فهرست
از ویلموتس «كی‌روش» نسازید؛ شما را به خدا!
از ویلموتس «كی‌روش» نسازید؛ شما را به خدا!

از ویلموتس «كی‌روش» نسازید؛ شما را به خدا!

آی اسپورت - همه چیز از جمله همراه با ذوق محمدرضا احمدی، گزارشگر بازی ایران و كامبوج شروع شد: «ویلموتس قبل از بازی حرفی زد كه خودم خیلی از آن خوشم آمد. از او پرسیدند بالاخره فدراسیون دستمزدت را داد یا نه، ویلموتس هم گفت برای این حرف‌ها وقت زیاد است. فعلا فقط باید روی بازی تمركز كنیم.» لازم نیست حتما شرلوك هلمز یا پوآرو باشید كه بفهمید مقصود آقای گزارشگر از بیان این مطلب، طعنه به كارلوس كی‌روش بوده است؛ سرمربی همیشه شاكی پرتغالی كه به قول علی كریمی حتی در دل مسابقات جام‌جهانی هم به خاطر تاخیر در دریافت پاداش، خودش را حبس كرده بود. كی‌روش اگرچه آورده‌های فنی قابل اعتنایی داشت، اما با این قبیل رفتارها آنقدر مردم را زجر داد كه حالا حالاها در موردش بحث خواهد شد. الان هم خیلی از منتقدان با شتابی نامتعارف دنبال برشمردن اخلاق‌های خوب مارك ویلموتس هستند و تلاش می‌كنند حسن رفتار و مدارای او را در مقابل پرخاشگری‌های كی‌روش قرار بدهند؛ اما ترس‌مان از آن است كه همین «عجله» كار دست‌مان بدهد.

فراموش نكنیم كی‌روشی كه بهار نود وارد ایران شد، با كی‌روشی كه زمستان ۹۷97 كشورمان را ترك كرد، خیلی تفاوت داشت. او هم آن روزهای اول مهربان‌تر و دوست‌داشتنی‌تر بود. لیگ را می‌دید، برای اسطوره‌ها ارزش قائل بود، یك بار برای تماشای یك بازی باشگاهی تا اصفهان رفت و یك بار همراه همسرش به طور مفصل شیراز و تخت جمشید را گشت. با این همه اما، ذوق‌زدگی فوتبال‌دوستان ایرانی و تلاش اغراق‌آمیز برای تقدیس او باعث شد جنس رفتارهای كی‌روش هم به تدریج تغییر كند و كارش به جایی بكشد كه حتی فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم از نزدیك نبیند؛ مسابقه‌ای كه رییس فیفا هم برای تماشایش به تهران آمد! این ما بودیم كه هی از كی‌روش تعریف كردیم و توی سر خودمان زدیم؛ آنقدر كه مربی پرتغالی در نقش «دانای كل» فرو رفت و دیگر گوشش به هیچ نقد و نظری بدهكار نشد. این ما بودیم كه در یك فضای غیرمنطقی هیجان‌آلود، از كارمند سازشگر فدراسیون فوتبال ایران یك ارباب منعفت‌طلب و نافرمان ساختیم و بعد خودمان از او ترسیدیم.

حالا هم شما را سر جدتان كاری نكنید كه همان شرایط برای مربی بلژیكی پیش بیاید و این بنده‌خدا را «وهم» بردارد. كاش بپذیریم هنوز برای تمجید از شخصیت مهربان، متواضع و چه بسا بی‌نیاز ویلموتس خیلی زود است و هنوز حتی قربان صدقه فوتبال تهاجمی او هم نمی‌شود رفت. خوب است كه نكات مثبت را ببینیم، اما نه آنقدر اغراق‌آمیز و عجولانه كه سناریوی تلخ تعامل با مربی پرتغالی تكرار شود. از ویلموتس تعریف كنید، اما نه طوری كه خودش هم به شك بیفتد. می‌شود لطفا؟!

همشهری ورزشی

۸ ۴  
آی اسپورت
2019-10-14 01:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
حرف حساب
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۱۰:۱۱
البته کیروش از وقتی خراب شد که یک مشت خبردلار حروم لقمه به خاطر چند دلار بیشتر قلم و شرف و وجدان و مصالح ملی را زیر پا گذاشتند و در هر شرایطی ازش حمایت و منتقدانش رو تخریب کردند! براحتی میتوانید نوشته های بودار امثال هژبری، آرتین زهرابی، فرهاد عشوندی، پژمان راهبر و گزارشگرانی مثل همین میثاقی و احمدی به سرکردگی کیروش پرست اعظم فردوسی پور را سرچ کنید و بخوانید و بهتر قضاوت کنید!
۲
Ashkan Blue
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۰۲
وقتی پولش رو نمیدن به جای پولش مجبورن ازش تعریف کنن بیش از چیزی که هست
به خاطر بی نظمی خودمون باید از نظمش تعریف کنیم
برانکو که اینقدر دم از وفاداریش میزدن با شرایط بدی رفت توی کشور رقیب منطقه ایمون که از قضا این روزها بدجور باهاش مسئله و بِکش بِکش داریم
کی یاد میگیریم با خارجی هایی که برای کار میان جوری رفتار کنیم که مجبور نباشیم با سری پایین و گردنی کج باهاشون برخورد کنیم
حداقل یکم از عربا یاد بگیریم در این زمینه
۱ ۱
در جواب اشکان
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۰۵:۱۵
کیروش جون تاسیون مبلغ قرارداد سنگینی داشت به اضافه تمام هزینه ای جانبی...
از ۱۲ ماه سال ۹ ماه غایب بود
۳ ماه هم که بود مصاحبه بود و فحاشی و توهین...

برانکو یک جنتلمن بود که ۱۱ ماه حقوق نگرفت و بعد بهش گفتن برو که امسال نباید تحت هیچ شرایطی بمونی
۱۱ ماه شد ۱۵ ماه و تازه بهش میگن بیا مذاکره
برانکو هیچ وقت بخاطر بی پولی باشگاه پرسپولیس مصاحبه نکرد و و تهدید نکرد و توهین نکرد
مقایسه برانکو جنتلمن و کیروش فحاش بی رگ و ریشه شبیه مقایسه چراغ فروزان خورشید با شمع پت پت کنان رو به خاموشی برادر
منتقد
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۰۵:۱۱
کیروشو خبردلاران محاصره کردند و براش برنامه ریزی کردند که چگونه فوتبال ایران رو نابود کنه و موفق هم شدند
آدرس؟
خبرورزشی و گروه علی جوادی و آرتین زهرابی و جهانگیر کوثری
خبرانلاین و گروه فرهاد عشوندی و حاج بابایی
آی اسپورت و امیر پور و مومنی و اشک ریز و رامتین جباری و علی مهریزی
ورزش سه و پژمان راهبر
نود و چیا فوادی و فردوسی پور
خراسان ورزشی و سینا حسینی
خبرنگاران علاف مث ممد زارع معروف به ممد کلمبیایی و سیامک رحمانی و آرش خوشخو
استقلال جوان و اعجازی و میرشاه ولد

اکثر رسانه ها در قرق این خبردلاران بود
حلقه معروف ایران زمین به سرکردگی شقایق هرزریز
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر