فهرست
۳ بازی ۶ امتیازی در انتظار تراکتور
۳ بازی ۶ امتیازی در انتظار تراکتور

۳ بازی ۶ امتیازی در انتظار تراکتور

آی اسپورت - هر تیمی بخواهد در لیگ برتر جامی بگیرد باید تمام دیدارها را به‌منزله فینال تلقی کند. تراکتور در آبان‌ماه جاری سه دیدار از این نوع بازی را پیش‌رو دارد و بی‌تردید رویارویی از این دست فارغ از حساسیت‌ها، ۶ امتیازی است و پیروزی در آن به اندازه امتیاز دو بازی، تیم‌ها را پیش می‌اندازد. تراکتور ابتدا جمعه با استقلال روبه‌رو می‌شود و بعد از آن نیز باید با سپاهان در اصفهان دیدار کند. بعد از این دو بازی، تراکتور با شهرخودرو هم مصاف خواهد داشت؛ تیمی که از جمله مدعیان قهرمانی این فصل به‌حساب می‌آید.

تراکتور پیش از بازی با سپاهان یکی از بازی‌های سخت و سنگین خود را برگزار می‌کند و بی‌شک جدال با استقلال بی‌توجه به شرایط جدولی آبی‌ها به‌منزله یک مسابقه مخاطره‌آمیز برای این تیم به‌شمار می‌آید. با این حال تیم استقلال برای بازی در تبریز مشکلات زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها قرار گرفتن در میدانی است که آنها در کمتر شهری مشابه‌اش را دیده‌اند؛ به‌واقع تقابل با تراکتور در تبریز سخت و دشوار است. آنها احتمالاً تماشاگران انگشت‌شماری خواهند داشت.

کمترین میزان هوادار دو تیم استقلال و پرسپولیس در تبریز برای بازی‌های این تیم‌ها با تراکتور به ورزشگاه می‌آیند و این وضعیت شگفت‌آوری است که مسلماً برای استراماچونی شرایطی جدید و دور از انتظار را رقم خواهد زد و سرمربی آبی‌ها درمی‌یابد که مختصات بازی در تبریز چگونه است. استقلالی‌ها همچنین تحت تأثیر تیم مقابل نیز خواهند بود و بی‌تردید تراکتور در قواره یک مدعی جدی قهرمانی به این بازی پای می‌گذارد تا حریف تحت تأثیر این جو و تیم مقابلش قرار بگیرد و شانس پیروزی برای میزبان افزایش یابد.

تراکتور در این بازی باید از تمامی داشته‌هایش در قیاس با رقیب نهایت استفاده را ببرد تا از رهگذر یکی از رقبای اصلی، همچنین از روحیه ناشی از بردی اینچنینی برای سایر دیدارها بهره‌مند شود. شکست دادن استقلال حتی در شرایطی که این تیم در میانه جدول قرار دارد و برای این فصل مدعی به‌حساب نمی‌آید یک موفقیت چندوجهی خواهد بود. در حقیقت تراکتور برای روزهای سخت‌تر به این برد 6 امتیازی نیاز دارد.

تراکتوری‌ها در خانه تیمی سختگیر و تهاجمی هستند و نکته مورد اشاره ما به همین مقوله برمی‌گردد؛ آنجا که این تیم باید از تمامی توانایی و کیفیت رو به جلویی که دارد در یک چنین بازی‌هایی نهایت استفاده را به کار گیرد. تراکتور در این دیدار بزرگ که نگاه‌ها به این تیم خواهد بود باید به پیروزی برسد تا روند رو به جلو و اثبات ادعای قهرمانی خود را همچنان ادامه دهد.

توجه داشته باشید که تیم‌های سپاهان و شهرخودرو نیز در این هفته بازی‌های بیرون از خانه را در پیش دارند و این بدان معناست که سختی کار شاگردان قلعه‌نویی و گل‌محمدی نیز به یک میزان همچون دیدار خانگی تراکتور اما در مقابل استقلال خواهد بود. در هفته‌ای که می‌توان آن را هفته مسابقات تعیین‌کننده نامید، شاید روند شکل‌گیری نتایج به‌گونه‌ای باشد که از فشردگی امتیازی بالای جدول کاسته شود، در عین حال اگر حساسیت دیدارها بر کیفیت آنها تأثیر معنی‌داری بگذارد در آن صورت شاید فقر کسب نتیجه برد در هفته نهم منجر به عدم تغییر در شرایط جدول شود.

ایران ورزشی

۱    
آی اسپورت
2019-10-31 22:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر