فهرست
جمعه موعود؛ زنان عربستانی در استادیوم فوتبال
جمعه موعود؛ زنان عربستانی در استادیوم فوتبال

جمعه موعود؛ زنان عربستانی در استادیوم فوتبال

آی اسپورت – قانون جدید عربستان سعودی برای امکان حضور بانوان در ورزشگاه‌ها که در ماه اکتبر سال گذشته اتخاذ شده بود، آخر این هفته‌ اعمال می‌شود. به گزارش Arabian Business، در روز ۲۹ اکتبر سال گذشته مسوولان عربستان سعودی اعلام کردند که ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در این کشور برداشته می‌شود. در یازده هفته‌ گذشته تغییراتی برای حضور بانوان در سه استادیوم عربستان انجام شد به ‌این‌ ترتیب آخر این هفته‌ سه مسابقه فوتبالی در عربستان سعودی با حضور تماشاگران زن برگزار می‌شود. این اولین بار است که چنین اتفاقی در کشور عربستان می‌افتد.

جایگاه‌های به خصوصی برای تماشاگران زن در ورزشگاه‌های این سه استادیوم در نظر گرفته شده است. بازی‌هایی که قرار است تماشاگر زن داشته باشند عبارتند از: بازی الاهلی و البطین در روز ۱۲ ژانویه، بازی الهلال و الاتحاد، روز ۱۳ ژانویه و بازی الاتفاق و الفیصلی در روز ۱۸ ژانویه. یکی از مسوولان عربستان سعودی در این رابطه، گفت‌: «کارهایی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها انجام شده است. از جمله تغییرات سیستم بلیت فروشی‌، گیت‌های الکترونیکی که کنترل می‌شوند و در نظر گرفتن مکان‌های خاص در صورت شلوغ شدن استادیوم.»

۴ ۵  
آی اسپورت
2018-01-08 14:45:00
نظر دهید

۵ نظر
مرتضی
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۱۶
ما خیلی کارمون درسته که از عربستانم محدودیت بیشتری برای زنهای ایرانی داریم حالا فکر کنم تو دنیا حرف اول میزنیم
مارال
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۲
ما اینیم دیگه کلن باید خاصبر باشیم تو جهان . خخ
۱
رضا
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۰۶
تبریک میگم رسما تبدیل شدیم به عقب مونده ترین کشور جهان .
مارال
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۲
# تسلیت
۱
Kean
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
درسته که تو فضای مجازی همه دنبال حضور زنها در استادیوم هستن،ولی در صورتی که این مسئله تو ایران هم اجرا بشه اکثریت خانواده های ایرانی حاضر نمیشن دختراشون برن استادیوم،اوناییم که برن بخاطر جو ورزشگاه اولین و آخرین بارشون خواهد بود،به نظر من هیچ جای دنیا وضع ورزشگاههای مارو نداره
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر