فهرست
استقبال از مجیدی دردسرساز می‌شود؟
استقبال از مجیدی دردسرساز می‌شود؟

استقبال از مجیدی دردسرساز می‌شود؟

آی اسپورت - روزی که فرهاد مجیدی بعد از انتخاب به عنوان سرمربی استقلال به محل تمرین استقلال رفت برخلاف قوانین کرونایی عده قابل توجهی از هواداران استقلال در محل تمرین این تیم حاضر شدند. این موضوع در ابتدا از سوی رسانه‌ها چندان جدی گرفته نشد به این دلیل که همه نگاه‌ها به بازگشت مجیدی بود اما با گذشت چند روز از حضور تماشاگران در تمرین استقلال کاشف به عمل آمده که فدراسیون پزشکی نسبت به حضور تماشاگران در تمرین استقلال هشدارهایی داده و حتی ممکن است به دلیل تخلفی که در پذیرایی از تماشاگران انجام شده، باشگاه استقلال با جریمه مواجه شود.

پیش‌تر نیز باشگاه استقلال به دلیل اینکه یکی از شرورهای باسابقه را به محل تمرین خود راه داده بود با جریمه مواجه شده بود و کمیته انضباطی اعلام کرد چون پروتکل‌ها رعایت نشده و مضاف بر آن فردی غیرمرتبط به محل تمرین استقلال رفته، باشگاه مستحق جریمه است.

با توجه به اینکه در برخی دیگر از تیم‌ها نیز این اتفاقات رخ داده و به نظر می‌رسد باشگاه‌ها در حال تابوشکنی هستند تا اجازه حضور تماشاگران را در تمرین صادر کنند، حساسیت کمیته پزشکی دوچندان شده است.

دکتر توحید سیف‌برقی، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در مورد حضور تماشاگران در تمرینات و مسابقات تیم‌های فوتبال توضیحاتی داده که جالب توجه است: «ما به عنوان سیاستگذار قانون وضع کرده‌ایم که هیچ تماشاگری به هیچ عنوان حق حضور در تمرینات و مسابقات را ندارد. اگر این اتفاق بیفتد تخلف از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مورد کووید19 رخ داده و برای هر تخلفی در این زمینه، جریمه‌ای تعریف شده که از طریق کمیته انضباطی به آن رسیدگی و اعمال می‌شود.

بررسی تخلفات انجام شده برعهده کمیته پزشکی سازمان لیگ است. این کمیته وظیفه اجرایی دارد که ما دخالتی در آن نداریم. گزارشات مربوطه در تمرینات و مسابقات توسط نمایندگان ستاد کرونا در فوتبال جمع‌آوری و در اختیار سازمان لیگ قرار داده می‌شود و سپس سازمان لیگ نیز این گزارشات را به کمیته انضباطی ارسال می‌کند تا در این کمیته در مورد تخلف صورت گرفته و جریمه آن تصمیم‌گیری شود.»

از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد که موضوع استقبال از فرهاد مجیدی در ورزشگاه نفت تهرانسر در کمیته انضباطی هم مطرح شده و هیچ بعید نیست به زودی علیه باشگاه استقلال حکم تازه‌ای صادر شود. اینکه چرا همواره در باشگاه استقلال شاهد اینگونه سستی‌ها هستیم مشخص نیست اما بدون شک سرپرست تیم در این ماجراها نقشی کلیدی دارد و نباید اجازه دهد تماشاگران به راحتی در محل تمرین حاضر شوند. هرچند که این بار مظلومی در محل تمرین استقلال حضور نداشت اما به هر شکل باشگاه استقلال درخصوص این ماجرا مقصر است.

 

ایران ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2021-03-07 21:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر