فهرست
ایران – ژاپن در چهار فاز
ایران – ژاپن در چهار فاز

ایران – ژاپن در چهار فاز

آی‌‌اسپورت- تیم ملی هرچند با سه گل مقابل ژاپن شکست خورد، ولی نتیجه تناسب زیادی با جریان بازی ندارد. نه تنها برتری حریف در حد سه گل نبود که تنها اتفاقات جزئی و اشتباهات اجتناب‌پذیر بلیت فینال را به ژاپن هدیه کرد. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم که کدام تیم از دیگری برتر بوده، بازی را می‌توان به چهار بخش تقسیم کرد.

  • فاز اول: شروع مضطرب ایران

تیم ملی بازی را خوب شروع نکرد و در ۲۰ دقیقه اول کاملا تحت تاثیر ژاپن بود. انتظار می‌رفت ایران به پشتوانه بازی‌های خوب مراحل قبل بازی را بهتر شروع کند، ولی این ژاپنی‌ها بودند که تمرکز و اراده بیشتری نشان دادند و به اصطلاح مشت اول را زدند.

  • فاز دوم: تعادل بازی

پس از این دقایق بازی نسبتا متعادل شد و تیم ملی توانست فرصت‌هایی هم روی دروازه ژاپن بسازد، ولی سردار تنها بود و جای خالی طارمی کاملا احساس می‌شد. مهاجم تیم ملی هرچند در جنگ‌های تن به تن به مدافعان ژاپن برتری داشت، ولی امیری و جهانبخشی فاصله زیادی با او داشتند و تمام توپ‌های برگشتی به ژاپنی‌ها می‌رسید. بهترین فرصت ایران در همین لحظات بود که سردار با حرکت انفرادی تا آستانه باز کردن دروازه ژاپن پیش رفت، ولی گاندو در لحظه آخر توپ را با نوک پا به کرنر فرستاد.

  • فاز سوم: شروع خوب ایران در نیمه دوم

تیم ملی نیمه دوم را بهتر از ژاپن شروع کرد و به نظر می‌رسید کی‌روش توانسته آرامش و اعتماد را به شاگردانش برگرداند. در یازده دقیقه منتهی به گل اول بازی تیم ملی توانست ژاپن را عقب براند و تا حدودی بازی‌اش را دیکته کند. فشار تیم ملی مثل بازی‌های قبل حریف را وادار به اشتباه می‌کرد و نشانه‌اش ضربه ایستگاهی بود که دژاگه با اختلاف کمی به بالای دروازه فرستاد. اگر بازی با همین روال پیش می‌رفت گل تیم ملی و رسیدن به فینال محتمل بود، ولی اشتباه مرگبار بازیکنان روی گل اول مسیر بازی را کاملا تغییر داد.

  • فاز چهارم: فروپاشی پس از اشتباه مرگبار

بعد از گل ژاپن تیم ملی از هم پاشید. نه لیدری در زمین بود که بازیکنان را جمع کند نه کی‌روش توانست آنها را متقاعد کند که زمان برای جبران زیاد است و هنوز کار تمام نشده. در همین وضعیت بود که ژاپن به گل دوم رسید و جبران این دو گل تقریبا غیرممکن بود. در دقایق پایانی تیم ملی توانست کمی از احساسات فاصله بگیرد و حملات خوبی داشته باشد، ولی هیچکدام از توپ‌ها وارد دروازه نشد و این ژاپن بود که روی یک ضدحمله به گل سوم رسید.

۱۱ ۱  
آی اسپورت
2019-01-29 10:36:00
نظر دهید

۱ نظر
کیروش کبیر
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۲۳
شک ندارم اگه بازی رفت و برگشتی بود حداقل یه گل میزدیم!! کیروش کبیر
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر