فهرست
نساجی 1-1 پرسپولیس؛ توقف در باتلاق!
نساجی 1-1 پرسپولیس؛ توقف در باتلاق!

نساجی 1-1 پرسپولیس؛ توقف در باتلاق!

آی اسپورت - شاگردان گل‌محمدی با وجود حملات زیادی که در قائم‌شهر داشتند، به تساوی مقابل نساجی رسیدند.

معوقه هفته پنجم لیگ برتر؛ جمعه: 99/10/05 ؛ ساعت: 15:00

استادیوم: شهید وطنی قائم‌شهر/ بدون تماشاگر

داور: موعود بنیادی‌فر/ کمک‌ها: محمدجواد مداح و قهرمان نجفی؛ داور چهارم: یاسر همرنگ/ ناظر داوری: اسماعیل صفیری.

 

نساجی مازندران: مهرداد طهماسبی، حامد شیری، مجتبی بیژن، سعید غلامعلی‌بیگی، آرمان قاسمی، روزبه شاه‌علی‌دوست(64- علی داوران)، محمود قائدرحمتی، حسن نجفی(64- حسین زامهران(88- بهزاد داوودی))، ایوب کلانتری، مهرداد بایرامی، کریم اسلامی(90+3- عرفان پورمحمدی)

سرمربی: وحید فاضلی

 

پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی، سعید آقایی(67- آرمان رمضانی)، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، امید عالیشاه(46- مهدی شیری)، احسان پهلوان(46- علی شجاعی)، وحید امیری، مهدی عبدی(81- محمدمهدی مهدی‌خانی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

اخطار: مهرداد طهماسبی (59)، محمدحسین کنعانی‌زادگان (40)، حامد شیری (60)، حامد لک (91)، ایوب کلانتری (65)، آرمان قاسمی (85)      

 

شرح گل:

نساجی 1 - پرسپولیس صفر (دقیقه 41: مجتبی بیژن): ارسال حسن نجفی از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین را مجتبی بیژن، مدافع پیشتاخته نساجی با ضربه سر تبدیل به گل کرد. (ویدیو)

نساجی ۱ پرسپولیس ۱ : (دقیقه 85 احمد نوراللهی): روی یک رفت و برگشت سیامک نعمتی توپ را در محوطه جریمه کنترل کرد و با شوتی زمینی قصد باز کردن دروازه نساجی را داشت که در بین راه توپ به پای نوراللهی خورد و به گل تساوی این تیم تبدیل شد.

 

بهترین بازیکن

مجتبی بیژن، مدافع نساجی با یک گل و یک نجات دروازه و همچنین دفع چند موقعیت جدی پرسپولیس نقش ویژه‌ای در کسب یک امتیاز تیمش داشت و کریم اسلامی، مهاجم این تیم هم بارها با فرارهای خود موقعیت‌سازی کرد و خطای منجر به گل قائم‌شهری‌ها را گرفت تا روز خوبی پشت سر بگذارد.

سیامک نعمتی، هافبک گلزن پرسپولیس هم دیگر ستاره زمین بود؛ او چند فرصت جدی به وجود آورد و در نیمه اول که مدافع راست و در نیمه دوم که هافبک راست بود، نفوذهای خطرناکی انجام داد که نتیجه آن، یک گل با شوت روی پا و یک بار زدن به تیرک دروازه نساجی بود.

 

اتفاق ویژه

شاید اگر فشردگی بازی‌های پرسپولیس بخاطر چهار مسابقه معوقه نبود، دیدار امروز این تیم مقابل نساجی در ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر بخاطر آب‌گرفتی شدید چمن که شبیه باتلاق شده بود، لغو می‌کرد ولی به هر قیمت بود، این مسابقه انجام گرفت. بارها بخاطر آب‌گرفتگی در زمین که کار را برای بازیکنان و به ویژه مدافعان سخت می‌کرد، نزدیک بود دروازه تیم‌ها باز شود و از سوی دیگر مصدومیت بازیکنان را به همراه داشته باشد، اما هرچه بود، این بازی در بدترین شرایط ممکن برگزار شد تا از نظر کیفی هم چنگی به دل نزند.

 

لحظات حساس:

دقیقه 7: حمله سریع بازیکنان پرسپولیس از سمت چپ محوطه جریمه نساجی با پاس در عرض امیری به محوطه 6 قدم تبدیل به موقعیت خطرناکی شد که قبل از رسیدن توپ به عبدی، مجتبی بیژن توپ را دفع کرد.

دقیقه 27: ارسال خطرناک حسن نجفی از روی ضربه ایستگاهی را حامد لک در اختیار گرفت.

دقیقه 38: کریم اسلامی از پشت محوطه جریمه قصد گلزنی داشت که شوت او با فاصله زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 50: ضربه ایستگاهی نوراللهی به دیوار دفاعی بازیکنان نساجی اصابت کرد و با اختلاف کمی از کنار دروازه این تیم به کرنر رفت.

دقیقه 56: حمله جدی پرسپولیس نزدیک بود گل اول این تیم را به همراه داشته باشد که شوت نوراللهی را شیری قبل از عبور توپ از خط دروازه نساجی دفع کرد.

دقیقه 57: ضربه مهدی عبدی باز هم راهی به دروازه نساجی پیدا نکرد و به اوت رفت.

دقیقه 59: ضربه سر علی شجاعی روی توپ ارسالی از میانه زمین به شکل خطرناکی از بالای دروازه نساجی رد شد.

دقیقه 62: ارسال نعمتی از روی ضربه آزاد میانه زمین و ضربه سر عبدی به نوراللهی رسید که شوت بغل پای او در موقعیت آفساید را طهماسبی جمع کرد.

دقیقه 69: اشتباه شیری در دادن پاس به عقب که البته به خاطر جمع شدن آب در زمین هم همراه بود، موجب شد تا حسین زامهران در موقعیت تک به تک قرار بگیرد، اما شوت او را حامد لک به زیبایی با خروج از محوطه جریمه دفع کرد و در ادامه شوت پای چپ به این مهاجم نساجی را سید جلال حسینی با ضربه سر عالی زد و در ریباند سوم هم لک توپ را جمع کرد تا دروازه پرسپولیس باز نشود.

دقیقه 72: شوت نوراللهی با کمترین اختلاف از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

دقیقه 76: سانتر بلند مهدی شیری از سمت راست زمین و ضربه سر نوراللهی از بالای دروازه نساجی رد شد.

دقیقه 77: کریم اسلامی حرکت سریعی سمت راست زمین انجام داد و با جای گذاشتن مدافع پرسپولیس از زاویه بسته شوت‌زنی کرد که ضربه او به شکل خطرناکی از بالای دروازه لک به بیرون رفت.

دقیقه 84: شوت محکم سرلک توسط مدافعان نساجی برگشت داده شد که در ریباند هم ضربه مهدی‌خانی راه به جایی نبرد تا موقعیت پرسپولیس از دست برود.

دقیقه 89: پاس احمد نوراللهی و شوت روی پای سیامک نعمتی به تیرک عمودی دروازه نساجی اصابت کرد و با بدشانسی او تبدیل به گل نشد.

 

در حاشیه:

* با وجود اینکه پس از بارش شدید باران در قائم‌شهر اقداماتی برای رفع آب‌گرفتگی در زمین اقداماتی صورت گرفته، اما همچنان در برخی نقاط چمن ورزشگاه شهید وطنی این مشکل وجود دارد.

* حمیدرضا فرزانه، مربی تیم نساجی، بخاطر اعتراض به داوری در دقیقه 18 کارت زرد گرفت.

* احمد نوراللهی با تراشیدن سر و شمایلی جدید در بازی با نساجی حضور یافته است.

* تعدادی از تماشاگران نساجی از پشت‌بام و بالکن خانه‌های اطراف ورزشگاه شهید وطنی در حال تماشای بازی با پرسپولیس هستند.

* حامد شیری، مدافع نساجی به دلیل اعتراض بی‌دلیل پس از اعلام اوت به سود پرسپولیس کارت زرد گرفت.

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-12-25 17:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Bidad
جمعه ۵ دی ۱۳۹۹، ۲۲:۲۶
بازم یک امتیاز داور ، البته سعی خودشو کرد سه امتیاز به حساب تیم خودشون بریزه که نتونست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر