فهرست
گزارش ویژه/ چرا برانکو، سرمربی استقلال نشد؟
گزارش ویژه/ چرا برانکو، سرمربی استقلال نشد؟

گزارش ویژه/ چرا برانکو، سرمربی استقلال نشد؟

آی‌اسپورت- رضا چلنگر در گفتگویی یار همیشگی برانکو به این نکته اشاره کرده که سرمربی سابق پرسپولیس، 7 سال قبل و پیش از آنکه روی نیمکت قرمزها بنشیند با استقلال مذاکره کرده بود و اتفاقا مذاکراتشان خروجی خوبی هم داشت منتهی تغییراتی که در کادر مدیریتی باشگاه استقلال رخ داد باعث شد که دیگر کسی ماجرای مذاکره با برانکو را پیگیری نکند و به همین راحتی حضور او در استقلال منتفی شود.

این خبر در شرایطی منتشر شده که به نظر می‌رسد، به جز تغییرات در ساختار باشگاه، مسائل دیگری هم در منتفی شدن حضور برانکو در استقلال دخیل بوده. حتما در جریان هستید که طبق قرارداد برانکو با فدراسیون فوتبال، پرداخت مالیات او بر عهده فدراسیون بود اما وقتی بعد از جام جهانی 2006، برانکو از تیم ملی رفت و سازمان تربیت بدنی، محمد دادگان را از فدراسیون فوتبال کنار گذاشت، مالیات ۱۰۰ هزار دلاری او پرداخت نشد تا برانکو برای ورود به ایران مشکل داشته باشد.

او در صورتی که به ایران می‌آمد، ممنوع الخروج می‌شد و به همین دلیل بود که وقتی سرمربی تیم الاتفاق عربستان بود، برای بازی لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال در تهران، به کشورمان سفر نکرد.

طبق اطلاعات سایت فوتبالی، برانکو در مذاکره با مدیر وقت باشگاه استقلال از او خواسته بود که مالیاتش را پرداخت کند منتهی این اتفاق رخ نداد و وقتی نژادفلاح، سرپرست اسبق باشگاه پرسپولیس از طریق حسین هدایتی مالیات برانکو را پرداخت کرد، این مربی بدون مشکلی به ایران سفر کرد تا فصل جدیدی را در تاریخ باشگاه پرسپولیس رقم بزند.

شاید اگر مدیر وقت استقلال با شرط برانکو در آن مقطع موافقت کرده بود، پروفسور به جای آنکه سالها بعد هدایت پرسپولیس را به عهده بگیرد، روی نیمکت استقلال می‌نشست و سرنوشتش طور دیگری رقم می‌خورد.


۴    
آی اسپورت
2019-07-16 16:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر