فهرست
نبش قبر سجده شکر محمد نوری بعد از ۴ سال
نبش قبر سجده شکر محمد نوری بعد از ۴ سال

نبش قبر سجده شکر محمد نوری بعد از ۴ سال

آی اسپورت - روز ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ اتفاق بسیار مهمی در ورزشگاه آزادی، رقم خورد؛ پرسپولیس توانست با یک گل از سد پیکان عبور کند و یکی از حساس‌ترین پیروزی‌های تاریخ خود را جشن بگیرد. تفاوت این برد، فرار پرسپولیس از منطقه سقوط به لیگ پایین‌تر بود. سرخپوشان در فصل چهاردهم، بازی‌ها را با علی دایی شروع کردند ولی بعد از شکست ۳ بر یک مقابل تراکتور در ورزشگاه آزادی، تغییر مدیریت و کادر فنی رقم خورد و حمید درخشان سرمربی تیم شد. تیمی پرامید که قرار بود برای قهرمانی تلاش کند، با هدایت درخشان تا یک‌قدمی سقوط به دسته پایین‌تر پیش رفت تا اینکه برانکو ایوانکوویچ مثل یک منجی به تیم اضافه شد. اولین پیروزی برانکو با پرسپولیس، در همین دیدار با پیکان رقم خورد و سند حفظ تیم در لیگ برتر امضا شد. در دقیقه ۵۵ پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد. هادی نوروزی پشت توپ ایستاد و ارسال بی‌نقصی داشت. توپ درست روی سر مهدی طارمی فرود آمد و این بازیکن با یک ضربه سر دقیق، توپ را تبدیل به تنها گل تیم کرد.

در پایان بازی، یک عکس خاطره‌انگیز به ثبت رسید. محمد نوری که بابت حفظ تیم در لیگ برتر هیجان‌زده و احساساتی شده بود، وسط زمین چمن زانو زد و سجده شکر به‌جا آورد. این عکس و آن روز تاکنون به عنوان سندی برای کری‌خوانی استقلالی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 اما محمد نوری در یک مصاحبه تفصیلی، توضیح جالبی درخصوص آن سجده شکر داد: «آن سجده واقعاً بحثش جدا از مسائلی بود که مطرح شد، اما آن را به شرایط آن زمان پرسپولیس چسباندند. من یادم نمی‌آید کدام بازی بود، اما واقعیت این بود که شب قبل از آن دیدار خواب دیدم مصدوم می‌شوم. به همین علت نذر کرده بودم که اگر مصدومیتی گریبانگیرم نشود، سجده شکر به جای بیاورم. بعد از بازی خدا را شکر کردم که سالم هستم. واقعاً این موضوع، ربطی به نتایج پرسپولیس نداشت. الان هم بعد از بازی‌هایی که ذهنم مشغول باشد، این کار را انجام می‌دهم. مهم هم نیست که دیگران چطور این موضوع را تفسیر می‌کنند.»

این حرف‌ها در حالی از زبان نوری خارج شد که بعد از آن بازی، کاپیتان سرخپوشان گفت: «این برد را به هواداران تبریک می‌گویم، چون فصل سختی را پشت‌سر گذاشتند. خوشحالی ما این است که با این پیروزی، از قعر جدول فاصله گرفتیم. استرس زیادی روی بازیکنان بود ولی مهم این است که سه امتیاز را گرفتیم و حالا دیگر خیال همه ما راحت شد!»

۹ ۴  
آی اسپورت
2019-08-23 10:20:00
نظر دهید

۴ نظر
لبانوفسکی
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷
حالا جالب اینجاست توی همون فصل کیسه رو رفت و برگشت بردیم خخ
خوارکیسه ها
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۱:۵۵
تو همون فصل رفت و برگشت کیسه را پاره کردیم
علیپور از مدرسه فرار کرد و فروکرد تو ماتحتتون خوارومار سپوخته ها
و تو آسیا از گروه خودمون صعود کردیم
عاشق لنگ
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۵۴
تو فقط از نه نه بابات خوار مار یاد گرفتی خخخخخخخ
کلا تو خونه شما خوار ومار میگن خخخخخ
کری هم بلد نیستی
سایا آی اسپورت هم به امثال نفهم هایی مثل تو احتیاج داره که مطالبت را چاپ می کنه
۷
nima bagheri
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۰۶
خوارکیسه ها:
تو یه گاو به تمام معنایی که از طویله فرار کرده
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر