فهرست
خداحافظی آقای پاس؛ او به هیچکس بدهکار نیست
خداحافظی آقای پاس؛ او به هیچکس بدهکار نیست

خداحافظی آقای پاس؛ او به هیچکس بدهکار نیست

آی اسپورت - اصولا در تمام دنیا بازیکنانی که از رده‌های پایه یک باشگاه رشد می‌کنند و به بدنه اصلی باشگاه خود را می‌رسانند جایگاه بالاتری نسبت به دیگر بازیکنان یک تیم دارند و از محبوبیت بیشتری نزد تماشاگران برخوردار هستند. چرا که هواداران او را به یک چشم دیگر می‌بینند. او تبدیل می‌شود به امضا یک باشگاه و هواداران با او ناخودآگاه حس هم‌ذات‌پنداری پیدا می‌‎کنند.

خسرو حیدری آخرین بازمانده از نسلی بود که استقلال را در ایران به هر چه خواست رساند اما در آسیا فقط یک گام کم آورد. او در طول یک دهه بار اکثر حملات استقلال را بر دوش کشید تا همچنان سمت راست خط  دفاع استقلال جایگاه رفیعش را حفظ کند. او نسل چهارم از مدافعان راستی بود که در طول این  4 دهه گذشته همواره نقش زیادی در روند موفقیت‌های استقلال در همه این دوران بازی می‌کرد. او مثل یک دونده امدادی چوبی که نسل به نسل از شاهین بیانی به جواد زرینچه رسیده بود را از  محمد نوازی گرفت و با سرعت هر چه تمام‌‌تر دوید و دوید تا یکی از 11 یوز ایرانی در ورزشگاه بلوهوریزنته باشد.

خسرو حیدری در طول حضورش ده ساله‌اش تقریبا 300  بازی در استقلال به میدان رفته است و حدود 60 پاس گل را به همبازی‌هایش داده است. او از اولین پاس گلش به فرهاد مجیدی در دیدار مقابل استقلال اهواز تا امروز که بیانیه خداحافظی‌اش را در صفحه شخصی خود منتشر کرده همواره یکی از چهره‌های محبوب نه تنها استقلال بلکه فوتبال ایران به شمار می‌رود.

شاید در این چند ساله مدافع چپی در ایران پیدا نشود که طعم تو سر توپ خوردن‌های او را نچشیده باشد. حتی می‌توانیم این مهم را به آسیا نیز تعمیم بدهیم. اگر می‌خواهید اوج هنر خسرو را با تمام وجود لمس کنید فقط کافی است به گلی که او در مقابل بوریرام تایلند به ثمر رسانده است یک بار دیگر نگاه کنید.

سخنی گزاف نیست که اگر بگوییم که آرش برهانی و رضا عنایتی در این دوران برای کسب عنوان برترین گلزن تاریخ لیگ برتر باید در عصر خسرو می‌زیستند و دم او را دیدند. این را هم بد نیست بدانیم که آخرین جام استقلال باز هم روی پاس گل او به دست آمده است. بازیکنی که از بس پاس داد و گل نزد مجبور بود شادی‌های پس از گلش را در یک گل خلاصه کند. اما برای اینکه جزو سه پاسور برتر لیگ برتر باشی باید حتما خسرو حیدری باشی.

او فردا نود دقیقه وقت دارد تا برای تجربه در روز وداعش هر چه دلش می‌خواهد توی سر توپ بزند بدون آنکه هیچ کسی بتواند به او خرده بگیرد چرا که به اندازه کافی از سرمربی تیم گرفته تا بازیکنان را از دادن پاس سیراب کرده است.

ورزش 3

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2019-05-16 00:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
Hosein
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۰۴
‏اخبار پنج‌ ساعت گذشته باشگاه استقلال⁩
‏جدایی دو بازیکن پایه ‌های استقلال و پیوستن یکی از آنها به پرسپولیس
‏استعفای خطیر
‏منتفی شدن حضور کاررا در استقلال
‏پخش بازی فردای استقلال از شبکه شما(!)
‏عدم اجازه ورود به تماشاگرانی که بلیط اینترنتی تهیه نکردند
‏اعتصاب مجدد بازیکنان و نرفتن به اردو

مگه استقلال ایرانی نیست
۳
منتقد
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۴۳
خدا بیامرز ۵ سال پیش فوتبالش تموم شده و سالی چهاربازی میکرد و کشاله اش کش می اومد. اثرات شناسنامه تقلبی هست. خسرو کشف مافیا بود که بکش زیرش رو در حد اعلا بازی میکرد. به هر حال اون ۵ سال قرارداد اضافی بالاخره یه جوری از حلقومش بیرون میاد تو بازنشستگی
۶
عباس
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۰۱
60 پاس گل یا 29 پاس گل؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر