فهرست
هشدار جدی؛ خطر شکایت ریزه اسپور از طارمی
هشدار جدی؛ خطر شکایت ریزه اسپور از طارمی

هشدار جدی؛ خطر شکایت ریزه اسپور از طارمی

آی اسپورت – امروز در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چند نشست خبری مهم برگزار شد. بیشتر این نشست‌ها درباره مسائل حقوقی، نقل و انتقالات و قوانین ثبت و فسخ قراردادها بود. روزبه وثوق احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان هم یکی از کسانی بود که درباره برخی مسائل صحبت کرد. یکی از بخش‌های مهم صحبت‌ها او درباره فسخ یک طرفه قرارداد توسط بازیکنان و تبعات این کار بود.

احمدی گفت: «فسخ یک جانبه یک تیغ دو لبه است. درست است که فسخ قرارداد بازی بازیکنان مهیا شده اما اگر به محض اینکه بازیکن اعلام کند فصل تمام شده و به دلیل دریافت نکردن پول، قراردادش را فسخ کند، باشگاه مبدا می‌تواند شکایت کند که او نمی‌توانسته طبق قانون این کار را انجام دهد چرا که به تعهداتشان عمل کرده‌اند و در این لحظه بررسی‌ها انجام می‌شود و اگر فسخ غیر موجه باشد، بازیکن جریمه می‌شود.»

احمدی در این باره مثال هم زد: «ما نمی‌توانیم جلوی بازیکن را بگیریم که فسخ نکند تا بررسی‌ها انجام شود. مثال بارز آن هم مهدی طارمی است. او فسخ کرد و برای پرسپولیس هم بازی کرد اما کماکان پرونده شکایت ریزه اسپور در فیفا باز است. اگر فسخ کنند و غیر موجه باشد غرامت وجود دارد و میزان غرامت به شرایط و سن و سال و پارامترهای زیادی بستگی دارد. کمیته تعیین وضعیت بر اساس آن، رای صادر می‌کند. اگر فسخ قرارداد غیر موجه باشد به محرومیت چهار ماه و شش ماه منجر می‌شود. باشگاه جدید هم چون این بازیکن را تحریک کرده، دعوت می‌شود و برای این موضوع سوال می‌شود و می‌تواند تا دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شود. باید خیلی دقت کنند که حق فسخ را به هر نحوی استفاده نکنند. ممکن است تاوان سنگینی داشته باشد.»

به این ترتیب خطر محرومیت چهار تا شش ماهه برای طارمی به دلیل فسخ یک طرفه با ریزه اسپور تورکیه و دانیال ماهینی که استقلال خوزستان مدعی است فسخش غیرقانونی بوده وجود دارد و از طرفی حتی باشگاه‌  سایپا هم در ماجرای دانیال ماهینی می‌تواند متضرر شود.

 

 

۱۱ ۷  
آی اسپورت
2017-07-17 12:25:00
نظر دهید

۷ نظر
K
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۲:۳۴
آی اسپورت شما نمی خواد غصه پرسپولیس را بخوری

وکیل طارمی گفته رای پرونده 2 سال دیگه اعلام میشه

ضمن اینکه در قرارداد طارمی با ریزه اسپور بندی اومده بود در صورت عدم صدور آی تی سی قرارداد هیچ اعتباری نداره
۳
استقلالیم
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۲
ماسمالی میشه،مثل قضیه خلعت
۲ ۱
آره داداچ
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۱
فیفای نامرد هم پرسپولیسی است
۲
پسر قرمز اهواز
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۸
ظاهرا آقا وثوق خودسر حرف زده و از خیلی چیزا بی اطلاعه. طارمی وقتی رفت ترکیه برای ابنکه پل های پشت سرشو خراب نکنه طوری قرارداد بست ک میتونست بدون دردسر فسخ کنه و این کارو هم کرد . قرار دادش موقعی اعتبار داشت ک آی تی سی صادر بشه . طارمی هم قبل از صدور آی تی سی فسخ کرد و تمام . همین یه ماه پیش هم ک ریزه اسپور شکایت کرده بود فیفا ازشون مدارک و دفاعیه خواست ک ریزه اسپور ب موقع ارسال نکرد و تمام . الکی الکی با احساسات هوادارا بازی نکنید
۳
رضا
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۱
احتمالات یه قضیه رو برسی میکنن بعد هر پرونده ای که نزدیکش باشه رو با همون چوب میزنن بدون در نظر داشتن ابعاد پرونده، اگر اینجوری خبر رسانی کردن به نظرتون درسته پس طبق قانون تشویش اذهان عمومی در سایت های خبری ممنوعه و جزاش زندانه و از اونجایی که شما هم سایت خبری دارین و امکان داره یه روزی تشویش اذهان عمومی انجام بدین بهتره یه تیتر زده بشه که خطر دستگیری سردبیر آی اسپورت به جرم تشویش اذهان عمومی
۳ ۱
تشويش كي بودي
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
چي ميگي گلابي
۱
ناشناس
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۳
بس کنید دیگه تا یکی دو سال دیگه آب از آسیاب می افته الان می دونید چند وقته پرونده ی نیمار در فیفا بازه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر