فهرست
مقایسه روز؛ پارس جنوبی کجاست سپیدرود کجا!
مقایسه روز؛ پارس جنوبی کجاست سپیدرود کجا!

مقایسه روز؛ پارس جنوبی کجاست سپیدرود کجا!

آی اسپورت - تیم فوتبال سپیدرود رشت و پارس جنوبی در فصل ۹۵-۹۶ به لیگ برتر صعود کردند اما مقایسه جایگاه نیم فصل نخست و دوم این دو تیم می توانند مفید باشد. تیم پارس جنوبی تا پایان هفته یازدهم در حالی که خونه به خونه صدرنشین بود سپیدرود در رتبه دوم قرار داشت در مکان باورنکردنی یازدهم جدول جا خوش کرده بود و خوش بین ترین کارشناس فوتبال هم تصور نمی کرد که تیم رده یازدهم هفته یازدهم بتواند در پایان فصل صدرنشین و قهرمان لیگ دسته اول شود.

1
1

همین تیم پارس جنوبی نیم فصل نخست را در حالی که سپیدرود با اقتدار و فاصله چهار امتیازی نسبت به تیم دوم قهرمان نیم فصل شده بود، با فاصله ۶ امتیازی از صدر در رده ششم جای گرفته بود.

2
2

اما در کمال تعجب در پایان مسابقات پارس جنوبی در فاصله یک هفته به خاتمه یافتن لیگ دسته اول صدرنشین شد و قهرمانی و صعود خود را به لیگ برتر مسجل کرد و سپیدرود با یک امتیاز کمتر به عنوان نایب قهرمان موفق شد به لیگ برتر صعود کند.

3
3

مقایسه دو تیم پارس جنوبی لیک ۹۵-۹۶ با سپیدرود فصل جاری از یک منظر کار درستی است و آن وجه اشتراک دو تیم در آغاز کار هست. پارس جنوبی سه فصل پیش درست به مانند سپیدرود فصل جاری در ابتدای کار دست به یک خانه تکانی بزرگ و ورود تعداد زیادی بازیکنان تازه وارد به ترکیب تیم بوده است.

پارس جنوبی پس از صعود به لیگ دسته اول با مهدی پاشازاده و خروج وی از این تیم و آمدن مهدی تارتار یک انقلاب کامل را در تیم خود به وجود آورد و بازیکنانی به مانند: ابوطالب دژگاهی پور، اصغرنصیری، حامد حیدری، سید مهدی عمرانی، محمدعلی اکبرخواه، غلامرضا داودوندی، مهرداد علیزاده،  امیر محمد عبادزاده،  علی اکبر فرهنگ، شایان منتظری که در صعود پارس به لیگ دسته اول نقش داشتند از این تیم جدا شدند و از سوی دیگر بازیکنانی همچون: داوود نوشی صوفیانی، محمود خمیسی، مجتبی لطفی، فرشاد محمدی مهر، کمال الدین نیک خوی، مهدی حنفی، حسین پورامینی، علی دشتی، امید سینک، حمیدرضا غلامی، علی نظری، مجید غلامی، میمثم تیموری، محمدحسین مهرآزما، احسان تاییدی، رضا بهمئی به خواسته مهدی تارتار به جم پیوستند.

به همین دلیل آشنایی و شناخت این بازیکنان تازه وارد از یکدیگر و جا افتادن در ترکیب تیم به اندازه یک نیم فصل کامل زمان برد و پس از آن دور موفقیت های پارس آغاز شد. درست به مانند سپیدرود که در میان ترکیب ۲۱ نفره بزرگسالان این تیم فقط میثم فردوسی و پویا نزهتی از فصل پیش در سپیدرود حضور دارند و سایر نفرات همگی تازه وارد می باشند.

درست است که سپیدرود فصل ۹۸-۹۹ به مانند پارس جنوبی ۹۵-۹۶ پول ندارد و از حمایت های کلان دولتی برخوردار نیست اما به مدد هواداران پرشورش تیمی است که با ترکیب بازیکنان بومی و غیر بومی و تلفیق جوانان و باتجربه ها حرف های زیادی می تواند برای گفتن داشته باشد و اگر مورد حمایت یاران همیشگی اش قرار بگیرد و مسئولان گوش چشمی به آن داشته باشند می تواند یک اردی بهشت رویایی دیگر را رشتی ها تقدیم کند.

 ندای سپیدرود

 

۸    
آی اسپورت
2019-10-15 01:08:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر