فهرست
فسخ یکطرفه برانکو؛ دست گل جدید باشگاه؟
فسخ یکطرفه برانکو؛ دست گل جدید باشگاه؟

فسخ یکطرفه برانکو؛ دست گل جدید باشگاه؟

آی اسپورت – ماجراهای برانکو و جدایی اش و  پشت پرده ها از یک سو و اینکه از نظر حقوقی الان حق با پرسپولیس است یا برانکو و اگر بنا به شکایت باشد برانکو محکوم می شود و باید غرامت دهد یا که فسخ او  معتبر است و دست باشگاه به جایی بند نیست  موضوعی نیست که بتوان بسادگی از کنار آن گذشت. مدیران باشگاه اخبار را تا حدودی طبقه بندی شده و حسب مصلحت و منافع باشگاه  بیان می کنند و برخی مسائل که عنوان شده یا می شود گاها کامل یا کاملا صحیح نیست و برخی حقایق هم از اهالی رسانه و مردم پنهان نگه داشته می شود.

برانکو امروز برای حفظ آرامش در پرسپولیس و متهم نشدن به بهم ریختن فضای حاکم بر تیم اظهاراتی داشت که مشخص بود مصلحتی است و نه تمام و کمال واقعی و حرف دلش!

برانکو حتی در یک هفته گذشته نگفت که به الاهلی می رود و در معدود مصاحبه  هایش هم  بیشتر از آنکه حرف از جدایی بزند حرف از ماندن و دریافت مطالبات طی روزهای پیش رو  می‌زد و تنها نکته ای که او سربسته اشاره کرده بود این بود که درباره ادامه همکاری ابهام وجود دارد و خیلی ها هم تصور کردند این ابهام یعنی احتمال عدم پرداخت مطالباتش از سوی باشگاه در مهلت تعیین شده. به همین دلایل در اوج سکوت و مخفی کاری های برانکو و نزدیکانش، متر و معیارها  برای ماندن یا رفتن برانکو اخبار و مصاحبه هایی بود که مسوولان باشگاه  عنوان می کردند.

آنها هم مکررا مدعی بودند  برانکو در نامه سوم تا سه شنبه (دو روز پیش) مهلت داده و ماندش منوط به پرداخت مطالبات است و بعد هم مدام تاکید می کردند.  قرار است دوشنبه طلب برانکو  را نقدا پرداخت کنیم تا او کار را سر بگیرد. بر مبنای تاکید مسوولان باشگاه امیدواری ها برای ماندن برانکو طبق وعده ها و مصاحبه های  مکرر مدیران باشگاه به اوج رسید تا جایی که حتی شجاع خلیل زاده نیز  همچون خیلی ها خبر خوش ماندن برانکو و تامین مطالبات را منتشر کرد.

در چنین شرایطی حال نیز همه ملاک ها برای تحلیل و بررسی پرونده حقوقی باشگاه و برانکو اطلاعاتی است که باشگاه می دهد چون برانکو درباره این مسائل به چیزی جز اینکه گفته باشد بر مبنای عدم دریافت حق و حقوق خود فسخ کرده و حق با اوست  اشاره دیگری نداشته و این را هم تازه امروز بیان کرده است.

در چنین شرایطی برای  ما بسیار جالب  و پیچیده است که مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس ساعتی  بعد از مصاحبه برانکو مبنی بر اینکه"قرارداد فصل بعدی ام   اتوماتیک  به خاطر عدم دریافت دستمزدم فسخ شده " گفت :" ما از الاهلی شکایت می کنیم اما بعید می دانم هیات مدیره بخواهد از برانکو که این همه افتخار آورده شکایت کند".

مصاحبه برانکو را دوباره بخوانید. او با قاطعیت می گوید که قرادادش اتوماتیک به خاطر عدم دریافت دستمزد فسخ شده چون آنها طبق قراداد تعهدات را اجرا نکرده‌اند. حال به نظر اینطور می آید که برانکو دستش پر است چون طبق قراداد می تواند به خاطر سه ماه حقوق معوقه فسخ کند. او صراحتا می گوید من اهل توافق هستم اما اگر باشگاه توافق را نپذیرد مجبورم شکایت کنم و تاکید دارد قرارداد به زیان پرسپولیس فسخ می شود

در چنین شرایطی این سوال مطرح است که آیا باشگاه پرسپولیس دسته گل دیگری  به آب داده و در پی عدم پرداخت حقوق برانکو حق فسخ الان در دست برانکو است و دست  باشگاه به جایی بند نیست؟ آیا تاکید باشگاه بر شکایت از الاهلی و شکایت نکردن از برانکو به حرمت جام آوردن هایش ریشه‌ در این دارد که باشگاه نمی تواند برانکو را محکوم کند و حالا دارد احترام متقابل را دلیل بر عدم شکایت احتمالی می داند و چه‌بسا اگر شکایت کند دستش به جایی بند  نباشد؟بیشتر پیگیری خواهیم کرد. شاید این وسط حقایقی بطور کامل بیان نشده  وگرنه چطور برانکو با اطمینان می گوید قراردادش اتوماتیک فسخ شده؟

آیا ممکن است باشگاه شفاف بگوید در نامه  سوم دقیقا چه نوشته شده و  برانکو اکنون بر چه مبنا حق فسخ  را برای خود قایل شده  و از آن سو چرا و به چه دلیل ادعای برانکو مبنی بر فسخ یکطرفه محکمه پسند نخواهد بود؟ ما به نکات و نشانه های  تازه تری هم دست یافته ایم  که می‌تواند دال بر احتمال حقانیت برانکو در مجادله حقوقی و معتبر تلقی شدن فسخ قرارداد از سوی او باشد و بعد از بررسی دقیق تر آن را طرح خواهیم کرد.

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2019-06-20 12:49:00
نظر دهید

۲ نظر
امید از تفت
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۲۰
وقتی آدم به سوابق دعواهای حقوقی پرسپولیس نگاه میکنه، میگه بیخیال شکایت شوید چون بازنده هستید. ولی بهتره که توافقی فسخ کنند. برانکو از طلبش بگذره و پرسپولیس از شکایتش. باشگاه باید با برانکو تفاهم کنه تا برانکو با گذشتن از مطالبات مالیش، قرارداد فسخ بشه
۵
شاهین کیا
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۸
کی بود میگفت برانکو مربی نجیب بیاد بی زحمت یه خورده بهش بخندیم ...#وقتی جای خبرنگار با دلقک عوض میشه!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر