فهرست
فاجعه در استقلال؛ مدیران در خواب زمستانی
فاجعه در استقلال؛ مدیران در خواب زمستانی

فاجعه در استقلال؛ مدیران در خواب زمستانی

آی اسپورت - استقلال که این روزها با عبور از بحران‌های مختلفی مثل جدایی استراماچونی، تغییرات مدیریتی، انتخاب سرمربی جدید و فصل نقل و انتقالات عبور کرده در حالی آماده نیم فصل دوم می‌شود که حتی زمین تمرین هم ندارد و این مشکل می‌تواند در کنار سایر مشکلات آبی‌ها را با زیان جدی مواجه کرده و تیمی که مدعی جدی قهرمانی در هر دو جام است را به مشکل و دردسر بیاندازد.

استقلالی‌ها که از ابتدای فصل در دو زمین تمرین تهرانسر و مجموعه ورزشی انقلاب مشغول به فعالیت بودند اخیراً به دلیل شرایط نامساعد جوی دیگر امکان استفاده از این محل را نداشتند و به ناچار به مجموعه ورزشی انقلاب مراجعه کردند که هم در نقطه کم بارش‌تری از تهران قرار گرفته و هم امکانات و تجهیزات محافظت از زمین چمن مقابل برف و باران را دارد ولی مشکل جایی شکل می‌گیرد که نبود پول این امکانات و تجهیزات را کنار زده و باعث می‌شود آبی‌پوشان دومین زمین تمرین خودشان را هم از دست بدهند.

تمرین دیروز استقلال به دلیل بارش برف و نشست آن روی چمن ورزشگاه در این محل تعطیل شد و دلیل آن هم نبود کاور روی چمن ورزشگاه بوده و این موضوع باعث شده زمین مجموعه انقلاب برای آبی‌ها غیر قابل استفاده باشد. قرار بود تمرین امروز تیم فوتبال استقلال در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شود، اما به دلیل بارش برف در روز گذشته، امکان برگزاری تمرین روی این زمین وجود نداشت. به همین دلیل اعضای تیم به زمین چمن مصنوعی در یکی از مناطق جنوب تهران رفته تا آنجا تمرین خود را برگزار کنند.

این در حالیست که تصاویر تمرینات گذشته استقلال در مجموعه انقلاب نشان می‌دهد کاور چمن که تهیه شده بود در این محل موجود است و عدم استفاده از آن به دلیل مسائل دیگری است.

1
1

کاورهای چمن ورزشگاه انقلاب در حاشیه زمین در تصویر بالا قابل مشاهده است!

دلیل عدم استفاده پیمانکار از کاورها مشکلات مالی و عدم پرداخت مطالبات آنها توسط باشگاه استقلال است. مجموعه پیمانکاری که طرف قرارداد استقلال است و وظیفه حفظ و نگهداری از چمن مجموعه انقلاب را دارد 6 ماه دریافتی عقب افتاده دارد و عدم محافظت از چمن در هنگام بارش برف توسط آنها به نوعی اعتصاب و اعتراض به معوقات مالی بوده و باعث شده این چمن فعلاً برای استقلال قابل استفاده نباشد. بدین ترتیب مشکلات مالی همانطور که پیش از این باعث شده بود استقلال امکان استفاده از زمین چمن تهرانسر را از دست بدهد، زمین مجموعه انقلاب را هم از دست آبی‌پوشان خارج کرد و مجیدی شاگردانش را در یک زمین چمن مصنوعی تمرین می‌دهد.

این اتفاق زیان‌های بیشماری برای استقلال دارد و اگر مسئولان باشگاه به زودی فکری برای تهییه یک زمین تمرین مناسب برای این تیم نکنند آبی‌پوشان با یک مشکل بزرگ مواجه می‌شوند. استفاده از چمن مصنوعی در تمرینات منجر به آسیب‌دیدگی بازیکنان شده و روی آمادگی فیزیکی آنها هم اثر می‌گذارد و حتی خیلی از باشگاه‌هایی که در زمین چمن مصنوعی بازی‌های رسمی خود را برگزار می‌کنند هم معمولاً تمریناتشان روی چمن طبیعی برگزار می‌شود تا بازیکنان آسیب نبینند.

استقلال فصل گذشته هم درگیر زمین تمرین بودند و مدت زیادی از زمان آمادگی‌شان را در مقاطع حساس فصل به این خاطر از دست دادند و حتی گفته می‌شود یکی از عواملی بود که قهرمانی را از چنگ آبی‌ها در آورد. حالا مدیران استقلال که به تازگی از شاهکارهای مدیریتی قبلی خود بیرون آمدند به شکلی دیگر در عدم توانایی تامین منابع مالی یکی از قطب‌های پرطرفدار فوتبال کشور را با مشکلی اساسی روبرو کردند. چنین مشکلاتی را شاید در لیگ دسته اول هم به ندرت بتوان پیدا کرد ولی در تیمی که قصد دارد در رقابت‌های آسیایی از اعتبار فوتبال ایران دفاع کند دیده می‌شود.

ایلنا

۵ ۱  
آی اسپورت
2020-01-21 21:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ali
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۲:۳۳
نمیفهمم تیمی که انقدر دولت حمایتش میکنه چرا هی میگید توبحرانه!!!!!دیگه بایدبراشون چکارکنن خبردلارای عزیز!!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر