فهرست
گلزنی در یک فینال دیگر؛ مرد صحنه‌های بزرگ
گلزنی در یک فینال دیگر؛ مرد صحنه‌های بزرگ

گلزنی در یک فینال دیگر؛ مرد صحنه‌های بزرگ

آی اسپورت - پدرو رودریگز مرد صحنه های بزرگ است و چهارشنبه شب در باکو بار دیگر این حقیقت را اثبات کرد؛ زمانی که در جریان برتری ۴-۱ چلسی برابر آرسنال گل دوم تیمش را وارد دروازه پیتر چک می‌کرد. با این افتخار، پدرو به نخستین بازیکن اسپانیایی تبدیل شد که توانسته در فینال های لیگ اروپا، لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا و جام جهانی باشگاه ها گلزنی کند.

ستاره ۳۱ ساله و اسپانیایی چلسی اکنون به ۲۵ جام معتبر در دوران بازیگری خود رسیده است؛ او به همراه بارسلونا ۵ قهرمانی در لالیگا، ۳ قهرمانی در کوپا دل‌ری، ۴ قهرمانی در سوپرجام اسپانیا، ۳قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۳ قهرمانی در سوپرجام اروپا و ۲ قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها را تجربه کرد. او از سال ۲۰۱۵ و زمانی که به چلسی پیوسته نیز قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و اکنون لیگ اروپا را تجربه کرده و به همراه تیم ملی اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ به قهرمانی رسیده است.

اما این رکوردها همچنان ادامه دارند. در حقیقت پدرو تنها بازیکن تاریخ فوتبال است که قهرمانی در لیگ قهرمانان، لیگ اروپا، لیگ برتر انگلیس، لالیگا، جام جهانی باشگاه ها، جام جهانی و جام ملت های اروپا را تجربه می‌کند. اگر سسک فابرگاس در زمستان چلسی را به مقصد موناکو ترک نکرده بود، اکنون او هم در کنار پدرو صاحب این دستاورد می‌شد.

پدرو همواره به تاریخ سازی عادت داشته است. او در سال ۲۰۰۹ و در همان سالی که بارسلونا تمامی ۶جام ممکن را کسب کرد، به تنها بازیکن اسپانیایی تبدیل شد که موفق شده در تمامی 6 رقابت (لالیگا، کوپا دل‌ری، لیگ قهرمانان، سوپرجام اسپانیا، سوپرجام اروپا و جام جهانی باشگاه ها) گلزنی کند.

پدرو در فصلی که گذشت ۱۳ گل برای چلسی به ثمر رساند که از این تعداد ۸ گل در لیگ برتر و ۵ گل در لیگ اروپا وارد دروازه رقبا شد. پدرو اکنون بعد از استیون جرارد، آلن سیمونسن، هرنان کرسپو و دیمیتری آلنیچف پنجمین بازیکنی است که توانسته در فینال هر دو جام معتبر اروپایی (لیگ قهرمانان/جام باشگاه های اروپا و لیگ اروپا/جام یوفا) گلزنی کند.

پدرو خود در این زمینه می‌گوید: «شما می‌توانید از چیزهای زیادی خسته شوید، اما هرگز نمی‌توانید از بردن خسته شوید. همیشه می‌خواهید قبل از رسیدن به سن بازنشستگی تا جای ممکن جام و افتخار ببرید. می‌خواهید به گذشته برگردید و ببینید چه چیزهایی را کسب کرده اید و جام های اروپایی همیشه انگیزه بیشتری به شما می‌دهند.»

۴    
آی اسپورت
2019-05-30 17:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر