فهرست
رکوردهای بایرن در شب پایانی؛ مهمان ترسناک!
رکوردهای بایرن در شب پایانی؛ مهمان ترسناک!

رکوردهای بایرن در شب پایانی؛ مهمان ترسناک!

آی اسپورت - شب گذشته و در جریان آخرین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، بایرن مونیخ در حضور بیش از ۶۶ هزار تماشاگر ورزشگاه آلیانز آرنا میزبان تاتنهام بود و توانست با برتری ۳-۱، صعود قاطعانه ای به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان داشته باشد. مصدومیت تلخ کینگزلی کومان زننده گل اول بایرن در دقیقه ۲۷ و در شرایطی که بازی با تساوی ۱-۱ دنبال می‌شد، می‌توانست رقم زننده شبی تلخ برای باواریایی ها باشد اما یک گل از جانشین کومان، توماس مولر با شلیک استثنایی فیلیپه کوتینیو در نیمه دوم همراه شد تا هانسی فلیک بعد از دو شکست متوالی، دوباره بایرن را به روند پیروزی بازگرداند.

با ۳ گل دیدار چهارشنبه، بایرن مونیخ شمار گل های خود در پایان مرحله گروهی را به عدد ۲۴ رساند تا با تنها یک گل کمتر از رکورد پاریسن‌ژرمن در فصل ۱۸-۲۰۱۷، به دومین خط حمله برتر مرحله گروهی تاریخ لیگ قهرمانان تبدیل شود. این آمار، از رکورد برترین خط حمله تاریخ لیگ اروپا (ناپولی، ۲۲ گل) هم بهتر است، هرچند که رکورد کلی مسابقات گروهی برگزار شده تحت نظر یوفا (۶ مسابقه ای) در اختیار تیم بنفیکا است که در فصل ۱۶-۲۰۱۵ لیگ جوانان یوفا، در ۶ مسابقه مرحله گروهی ۲۹ گل به ثمر رساند.

 نگاهی به رکورد برترین خطوط حمله مراحل گروهی تاریخ لیگ قهرمانان خواهیم داشت:

 

۲۵ گل: پاریسن‌ژرمن (۱۸-۲۰۱۷)

۲۴ گل: بایرن مونیخ (۲۰-۲۰۱۹)

۲۱ گل: بوروسیا دورتموند (۱۷-۲۰۱۶)

۲۰ گل: منچستریونایتد (۹۹-۱۹۹۸)، بارسلونا (۱۲-۲۰۱۱)، رئال مادرید (۱۴-۲۰۱۳)، بارسلونا (۱۷-۲۰۱۶)

 

با این وجود، بایرن مونیخ توانست در پایان مرحله گروهی در دو بررسی آماری، رکوردهای تاریخ لیگ قهرمانان را جابه‌جا کند؛ پیروزی ۷-۲ برابر تاتنهام در لندن در کنار برتری های دور از خانه ۳-۲ برابر المپیاکوس و ۶-۰ برابر ستاره سرخ بلگراد موجب شد تا بایرن مونیخ با ۱۶ گل زده، برترین خط حمله تاریخ لیگ قهرمانان در مسابقات دور از خانه مرحله گروهی را از آن خود کند.

به این ترتیب بایرن توانست رکورد قبلی را که با ۱۲ گل در اختیار بارسلونا (در فصل های ۰۹-۲۰۰۸ و ۱۲-۲۰۱۱) بود، به میزان ۴ گل ارتقا دهد. نکته جالب آن که رابرت لواندوفسکی، آقای گل کنونی مسابقات نیز ۸ گل از مجموع ۱۰ گل خود در مرحله گروهی را در بازی هایی دور از آلیانز آرنا به ثمر رساند. در ادامه نگاهی به موفق ترین خطوط حمله مرحله گروهی لیگ قهرمانان در مسابقات خارج از خانه خواهیم داشت:

 

۱۶ گل: بایرن مونیخ (۲۰-۲۰۱۹)

۱۲ گل: بارسلونا (۱۲-۲۰۱۱ و ۰۹-۲۰۰۸)

۱۱ گل: لیورپول (۱۸-۲۰۱۷)

۱۰ گل: رئال مادرید (۱۸-۲۰۱۷)، بوروسیا دورتموند (۱۷-۲۰۱۶)، بایرن مونیخ (۱۵-۲۰۱۴)، رئال مادرید (۱۴-۲۰۱۳)، پاریسن‌ژرمن (۱۴-۲۰۱۳)، مارسی (۱۱-۲۰۱۰)

 

بایرن به لطف پیروزی ۳-۱ برابر تاتنهام توانست دور گروهی را با کسب ۱۰۰ درصد امتیازات ممکن به پایان برساند و به این ترتیب به هفتمین تیم تاریخ لیگ قهرمانان تبدیل شود که می‌تواند با برد در تک تک بازی های مرحله گروهی به مرحله بعد راه یابد. در این بین اگر بخواهیم این تیم ها را از نظر تفاضل گل طبقه بندی کنیم، بایرن برتر از تمامی آن ها خواهد بود. باواریایی ها با ۲۴ گل زده بهترین خط حمله مرحله گروهی لقب گرفتند و با دریافت ۵ گل، با تفاضل گل ۱۹+ به یک هشتم نهایی رسیدند. در میان تمام تیم های ۱۰۰ درصدی مرحله گروهی در تاریخ لیگ قهرمانان، این بهترین تفاضل گل به شمار می‌آید.

البته برترین تفاضل گل تاریخ مرحله گروهی در اختیار پاریسن‌ژرمن است که در فصل ۱۸-۲۰۱۷ با ۲۵ گل زده و تنها ۴ گل خورده، تفاضل گل ۲۱+ را به ثبت رساند، اما شاگردان اونای امری در آن فصل، بازی پایانی مرحله گروهی را با نتیجه ۳-۱ به همین بایرن واگذار کردند تا ۱۵ امتیازی مانده و نتوانند با امتیازات کامل راهی مرحله بعد شوند. در ادامه نگاهی به عملکرد تیم های ۱۰۰ درصدی مرحله گروهی لیگ قهرمانان و عملکرد آن ها از نظر ثبت تفاضل گل خواهیم داشت:

 

بایرن مونیخ (۲۰-۲۰۱۹): ۲۴ گل زده، ۵ گل خورده، ۱۹+

رئال مادرید (۱۲-۲۰۱۱): ۱۹ گل زده، ۲ گل خورده، ۱۷+

رئال مادرید (۱۵-۲۰۱۴): ۱۶ گل زده، ۲ گل خورده، ۱۴+

اسپارتاک مسکو (۹۶-۱۹۹۵): ۱۵ گل زده، ۴ گل خورده، ۱۱+

آث میلان (۹۳-۱۹۹۲): ۱۱ گل زده، یک گل خورده، ۱۰+

بارسلونا (۰۳-۲۰۰۲): ۱۳ گل زده، ۴ گل خورده، ۹+

پاریسن‌ژرمن (۹۵-۱۹۹۴): ۱۲ گل زده، ۳ گل خورده، ۹+

 

نود

     
آی اسپورت
2019-12-12 15:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر