فهرست
دردسر آماده‌سازی؛ آسیایی‌ها حریف می‌طلبند
دردسر آماده‌سازی؛ آسیایی‌ها حریف می‌طلبند

دردسر آماده‌سازی؛ آسیایی‌ها حریف می‌طلبند

آی اسپورت - روزهای فیفای پیش‌رو برای آسیایی‌ها که برای جام ملت‌ها آماده می‌شوند اهمیت زیادی دارند. کمتر از دو ماه تا شروع این مسابقات مانده و مربیان فرصت زیادی برای محک زدن بازیکنان و تیم‌شان ندارند.

با این حال پیدا کردن حریف تدارکاتی برای تیم‌های آسیایی در این فصل سخت‌تر از همیشه است. با شروع لیگ ملت‌های اروپا، تیم‌های این قاره درگیر این مسابقات جدید هستند و پیدا کردن یک حریف اروپایی که در این تاریخ بازی نداشته باشد کار سختی است. فدراسیون‌های آسیایی در این شرایط مجبورند با تیم‌هایی از آمریکای جنوی یا آفریقا بازی کنند. گزینه دیگر برای آنها محک زدن تیم‌شان مقابل رقیبان قاره‌ای است.

اگر فدراسیون فوتبال بابت پیدا نکردن حریف تدارکاتی مناسب برای تیم ملی سرزنش شده، باید یادآوری کرد که رقیبان آسیایی ما هم وضعیت بهتری ندارند و مجبورند از دایره محدود تیم‌های غیراروپایی حریف انتخاب کنند. ژاپن که در سال‌های گذشته بارها با تیم‌های بزرگ اروپا روبرو شده، در روزهای آینده با ونزوئلا و قرقیزستان بازی می‌کند. ونزوئلا، یکی از تیم‌های نه چندان مطرح آمریکای جنوبی، حریف دوم تیم ملی بعد از بازی مقابل ترینیداد خواهد بود.

کره جنوبی ترجیح داده با تیم‌های آسیایی بازی کند و تیم بنتو مقابل استرالیا و ازبکستان بازی خواهد کرد. استرالیا هم بعد از بازی با کره مقابل لبنان بازی می‌کند. امارات، میزبان جام ملت‌های آسیا هم قرار بود با بولیوی و مصر بازی کند، ولی حریف آفریقایی انصراف داد و این تیم حالا در جستجوی یک حریف جدید است. چین هم نتوانسته حریفی بهتر از فلسطین پیدا کند. ازبکستان هم قرار است با لبنان و کره روبرو شود. قطر، میزبان جام جهانی 2022 از بقیه آسیایی‌ها خوش‌شانس‌تر بوده و تیمش را مقابل سوئیس و ایسلند محک می‌زند.

۱    
آی اسپورت
2018-11-14 23:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر