فهرست
يك سوزن هم به کی‌روش بزنید
يك سوزن هم به کی‌روش بزنید

يك سوزن هم به کی‌روش بزنید

آی اسپورت - قصه، قصه چالش برانکو و کی‌روش است. شرایط به گونه‌ای شده که یا باید طرفدار این یکی باشی یا آن یکی. غافل از اینکه هر دو به فوتبال ما اعتبار بخشیده‌اند و پس از سال ها هم تیم ملی ایران به جمع قدرت‌های اول آسیا برگشته و هم پرسپولیس دوباره به تیمی تحسین برانگیز تبدیل شده و بی شک نقش مربیان خارجی در وقوع این اتفاق غیرقابل انکار است.

خنده دار است اگر به طرفداری از سرمربی تیم ملی بخواهیم انقلابی که برانکو در پرسپولیس ایجاد کرد را نادیده بگیریم و بی‌انصافی است که اگر طرفدار برانکو باشیم و بگوییم کی‌روش قدمی برای فوتبال ما برنداشته و تیم ملی ما در این سال های اخیر ره به جایی نبرده است.

نمی‌خواهیم با پیش کشیدن ماجراهایی که باعث شد بین این دو چهره تاثیرگذار در فوتبال ایران شکاف ایجاد شود نبش قبر کنیم و دنبال مقصر باشیم چرا که دردی هم دوا نمی‌کند. ما هم مثل خیلی های دیگر دلمان می‌سوزد، هم برای تیم ملی و هم برای پرسپولیس. ما هم علاقه‌ای به درگیری‌ها و مصاحبه‌ها و بیانیه‌های تنش زا نداریم و از ته دل می‌خواهیم صلح برقرار شود(اگر اطرافیان‌شان بگذارند!) می‌خواهیم پرسپولیس و دیگر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بدرخشند و تیم ملی هم مقتدرانه دومین صعود پیاپی خود به جام جهانی را با همه ستاره های فوتبال از جمله ملی پوشان پرسپولیس جشن بگیرد.

در مورد اینکه طرفین ماجرا چقدر مقصر هستند و چقدر محق نیز به قدر کافی در این مدت مطلب نوشته شده است؛ نه اضافه وزن بازیکنان بعد از اردوی های تیم ملی(ادعای برانکو) حرفی از روی منطق به نظر می‌رسد و نه بیانیه پشت بیانیه و مصاحبه پشت مصاحبه و اخراج ملی پوشان پرسپولیس و تاکید بر کنار گذاشتن از سوی سرمربی تیم ملی آنها اقدامی قابل توجیه است.

ماجرا حالا به جای جالبی رسیده است. با ورود مدیران بالادستی ورزش قرار است مصالحه انجام شود و از طرفین درگیری خواسته شده به اظهارات تنش زای خود پایان دهند. این وسط اما یک جای کار می لنگد. برانکو که مدت‌هاست سکوت کرده و تمرکزش را روی تیم خودش گذاشته و حتی در اوج درگیری‌ها برای تماشای بازی تیم ملی به ورزشگاه رفت تا حسن نیتش را نشان دهد، به حمایت از تیم ملی(مشخصا از روی اجبار) پرداخته تا قدم اول برای برقراری صلح تصنعی برداشته شود.

دوشنبه شب در برنامه 90 مجری برنامه عنوان کرد برانکو در تازه ترین اظهاراتش(که دوست نداریم باور کنیم جملات خودش نبوده!) اعلام کرده از حرف‌هایش سوء برداشت شده و علیه تیم ملی موضعی نگرفته و حالا همه می‌خواهند صلح باشد و تیم ملی با حمایت همه جانبه راهی مسابقات دور برگشت مقدماتی جام جهانی شود. انگار نه انگار که باید کی‌روش هم همین رویه را در پیش بگیرد و حرف‌هایی تازه و البته متفاوت بزند. کاش در کنار جوالدوزی که به برانکو زده‌اند، سوزنی هم به مرد پرتغالی بزنند. مردی که سکوتش از رضایت نیست و هر آن ممکن است دوباره طغیان کند.

 

مهدی محمدی / نامه نیوز

۱۲ ۹  
آی اسپورت
2017-02-22 07:30:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
حسن
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۰۷:۴۹
قابل توجه نویسنده متهم چشم زاغ
حرف حساب
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۳۲
آره والله با این نوشته حسابی خانم اشک ریز رو اذیت کردند! الان دوباره میاد و یک نامه فدایت شوم دیگه برای کیروش مینوسه: دلواپس شادمانی های تو هستم!!
۷
محسن هوادار فو تبال
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۰۸:۳۰
امیدواریم جناب علیرضا اسدی اخرین تاپاله باز مانده از بانده محمود گودرزی
به این نتیجه رسیده باشه که خیلی وقت مچشون توسط پدر فو تبال ایران
کیروش خوابیده شده
الکی برای کودتا زور نزنه...حداقل مهدی تاج اونقدر زرنگ هست که کیروش و تا تعین تکلیف نشدن تیمش در جام جهانی کنار نگزاره
۵
حمید
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۰۹:۱۰
خواهشا به نویسنده متهم چشم زاغ بگید اینو بخونه. شاید یه کم نویسندگی یاد گرفت
۷
بابک
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۵۵
من فکر نميکنم که کروش به آشتی تن بده و حق هم داره، ولی بازيکنهای پرسپوليس
رو به اردوی بعدی دعوت خواهد کرد. ممکنه حق بازيکنها باشه ولی حق اون باشگاه
و طرفداراش نيست.
انتظار از کروش در حالی منطقی ميتونست باشه که هر دو در اين ماجرا به يک اندازه
مقصر بودن و هر دو به يک اندازه از آشتی نفع ميبردن. تهمت و توهينهای برانکو
فقط سو تفاهم نبود بلکه سعی واضح برای تحريک طرفداران پرسپوليس عليه کروش بود.
برانکو که اصلاً از زمان گودرزی برای جانشينی کروش آورده شد خوب ميدونست که تنها
برگ برندهٔ کروش در برابر سيستمی که نميخواستش محبوبيتش بين مردم و بازيکنها
بود. به خاطر همين تا رگ پرسپوليسيها دستش اومد با تحريک هوادارای ساده لوح
به راحتی نصفی از پايگاه کروش بين مردم رو از بين برد. اون دروغ مسخرهٔ اضافه وزن
که هيچ، آيا ايشون واقعاً نميدونست وقتی به کروش تهمت ميزنه که ميخواد برندهٔ ليگ رو
تعين کنه ميليونها بچهٔ هوادار پرسپوليس چه جوری واکنش نشون ميدن؟؟ يعنی کروش بايد
وانمود کنه حاليش نيست اين يارو ميخواست چه جوری کله پاش کنه؟

من جای کروش بودم ديگه يک نفر هم از پرسپوليس دعوت نميکردم.
کروش الان ميبينه پرسپوليسيها ازش به احمقانه ترين دلايل متنفرن و
هزار جور ناسزا بهش در اينترنت ميدن. باشگاهی که هواداراش براشون کرکری در
ايران و ليگ آسيا از جام جهانی و تيم ملی مهمتره نماينده در تيم ملی واسه چی ميخواد؟

نيت برانکو برای آشتی اينه که ميدونه از دست دادن تيم ملی انگيزهٔ ستاره هاشو از بين ميبره
و دود تو چشم خودش ميره. خيال کردين اگه دلش واسه تيم ملی ميسوخت هرگز اون مصاحبه های
مسخره رو انجام ميداد و دروغ ميگفت و تهمت ميزد؟ شما ببينين چطوری کروش با چنگ و دندون اون
ساختمان تيم ملی رو برای تيم گرفت تا اون مرکز سالها بعد از رفتنش هم تيم ملی رو تقويت کنه.
شما کی چنين حسن نيت و دلسوزی برای فوتبال اين مملکت رو از اون کروات دکتر مهندس پروفسور ديدين؟؟
کی ديدين برای چيزی که بعد از رفتن خودش به فوتبال ايران خدمت کنه مثل کروش حرص
بخوره؟ و چقدر ما ايرونيها بايد نمک نشناس باشيم که اينها رو ناديده بگيريم و به خاطر تعصب کور برانکو رو به اين مرد ترجيح بديم يا حتی فرقی بينشون قائل نشيم؟ به خدا همين برانکوی
ابن الوقت هم از سرمون زياده.
۹ ۴
سعید
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۰۴
میخای مجازات کنی، مقصر رو مجازات کن، نه اینکه یه باشگاه و بازیکناش و هوداراش رو نابود کنی چون مربی "یک" حرفِ "بیربط" زد. من طرفدار کیروش هستم و خواهم بود و مطمئناً همه میدونن کیروش از برانکو توانمندتر و تاثیرگذارتره، ولی لوس بازی هم حدّی داره دیگه. فرگوسن هم بکهام رو به خاطر لوس بازی ردّش کرد به مادرید.
۴
حرف حساب
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۳۸
چرت نگو داداش! خوبه آدم با منطق استدلال کنه نه حب و بغض! برانکو برای جانشینی کیروش به ایران نیومد اینو همه میدونند مگر اون دسته ای که نمیخوان بدونن! گودرزی هم یادم نرفته که تو مصاحبه ای علنا گفت چرا پای این ویچهای بی کیفیت رو به فوتبال ایران باز کردید؟ که اتفاقا بهش انتقاد هم شد! پس همچین آدمی برانکو رو نیاورده که جایگزین کیروش کنه! مسئله فقط ادبیات کیروش و تعاملش با دیگرانه که اصلاح پذیر نیست! این آقای کینه ای هیچوقت با مخالف خودش مدارا نکرده همیشه کوبیده و تحقیر کرده، چه تو پرتغال چه تو آفریقای جنوبی و چه الان تو ایران!!
۵
میم کاف
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۴۵
با شما موافقم و فکر می کنم این مساله یه راه حل خیلی خیلی ساده داره و اونم عذرخواهی شجاعانه برانکو به خاطر اظهارات نادرستشه وگرنه این حرفهایی که سوء تفاهم شده و تیم ملی مقدسه و ازین حرفها معلومه کلماتیه که به زور مدیران تو دهن برانکو گذاشته شده... یه آدم مدرن(اگه واقعن مدرن باشه) مسوولیت رفتارش رو شجاعانه باید بپذیره... وقتی که ایشون در یه جلسه ی رسمی با خبرنگاران سه بار مشتش رو روی میز میکوبه و میگه مسوولیت نتیجه نگرفتن پرسپولیس کیروشه و اینکه در اظهاراتی سخیف و تحقیرآمیز میگه بچه های من بعد از اردوی ملی 3کیلو چاق میشن یا اینکه سوریه جنگ زده رو نبردیم و .... کیروش باید خیلی احمق، ساده انگار و میانمایه باشه که قبول کنه این حرفها سوء تفاهم بوده. ولی از اونجا که من کیروش رو یه آدم ذاتن مدرن میدونم مطمئنم که عذرخواهی شجاعانه آقای برانکو رو می پذیره و به این قضیه خاتمه میده. شک نکنید... به شرطی که مستر برانکو مثل مرد مسوولیت اظهارات سخیف و نادرستشونو بپذیره...
۸
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۳:۳۰
ته حرف و استدلال جناب بابک اینه ؛ پرسپولیس رو چه به ملی پوش ؟ چه به قهرمانی ؟ اصلا مگه هواداراش داخل آدم هستن که بخوان علیه کیروش و تیم ملی اقدامی کنن ؟ پرسپولیسی ها ذاتا لیاقت قهرمانی رو ندارن و باید برن دسته یک و از این حرفها...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر