فهرست
گزینه مخفی پرسپولیس لو رفت؛ تاکیس له‌مونیس
گزینه مخفی پرسپولیس لو رفت؛ تاکیس له‌مونیس

گزینه مخفی پرسپولیس لو رفت؛ تاکیس له‌مونیس

آی اسپورت - سرمربی سابق المپیاکوس، جدی‌ترین گزینه هدایت تیم پرسپولیس است. عکس منتشر شده در لابی هتل حیات ریجنسی مربوط به لمونیس تاکیس سرمربی یونانی الاصل است....

لمونیس تاکیس کیست؟ «سر تاکیس» معروف لیگ یونان، جدی‌ترین گزینه باشگاه پرسپولیس برای سرمربیگری این تیم است. این سرمربی ۵۹ ساله در دوران فوتبال خود یک هافبک بوده و در ۳۲۰ بازی حرفه‌ای خود برای المپیاکوس، لوادیکوس و پانونیوس ۴۹ گل زده است. او در سال ۱۹۹۳ از فوتبال خداحافظی کرد.

لمونیس سال ۱۹۹۶ مدرک مربیگری خود را در انگلستان گرفت و در سال ۱۹۹۹ مربیگری خود را در تیم آستراس زوگراغو در یونان آغاز کرد. او در ۲۰ سال مربیگری خود روی نیمکت تیم‌هایی چون المپیاکوس (۳ مقطع) آپوئل نیکوزیا، لوادیاکوس، پانونیوس، اومنیا نیکوزیا، الرعد، پانتولیکوس، کالیتئا و... نشسته است.

مهم‌ترین افتخارات مربیگری تاکیس لمونیس شامل ۴ قهرمانی لیگ یونان به همراه المپیاکوس در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۲، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۷؛ ۱ قهرمانی سوپرکاپ یونان با المپیاکوس؛ یک قهرمانی لیگ قبرس با اومنیا و ۱ قهرمانی جام حذفی با این تیم است.

تاکیس آخرین بار در دی ماه سال ۱۳۹۶ روی نیمکت المپیاکوس نشست. او تیم را از رتبه پنجم به صدر جدول رساند اما با شرایط المپیاکوس و رختکن این تیم کنار نیامد و خودش تصمیم گرفت از المپیاکوس جدا شود. او در دو فصل آخر حضور در المپیاکوس به طور میانگین ۱.۷ و ۲.۳ امتیاز در هر بازی کسب کرد.

سیستم مورد علاقه تاکیس ۱-۳-۲-۴ و به طور میانگین هر ۱۰ ماه یک‌بار تیم خود را عوض کرده است.

 

مدال

۸    
آی اسپورت
2019-06-25 16:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر