فهرست
گزارش AFC‎؛ دایی آقای گل جام ملت‌های آسیا
گزارش AFC‎؛ دایی آقای گل جام ملت‌های آسیا

گزارش AFC‎؛ دایی آقای گل جام ملت‌های آسیا

آی اسپورت – سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا از عملکرد درخشان علی دایی کاپیتان پیشین تیم ملی در جام ملت‌های آسیا تمجید کرد. جام ملت‌های آسیا زمستان امسال به میزبانی امارات برگزار می‌شود. به همین دلیل سایت  کنفدراسیون فوتبال آسیا  در گزارشی درباره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا  نوشت: «علی دایی، اسطوره فوتبال ایران با مجموع 14 گل‌زده در تاریخ رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، رکوردار گلزنی در این مسابقات است. او در جام ملت‌های آسیا 1996 با به‌ثمر رساندن 8 گل‌زده که بیشترین تعداد گل‌زده در یک دوره این تورنمنت است، عنوان بهترین گلزن آن دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد. دایی یکی از چهار بازیکنی است که تاکنون موفق شده‌اند در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 4 گل در یک بازی به‌ثمر برسانند.

چهار سال بعد علی دایی در لبنان، سه گل به گل‌های زده خود در جام ملت‌های آسیا اضافه کرد که همگی را در مرحله گروهی به‌ثمر رساند. او در جام ملت‌های آسیا 2004 در حالی که 35ساله بود، مجموع شمار گل‌های زده خود در این رقابت‌ها را به عدد 14 رساند. یک گل مقابل تایلند و دو گل برابر بحرین این اطمینان را به‌وجود آورد که این مهاجم ایرانی برای سال‌ها صاحب این رکورد باشد.

نزدیکترین تعقیب‌کننده علی دایی، لی‌ دونگ گوک از کره جنوبی است که در تاریخ جام ملت‌های آسیا 10 گل به‌ثمر رساند. با وجود اینکه دونگ گوک 39ساله در حال حاضر برای تیم باشگاهی جئونبوک هیوندای موتور بازی می‌کند، بعید است که بتواند با کره جنوبی در جام ملت‌های آسیا 2019 شرکت کند.علی مبارک از امارات و کو جا چئول از کره جنوبی هر یک با پنج گل‌زده در رقابتهای جام ملت‌های آسیا این فرصت را دارند تا فاصله خود با علی دایی را کم و حتی از حدنصاب او عبور کنند.»

۱    
آی اسپورت
2018-07-19 13:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر