فهرست
رکوردداران تاریخ لیگ برتر/ این گلزنان بی‌رحم
رکوردداران تاریخ لیگ برتر/ این گلزنان بی‌رحم

رکوردداران تاریخ لیگ برتر/ این گلزنان بی‌رحم

آی اسپوت - در حالیکه تنها چند روز تا آغاز نوزدهمین دوره لیگ برتر زمان باقیمانده، وب سایت نود اقدام به بررسی برخی از رکوردداران تاریخ این مسابقات نموده است. در زمینه آمار گلزنی، همیشه تعداد گل مورد توجه قرار گرفته ولی بازیکنانی بودند که فرصت زیادی برای بازی در لیگ برتر نداشتند ولی به طور میانگین در هر بازی گل زده زیادی داشتند و از این نظر بازیکن شاخصی محسوب می‌شوند.  در این مطلب بازیکنانی که حداقل ۳۰ بازی در لیگ برتر انجام داده‌اند و بهترین میانگین گلزنی را از خود به جای گذاشته‌اند مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

۱-فونیکه سی: متوسط ۰.۶۳ گل در هر بازی

فونیکه سی مهاجم مالیایی صنعت نفت در لیگ یازدهم در لیگ برتر حضور داشت. این بازیکن تا قبل از حضور در صنعت نفت در سطوح پایین‌تر لیگ ایران برای تیم‌هایی نظیر نساجی و ایرانجوان بازی کرد. او ۳۲ بازی برای طلایی‌پوشان آبادان انجام داد و در این بازیها ۲۰ گل به ثمر رساند تا با متوسط ۰.۶۳ گل در هر بازی بهترین مهاجم تاریخ لیگ برتر باشد. فونیکه پس از لیگ یازدهم فوتبال ایران را ترک کرد و به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس رفت.

۲-ابراهیم توره: متوسط ۰.۶۱گل در هر بازی

ابراهیم توره یکی از برجسته‌ترین گلزنان تاریخ لیگ برتر است. این بازیکن 4 فصل در فوتبال ایران بازی کرد و در ۹۸ بازی ۶۰ گل به ثمر رساند و با میانگین ۰.۶۱ گل زده در هر بازی دومین مهاجم برتر تاریخ لیگ حرفه‌ای ایران است. توره در لیگ هفتم و در تیم پیکان بازی در ایران را آغاز کرد. این بازیکن فصل بعد به پرسپولیس رفت. اوج کار این مهاجم سنگالی در لیگ‌های نهم و دهم بود که با سپاهان به قهرمانی رسید.

۳-استنلی کی‌روش: متوسط ۰.۵۳ گل در هر بازی

سومین گلزن برتر تاریخ مسابقات نیز خارجی است و تقریباً فاصله زیادی با دو نفر اول دارد. استنلی کی‌روش در لیگ هفدهم وارد فوتبال ایران شد و برای ذوب‌آهن بازی کرد و ۹ گل به ثمر رساند. این مهاجم برزیلی در لیگ هجدهم به سپاهان پیوست و برای این تیم ۱۶ گل زد و آقای گل لیگ شد. کی‌روش در مدت حضور در ایران در ۴۷ بازی، ۲۵ بار توپ را وارد دروازه حریفان کرده و میانگین ۰.۵۳ گل در هر بازی ثبت کرده است. او در این فصل لیگ برتر حضور دارد و آمار او می‌تواند دستخوش تغییرات شود.

۴-مهدی طارمی متوسط ۰.۴۸ گل در هر بازی

بین بازیکنان ایرانی، مهدی طارمی بهترین آمار گلزنی در هر بازی را دارد. این مهاجم بوشهری روزهای فراموش نشدنی را در لیگ برتر سپری کرد. طارمی حضور کمرنگی در لیگ‌های دهم و یازدهم در ترکیب شاهین بوشهر داشت ولی در لیگ چهاردهم با پیوستن به پرسپولیس ستاره شد. این بازیکن که بهترین گلزن پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر است ۲ دوره آقای گلی مسابقات را بدست آورد. طارمی در ۹۵ بازی در لیگ برتر ۴۶ گل به ثمر رسانده و میانگین ۰.۴۸ گل در هر بازی از خود به جای گذاشته است.

۵-علی دایی متوسط  ۰.۴۸  گل در هر بازی

علی دایی در سالهای پایانی بازیگری خود به فوتبال ایران برگشت و در لیگ برتر ایران نیز یک مهاجم خطرناک بود. این مهاجم در لیگ سوم آقای گلی مسابقات را با پیراهن پرسپولیس کسب کرد. او در لیگ چهارم و پنجم برای صبا و در لیگ ششم برای سایپا بازی کرد و در مجموع در ۱۰۰ مسابقه به میدان رفت و ۴۸ گل به ثمر رساند و با اختلاف بسیار کمی با طارمی پنجم شد.

۱    
آی اسپورت
2019-08-17 21:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر