فهرست
ادامه جنجال در ترکیه؛ بشیکتاش کنار کشید
ادامه جنجال در ترکیه؛ بشیکتاش کنار کشید

ادامه جنجال در ترکیه؛ بشیکتاش کنار کشید

آی‌اسپورت- باشگاه بشیکتاش اعلام کرد در ادامه رقابت‌های جام حذفی ترکیه شرکت نخواهد کرد. بازی برگشت نیمه نهایی جام حذفی ترکیه (زیراعت کوپاسی) بین دو تیم محبوب بشیکتاش و فنرباغچه جنجالی شد.

به گزارش NTV Spor، دو تیم که در بازی رفت به تساوی ۲-۲ رسیده بودند، در بازی برگشت در ورزشگاه شوکرو ساراچ اوعلوی فنرباغچه برابر هم صف‌آرایی کردند و بازی از همان ابتدا وارد فضایی ملتهب شد. البته دربی‌های استانبول معمولا جنجالی است و پرتاب اشیا به سمت بازیکنان رقیب تبدیل به عادت شده است. چنان که در این بازی هم هر بار کوارشما برای زدن ضربه کرنر اقدام کرد، با نوازش طرفداران قناری‌ها (لقب فنرباحچه) مواجه شد!

در حالی که په‌په، مدافع پرتغالی بشیکتاش هم از زمین اخراج شده بود، تولگا زنگین، دروازه‌بان ذخیره بشیکتاش با چند نفر از طرفداران فنر (مستقر در پشت نیمکت ذخیره بشیکتاش) درگیر شد. او مدعی بود آنها از ابتدای بازی به مادرش توهین کرده‌اند. درگیری بزرگتر شد و سنول گونش، سرمربی بشیکتاش که برای خاتمه منازعه تلاش می‌کرد مورد اصابت اشیایی قرار گرفت که از سکوها پرتاب شده بود. داور مجبور شد بازی را متوقف کند و کادر فنی و بازیکنان بشیکتاش به داخل رختکن رفتند. بعد از ۲۰ دقیقه هم نیروهای امنیتی نتوانستند فضای ملتهب ورزشگاه را آرام کنند و داور، این دربی جنجالی را تعطیل کرد.

چند روز پیش عزیز یلدرم، رئیس باشگاه فنرباغچه در مصاحبه‌ای اعلام کرد چون بشیکتاشی‌ها زمین را ترک کرده‌اند، فنرباغچه باید برنده میدان تلقی شود. بشیکتاشی‌ها هم از مشکلات امنیتی موجود در ورزشگاه فنرباغچه گلایه داشتند که به بستری شدن گونش در بیمارستان و بخیه خوردن سرش انجامید. فدراسیون فوتبال ترکیه در روز چهارشنبه رای نهایی را صادر کرد و طبق آن مقرر شد ۳۰ دقیقه باقی‌مانده از بازی در ورزشگاه خالی از تماشاگر شوکرو ساراچ اوغلو برگزار شود. 

هیئت مدیره باشگاه بشیکتاش دیشب (پنجشنبه) طی جلسه‌ای فوق‌العاده این مساله را بررسی کرد و در نهایت آنها تصمیم گرفتند از ادامه حضور در جام حذفی ترکیه کناره گیری کنند. به این ترتیب بشیکتاش در بازی روز ۳ می حاضر نخواهد شد و فنرباغچه به فینال رقابت‌ها راه پیدا می‌کند. در ضمن ممکن است بشیکتاش به خاطر این تصمیم، یک سال از حضور در جام حذفی ترکیه محروم شود. بشیکتاش با بیانیه‌ای رسمی، این تصمیم را اعلام کرد و حالا آنها باید عواقب این تصمیم تاریخی را تحمل کنند.

گفتنی است عقاب‌ها هنوز از شانس‌های اصلی قهرمانی در سوپرلیگ ترکیه به حساب می‌آیند و روز یکشنبه باید در یک دربی حساس دیگر، برابر گالاتاسارای صدرنشین صف‌آرایی کنند. پیروزی در این بازی می‌تواند شاگردان گونش را به یک قدمی جام قهرمانی برساند.

 

طرفداری

۲    
آی اسپورت
2018-04-27 01:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر