فهرست
برای بارسلونا هر کاری می‌توانی انجام بده
برای بارسلونا هر کاری می‌توانی انجام بده

برای بارسلونا هر کاری می‌توانی انجام بده

آی اسپورت- پس از رفتن نیمار و نه قبل از آن، بارسلونا کوتینیو را به عنوان جانشین انتخاب کرده بود. آنها با ایجنت او به توافق شخصی رسیده بودند. پس از آن حدود دو تا سه هفته کوتینیو تمام تلاش خود را کرد تا به لیورپولی‌ها بفهماند که رویایش بازی کردن در بارسلونا است. او مدت‌ها هوادار بارسلونا بوده و دوستی خوبی با لوئیز سوارز دارد. حالا قضیه رفتنش به نیوکمپ جدی است. او خیلی خوب رفتار کرده و حرفه‌ای بوده و خیلی چیزها را خود باشگاه پذیرفته اما در این مدت اتفاقات افتاده که او را لبه تیغ قرار داده است.

پس از اینکه لیورپول دو پیشنهاد بارسا را رد کرد، برداشت من این است که کوتینیو حس می‌کند بارسا باید یک پیشنهاد دیگر هم به لیورپول بدهد. اما به گفته دوستان نزدیکش در برزیل او همین ور که منتظر مانده، به شدت مضطرب است. اگرچه بارسا خونسردی و آرامش خودش را حفظ کرده و می‌داند با توجه به شایعاتی که این انتقال را پیچیده کرده، باید صبور بماند. لیورپول با اعلام اینکه نمی‌خواهد ستاره برزیلی خود را بفروشد، کوتینیو را تحت فشار قرار داده اما خود کوتینیو انتظار چنین رفتاری را از لیورپولی‌ها نداشت.

کوتینیو واقعا پسر خوبی است و هر کسی که با او کار کرده این را می‌داند. او ذهنش را آماده کرده بود که در این تابستان بازیکن بارسلونا خواهد شد اما با سد بزرگ لیورپول مواجه شد. با این حال او قدرتمندترین روشی که به یک بازیکن اجازه می‌دهد تا برای رسیدن به خواسته‌اش مقابل ابشگاه بایستد را انتخاب کرد. حالا او برای این که انتقال به بارسا را عملی کند، هر کاری که می‌تواند باید انجام دهد. حتی دوستان و مشاوران نزدیکش هم همین را به او پیشنهاد کرده‌اند.

معمولا وقتی درخواست انتقال به جریان می‌افتد باشگاه خودش به خوبی متوجه می‌شود که دیر یا زود بازیکنش برای همیشه باشگاه را ترک حواهد کرد. این انتقال می‌تواند در همین تابستان باشد یا پس از یک آشوب در تابستان بعدی. در هر حال بازیکن به چیزی که می‌خواهد می‌رسد. در آن نقطه واقعا پول مهمترین مساله است و حرف آخر را می‌زند. فکر می‌کنم همه فکر و ذکر کوتینیو این است که این انتقال همین تابستان اتفاق بیفتد. او توقع ندارد که لیورپول درهای مقابلشان را ببندد. برای لیورپول منطقا این هم مساله فوتبالی است هم غرور مخصوصا برای یورگن کلوپ. کلوپ می‌خواهد با نگه داشتن این بازیکن اقتدارش را نشان دهد. فروش کوتینیو پیامی جز ضعف کلوپ و لیورپول برای فوتبال ندارد و این بدترین اتفاق برای یک تیم است.

از سوی دیگر کلوپ متوجه شده که برای پیدا کردن جایگزین کوتینیو کمی دیر شده است. اما او این سوال را هم در سرش دارد که نگه داشتن بازیکنی که نمی‌خواهد بماند چه حسی دارد و آیا نباید چنین بازیکنی را در بازار آشفته این تابستان با قیمتی فراتر از حد تصور به فروش رساند؟ چیزی که جالب است این است که کلوپ و کوتینیو هیچ وقت رابطه دوستانه خیلی خوبی نداشتند و قطعا این رابطه در روزهای آینده کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شود. کوتینیو همیشه حس یک بازیکن ذخیره را داشته چراکه کلوپ او را بارها و بارها تعویض کرده بود. از سوی دیگر مربی آلمانی هم هیچ وقت نتوانست از بهترین توانایی این بازیکن استفاده کند.

می‌دانم این داستان هم مانند دیگر داستان‌های آشوب و ناآرامی‌های بازیکنان در فوتبال است اما اطمینان دارم کوتینیو از اینکه نتوانسته جایگاهش را در تیم به‌دست بیاورد، راضی نیست و آن تعداد بازی را که باید در لیورپول انجام می‌داد، نداد. خیلی‌ها شاید این را بگویند و لیورپول هم قطعا آن را تایید می‌کند که این اتفاقی است که همیشه در فوتبال می‌افتد و مربیان می‌توانند از بازیکنان در آن آنجایی که خودشان می‌خواهند استفاده کنند. من اما حس بازیکنی که می‌خواهد به بارسلونا برود را درک می‌کنم. او از شرایطی که در باشگاه وجود دارد خوشحال نیست و می‌خواهد زودتر خلاص شود.

باشگاه هم در موقعیت سختی قرار دارد. لیورپول با جدایی کوتینیو یک دارایی پرارزش را از دست می‌دهد اما باشگاه در قبال بازیکنی که موضع خودش را کاملا مشخص کرده، چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ می‌دانم که درخواست انتقال هیچ کس را مجبور به انجام کاری نمی‌کند اما تصور اینکه چگونه لیورپول می‌خواهد ذهنیت کوتینیو را تغییر دهد، دشوار است.

۱    
آی اسپورت
2017-08-13 11:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر