فهرست
خط و نشان لیورپول برای پپ: مراقب باش
خط و نشان لیورپول برای پپ: مراقب باش

خط و نشان لیورپول برای پپ: مراقب باش

آی اسپورت- پپ گواردیولا برای تماشای بازی لیورپول و استوک به آنفیلد رفته و در پایان سکوها را با یادداشت هایی که برداشته بود ترک کرد. اگر سرمربی سیتی درک خوبی از تیمی با قدرت تهاجمی فوق العاده که قرار است به زودی مقابل آن ها به میدان برود، نداشت، در این بازی شاگردان کلوپ تصویرسازی ای سه بعدی برایش اجرا کردند. تیم یورگن کلوپ در این بازی در بهترین شرایط نبود، حتی به دوران اوجش نزدیک هم نبود، اما به خوبی توانست مقابل تیم خوبی که در خانه آن ها یک گل هم پیش افتاده بود به برتری برسد.

تصمیم مارک هیوز برای نیمکت نشین کردن ژردان شکیری و بویان احتمالا به این دلیل بود که می خواست فشرده و دفاعی بازی کند و به بازیکنان میزبان فضایی برای استفاده ندهد. قبل از بازی انتقادات شدیدی از انتخاب ترکیب سرمربی 53 ساله شد، اما تفکرات آن در 12 دقیقه ابتدایی جواب داد. لیورپول به اریک پیترس این اجازه را داد تا با ارسالی آن ها را تحت فشار بگذارد. دژان لاورن هم در مهار جاناتان لاورن ناکام بود و این بازیکن توانست با ضربه سر دروازه مینیوله را باز کند. تیم میزبان روی این صحنه اشتباهات زیادی کرد و استوک هم خیلی سریع آن ها را تنبیه کرد. مدت کمی بعد از آن دوباره استوک می توانست فاصله اش را بیشتر کند، زمانی که به خاطر سردرگمی بازیکنان میزبان توپ در محوطه جریمه به جو آلن رسید، اما مینیوله به خوبی کار کرد و اجازه نداد توپ وارد دروازه اش شود.

از ماه می به بعد قرمزهای مرسی ساید هرگز در دیداری در خانه شان گل اول را نخورده بودند. اما ترس این که مبادا آن ها نتوانند بازی را برگردانند سریع برطرف شد و تیم کلوپ یک بار دیگر یکی از بازگشت های بی نظیرش را به نمایش گذاشت. مقاومت استوکی ها جواب نداد و آن ها هم مانند چند تیم دیگر فهمیدند که تاکتیک خراب کردن بازی حریف برای لیورپول جواب نمی دهد. لیورپول 4 گل زد. هرچه بیشتر به دقایق پایانی نزدیک می شدیم لیورپولی ها بیشتر تشنه گلزنی می شدند، تا حدی که جیانلی ایمبولا تحت فشار ارسال اوریگی را وارد دروازه خودشان کرد.

یورگن کلوپ در واکنش به این موضوع که پپ در ورزشگاه بوده و بازی را تماشا می کرده گفت:«شنیدم پپ گواردیولا امشب در ورزشگاه بوده، فکر نمی کنم او بازی های زیادی را در هفته های اخیر از داخل ورزشگاه تماشا کرده باشد. این یعنی بازی ما مقابل آن ها بازی خاصی خاهد بود. ما هم این را می دانیم و منتظر بازی هستیم. برای هر دو تیم بازی ای سخت، اما دیدنی خواهد بود. این که بازی در آنفیلد است برای ما خبر خوبی است. آن ها تیم فوق العاده ای هستند و ما هم بد نیستیم. پس بازی زیبا و دیدنی ای خواهد بود».

لیورپول در جدول رده بندی دوم است و تیمی است که تا اینجای کار در لیگ بیشترین گل زده را دارد. این تیم تداوم خوبی دارد و در بازی ها عملکردی قابل قبول را به نمایش می گذارد. گواردیولا مطمئنا باید این ها را هم در یادداشت هایش نوشته باشد و مهم تر از همه باید پیام قرمزها از این بازی را دریافت کرده باشد: مراقب باش!

۴    
آی اسپورت
2016-12-28 16:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر