فهرست
انتقاد دایی از طارمی؛ کارش اشتباه بود
انتقاد دایی از طارمی؛ کارش اشتباه بود

انتقاد دایی از طارمی؛ کارش اشتباه بود

آی اسپورت – علی دایی یکی از حامیان همیشگی مهدی طارمی است. چرا که خودش این بازیکن را به پرسپولیس آورد و به او میدان داد. اما صحبت‌های نسنجیده طارمی در برنامه 90 باعث شده دایی هم نتواند از او دفاع کند. سرمربی سایپا امروز در نشست خبری قبل از بازی تیمش با پدیده بخش زیادی از حرف‌هایش را به این ماجرا اختصاص داد:

حرف من هم ثابت شد

همیشه گفته‌ام که به دنبال حق خود هستم و به هیچ عنوان دوست ندارم دروغی را بگویم تا فردا زیر آن بمانم و با ثابت شدن آن دروغ وجهه‌ام خراب شود. همیشه با بعضی آقایان به مشکل خورده‌ام، اما زمان همه چیز را ثابت کرد. ممکن است این مدت شش ماه، دو سال یا پنج سال باشد. شما دیدید که در قضیه اخراجم از تیم ملی همه بحث‌هایی که مطرح کردم چه زمان اثبات شد، این دفعه اما آقایان این‌قدر دروغ گفته‌اند که اثبات دروغگویی آنها به یک ماه هم نکشید. من با این آقایان برخورد داشته‌ام و با آنها صحبت کرده‌ام. آنها به هیچ عنوان راست نمی‌گویند و من مجبور شدم آن شب در برنامه 90 صحبت‌هایی را مطرح کنم. من با احدی کاری ندارم. من سرم را پایین می‌اندازم و به کار خودم رسیدگی می‌کنم، اما نمی‌توانم زیر بار حرف زور و ناحق بروم. خدارا شکر با عکس‌ها و مدارک همه فهمیدند که آن شب چه کسی راست و چه کسی دروغ می‌گوید و فکر می‌کنم نیازی به صحبت‌های طارمی نبود. رأی فیفا نشان می‌دهد که آقایان راستگو نبودند  و مشخص است چه کار کردند که پرونده‌های حقوقی باشگاه این همه حواشی ایجاد کرده است.

رفیق 25 ساله به آدم دروغ می‌گوید

این دروغ در جامعه مد شده است و اصلاً به فوتبال ربطی ندارد. زمانی که یک مقام مسئول در تلویزیون یک مسئله غیرواقعی را مطرح می‌کند شما از فوتبال چه انتظاری دارید؟ حتی شما در رسانه هم برخی مواقع در مورد من دروغ یا مساله‌ای غیر از واقعیت می‌نوشتید، متأسفانه این موضوع در جامعه اتفاق می‌افتد و در همه جا باب شده است. رفیق 25 ساله در چشمان آدم نگاه می‌کند و دروغ می‌گوید. شما چه انتظاری دارید از کسی که تازه به فوتبال آمده، دارید؟ من نمی‌دانم کسانی که این افراد فوتبالی را به فوتبال آوردند را دعا کنیم یا لعنت؟ شما نگاه کنید فقط پنج درصد از کسانی که غیرفوتبالی بودند و به فوتبال آمدند، موفق شدند. شما خودتان می‌دانید آن پنج درصد چه افرادی بودند، سایر افراد فقط می‌خواهند چون فوتبال در دید است خودشان را بزرگ کنند. آدم‌های ضعیف دروغ می‌گویند کسانی که به خودشان اطمینان نداشته باشند، دروغ می‌گویند. کسانی که خدا ترس نباشند، دروغ می‌گویند. متأسفانه برخی‌ها دنیا را به همین چیزها می‌فروشند. آنها به خاطر اینکه به کسی جوابگو نیستند، این‌طور دروغ می‌گویند. متأسفانه به همین دلیل است که دروغ زیاد می‌شود.

طارمی همه چیز را زیر سوال برد

اول از همه این را بگویم که من به هیچ عنوان حرکت مهدی طارمی را دوست نداشتم. او نباید در تلویزیون و مقابل این همه بیننده این‌طور حرف بزند. به نظرم او با این‌طور صحبت کردن هم خودش و هم همه چیز را زیر سؤال برد. یک گلایه بزرگی هم دارم  و آن هم این است که صمد ابراهیمی طارمی را به من معرفی کرد و او خواست که من از طارمی تست بگیرم. من ابراهیمی را می‌شناسم، او اصلاً این‌طور نیست. آدم اگر بخواهد خودش را تبرئه کند نباید در مورد افراد دیگر این‌طور سخن بگوید. همه اشتباه می‌کنند. شاید ابراهیمی هم اشتباه کرده باشد، اما همین آدم شاید با هزینه خودش بود که طارمی را به اردبیل فرستاد و من از او تست گرفتم. قبول دارم طارمی شایستگی داشت و در همان اولین حرکت، من او را برای تیم بزرگی مثل پرسپولیس انتخاب کردم. شاید باور نکنید حتی یک دقیقه هم تست گرفتن من از طارمی طول نکشید، اما نباید طارمی درباره ابراهیمی این‌طور صحبت می‌کرد. کسی که بازیکن ملی است نباید این‌طور حرف بزند. اصلاً جای این حرف‌ها در تلویزیون نیست.

مردم ناراحت نشوند

جدا از این مساله طرفداران هم نباید ناراحت شوند. هر بازیکن یک روز به تیم می‌آید و یک روز هم از تیم می‌رود، کسی شرایط روحی و روانی و خانوادگی طارمی را نمی‌داند. هیچ‌کس نمی‌داند او چه مشکلاتی داشته است. الان باید از این بازیکن حمایت شود. او بازیکن ملی است و چند ماه دیگر تیم ملی ما در جام جهانی بازی دارد. مردم نباید ناراحت شوند. ناراحتی برای مدیرانی است که باعث می‌شود این اتفاقات بیفتد.

۱۰ ۵  
آی اسپورت
2018-01-24 16:31:00
نظر دهید

۵ نظر
Ashkanredboy
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۳
علی آقا نگران نباش از شرمندگی خودش و خانوادش و وکیلش در میایم. رنگ بازی کردن تو تیم ملی رو هم دیگه نمی بینه
حمید
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۲۵
طارمی از اون دسته کسانی است که بهترین کاری که می توانند بکنند این است که حرف نزنند.
رضا
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۷
این بازیکن بی جنبه ترین بازیکنی بوده که تا حالا دیدم. نباید بیشتر از این ازش انتظار داشت، شعورش در همین حده
لمپن
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۴۳
کاری به قضیه دایی ندارم ولی خلعتبری تو دوره این لمپن (دایی) به طور غیرقانونی اومد پرسپولیس و ککش نگزید حالا شده دانشمند اخلاق. این حرفاش به طاهری هم به خاطر رفیقش ابراهیمیه
a
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۴۶
دایی لمپن بیا دفاع کن ازش خب انگار دید هوا پسه به نفع تیم کثیف و محبوبش عقبنشینی کرد
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر