فهرست
ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟
ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟

ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟

آی اسپورت - جدایی ناگهانی گابریل کالدرون و ورود یحیی گل‌محمدی، ‌سیاست‌های نقل و انتقالات پرسپولیس را تغییر داد. عالیشاه از لیست خروج بیرون رفت و به جای او، فرشاد احمدزاده از باشگاه جدا شد. ماهینی هم قراردادش را فسخ کرد تا جا برای خرید همزمان اوساگونا و استوکس باز شود. با همین تغییرات، پرسپولیس تبدیل به تیمی کامل برای اجرای سبک بازی محبوب گل‌محمدی شده و تقریبا برای همه پست‌هایش، یک بازیکن جانشین مطمئن در اختیار دارد. در معدود پست‌هایی که تعداد بازیکنان اصلی و ذخیره برابر نیستند هم، می‌توان روی بازیکنان چند پسته حساب کرد.

درون دروازه، بیرانوند و رادو مثل سال‌های اخیر آماده هستند. پست مدافع راست، جزو پست‌هایی است که فقط یک نفر یعنی مهدی شیری در آن حضور دارد. با در نظر گرفتن اینکه سیامک نعمتی بازی‌های زیادی به عنوان مدافع راست بازی کرده، دست یحیی برای این پست چندان بسته نیست. در پست مدافع میانی همچنان سیدجلال، شجاع و کنعانی‌زادگان بازی می‌کنند. در صورت نیاز، محمد انصاری هم می‌تواند به آن‌ها کمک کند. انصاری خودش گزینه اصلی پست مدافع چپ است و نادری، رقیب او محسوب می‌شود.

ترافیک در خط هافبک، بیشتر از سایر پست‌هاست. برای پست هافبک دفاعی، کامیابی‌نیا و ربیع‌خواه گزینه‌های اول و دوم یحیی خواهند بود. در کنار آن‌ها،‌ یک هافبک میانی و خلاق‌تر بازی می‌کند که نوراللهی یا رسن این وظیفه را بر عهده خواهند داشت. زوج مهدی ترابی و وحید امیری، احتمالا جایگاه‌شان را در سمت راست و چپ حفظ خواهند کرد. سیامک نعمتی و امید عالیشاه هم، جانشین‌های‌شان هستند.

در خط حمله با ورود دو مهاجم جدید، گل‌محمدی دست بازتری دارد. علیپور و استوکس، شانس بیشتری برای بازی در ترکیب اصلی خواهند داشت و اوساگونا هم، دیگر گزینه خط حمله به حساب می‌آید. در صورت نیاز، ترابی، نعمتی یا امیری هم می‌توانند به خط حمله اضافه شوند و علاوه بر آن‌ها مهدی عبدی نیم فصل اول در چند مسابقه برای پرسپولیس به میدان رفت. هر چند با حضور این سه مهاجم، بعید است نیاز به بازیکن تازه‌ای برای این پست باشد.

با این شرایط، به نظر می‌رسد گل‌محمدی دغدغه کمتری برای نیم فصل دوم داشته باشد و با تیمی کامل، وارد مسابقات شود. تیمی که بتواند انتظارات بالا از مدافع عنوان قهرمانی لیگ را برآورده کند.

گزینه‌های پرسپولیس گل‌محمدی برای هر پست

1
1

نود

۱۰    
آی اسپورت
2020-01-16 22:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر