فهرست
هری کین یا هاری‌کین؟ طوفان انگلیسی
هری کین یا هاری‌کین؟ طوفان انگلیسی

هری کین یا هاری‌کین؟ طوفان انگلیسی

آی‌اسپورت- وقتی انگلستان در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ حذف شد، همه جا صحبت از آغاز عصر تاریک و ناامید کننده برای آنها بود. تیم بدون هویت، بدون ستاره. تیمی که هیچ شباهتی به یک مدعی نداشت. یک پایان غم‌انگیز برای لمپارد و رونی که بازماندگان انگلستان جام جهانی ۲۰۱۰ بودند. وقتی دو سال بعد در مرحله یک‌هشتم نهایی یورو ۲۰۱۶ مغلوب ایسلند شدند، مشخص شد برای موفقیت، جدای از مربی، به یک ستاره بی‌چون و چرا درون زمین هم نیاز دارند. یک قهرمان برای درخشش در سخت‌ترین شرایط.

زمانی که در سال ۲۰۱۷ هری کین با تاتنهام بهترین گل‌زن سال لقب گرفت، خدا بهترین هدیه‌اش را برای فوتبال انگلستان فرستاده بود تا بعد از خداحافظی وین رونی از تیم ملی، بازوبند کاپیتانی هم به کین برسد. بازیکنی باهوش با قدرت گل‌زنی بالا. وقتی در تاتنهام انواع و اقسام گل‌ها را به ثمر رساند، لقب ماشین گل‌زنی به او داده شد. چیزی که انگلستان سال‌ها جای خالی‌اش را حس می‌کرد. گم شده‌ای که در قلب خط حمله و نقطه اعتمادی برای هوادارن سه شیرها.

وقتی دوشنبه شب در ورزشگاه ولگوگراد آرنا، انگلستان با ۲ گل هری کین در دقایق ۱۱ و ۹۱ از تونس عبور کرد، نقطه شروعی برای درخشش شاگردان ساوت‌گیت در جام جهانی بود. پیروزی پرگل ۶-۱ در بازی دوم مقابل پاناما با هت‌تریک کین و درخشش او، طوفان انگلستان را در این جام کامل کرد تا از آنها به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی یاد کنند و هری کین هاری‌کین (hurricane) نماد این طوفان باشد. دو بازی، دو برد، ۷ گل زده و ۲ گل خورده. آماری درخشان برای انگلستان پس از سال‌ها ناکامی.

حالا آخرین بازی مرحله گروهی باقی مانده. پنج‌شنبه شب در کالینینگراد و رویارویی با بلژیک مدعی، که بزرگترین امتحان برای کین و انگلستان در این جام به شمار خواهد رفت، تا با برد در آخرین جدال و کسب ۳ امتیاز دیگر، بتوانند به عنوان صدرنشین گروه‌شان راهی مرحله حذفی جام جهانی شوند.

شاید بسیاری بگویند انگلستان باز هم قهرمان نمی‌شود، اما چیزی که حالا مهم است ظهور ستاره‌ای به نام کین و امیدواری دوباره هوادان به این تیم است. بازیکنان جوانی که شاید بتوانند خاطرات شیرین انگلستان در سال‌های دور را دوباره زنده کنند. برای هوادارانی که آن خاطرات را یا خودشون دیدند و یا از پدران‌شان شنیدند. عصری جدید برای سه شیرها.

۹    
آی اسپورت
2018-06-24 23:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر