فهرست
هفته 18 لالیگا/ کارما برای رئال
هفته 18 لالیگا/ کارما برای رئال

هفته 18 لالیگا/ کارما برای رئال

آی اسپورت – در هفته هجدهم لالیگا چه گذشت؟ رکورد رئال مادرید بالاخره شکسته شد، و بارسلونا و اتلتیکو خودشان را به صدر نزدیک کردند.

کارما، این بار برای رئال مادرید

در نه ماه اخیری که رئال رکورد جدیدی در فوتبال اسپانیا ثبت می کرد، گلزنی در لحظات پایانی یک اتفاق شایع بود. معمولا کاپیتان تیم سرخیو راموس در لحظات حساس از راه می رسید تا تیم را نجات دهد. در حقیقت در این 40 مسابقه بدون شکست، رئال در 16 مسابقه مجزا، بعد از دقیقه 80 گلزنی کرد. آخرینش دو گل برابر سویا در جام حذفی بود که پنج شنبه قبل رقم خورد. برای همین نوعی که رئال در سانچز پیسخوان شکست خورد به نوعی جالب و طنز بود. تیم زیدان با پنالتی رونادو از حریف پیش بود و به نظر می رسید یک برد دیگر در راه است. اما یک گل به خودی دیدنی از سرخیو راموس در دقیقه 85، با گل لحظات پایانی یووتیچ همراه شد تا رئال در نهایت شکست را تجربه کند.

رئال بازی را با یک سیستم غافلگیر کننده 2-2-3-3 شروع کرد و در حقیقت آن ها بسیار خوب هم بازی کردند. به نوعی می توان نسبت به کل بازی، رئال را شایسته پیروزی دانست. اما چند موقعیت از دست رفته رونالدو در کنار عدم توانایی ناواس در مهار ضربه یووتیچ در نهایت به ضرر رئال تمام شد. زیدان بعد از بازی سرنوشت تیمش را قبول کرد، هر چند اذعان داشت شکست در این حالت درد زیادی دارد: چیز شرم آور، دو گل در 5 دقیقه آخره. این شکست دردآوره، هیچ کی دوست نداره ببازه، اونم این شکلی، بعد از 85 دقیقه اونطوری بازی کردن. ولی این فوتباله. باید اینو قبول کنیم و باهاش کنار بیایم.

فشارِ روی بارسا کم شد

روز شنبه بارسلونا در حالی به مصاف لاس پالماس می رفت که از خارج از زمین، بارسلونا حاشیه های مختلفی را در مورد قرارداد مسی تجریه می کند. انریکه هم فقط از 5 بازیکن ترکیب اصلی اش استفاده کرد و امثال پیکه، اینیستا و نیمار استراحت کردند. لاس پالماس این فصل تیم های زیادی را آزار داده، اما درست از گل دقیقه 13 سوارز همه چی ساده پیش رفت و نتیجه 5-0 به خوبی بیانگر حاکمیت مطلق بارسلونا بر بازی بود. اتفاقات جالب دیگری هم رخ دادند. آندره گومز اولین پاس گلش را در باشگاه داد و الیکس ویدالی که قرار بود از تیم برود، بعد از 18 ماه برای اولین بار برای بارسلونا گلزنی کرد.

مسی طبق معمولا، محور مرکزی همه چیز بود. او برای هفتمین بازی پیاپی گلزنی کرد. اما نکته اصلی این بود که این بازی یکی از بهترین نمایش های تیمی این فصل بارسلونا شد. لوییز انریکه به حدی خوشحال بود که گفت این بهترین نمایش بدون توپ تیمش در این فصل بوده. او حتی در مورد ویدال هم گفت او به حدی خوب بازی کرد که نشان مربی اش اشتباه می کرده! البته او با لحنی گفت که نشان دهد که حداقل کمی شوخی می کند.

حداقل سیمئونه از بازی لذت برد

تقریبا تمام هیجان پیروزی یک صفر اتلتیکو برابر بتیس در همان 9 دقیقه اول بازی بدست آمد، جایی که سانتر ورسالیکو به مدافع حریف برخورد کرد و در جایی به گایتان رسید که نمی توانست توپ را گل نکند. در 81 دقیقه بعدی، به اضافه وقت های اضافه، بتیس بیشتر توپ را در اختیار داشت و اتلتیکو از عمد عقب نشست و دفاع کرد. تیم سیمئونه موقعیت های خیلی کمی ساخت، به حدی که بعضی از هواداران داخل ورزشگاه هم کلافه شدند و برای یکی از کرنر های کوکه که به صورت کوتاه زده شد سوت زدند.

سیمئونه اما فوق العاده از نتیجه خوشحال بود و از سومین پیروزی پیاپی تیمش در لیگ تعریف کرد. از او در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی پرسیده شد که آیا او فقط به نتیجه اهمیت می دهد؟ و سیمئونه در جواب با حالتی طنز گفت: توپ طلا رو ببینید. هر کسی ببردش بهترینه. نتایج همه چیز هستن.

حداقل مستایا یک دلیل برای خوشحالی پیدا کرد

روز یکشنبه بالاخره بعضی از مردم در مستایا کمی لبخند زدند. والنسیا به اولین برد خود از اکتبر به این سمت رسید و گل های مارتین مونتویا و سانتی مینا والنسیا را در بازی به برتری رساند. به نظر ورو حداقل تا پایان فصل سرمربی تیم باقی می ماند و باید این نکته را در نظر گرفت که حداقل او می داند چگونه از همین تیم نتایجی را بیرون بکشد. 10 از 16 امتیازی که والنسیا در این فصل کسب کرده توسط او بدست آمده. والنسیا هنوز در رده 17 جدول است و فقط یک رده با سقوط فاصله دارد. اما هواداران والنسیا امیدوارند این پیروزی آغاز یک روند مثبت باشد.

پایین جدول جالب است اما تغییری حاصل نشد

غیر از بازی حساس سویا و رئال، دو بازی حساس دیگر در این فصل برگزار شد که سه تیم ته جدول را در خود داشت. خیخون در خانه برابر ایبار قرار گرفت و خیلی زود با یک گل به خودی عقب افتاد. بازی در نیمه اول 5 گل داشت و ایبار 3-2 از حریف پیش افتاد و موفق شد با همین نتیجه کار را تمام کند. 900 کیلومتر آن طرف تر در آندلسیا، گرانادا و اوساسونا در یک نبرد نفس گیر ته جدول برابر هم قرار گرفتند و داور بازی هم حسابی اوضاع را جالب تر کرد. در یک مسابقه نزدیک، اوساسونا اول جلو افتاد اما گرانادا بلافاصله با شروع نیمه دوم کار را مساوی کرد. در آخرای بازی دو بازیکن تیم میزبان اخراج شدند و هر دو تیم موقعیت های حساسی را برای گرفتن سه امتیاز از دست دادند.

بعد از تمام این درام ها، هر سه تیم در منطقه سقوط باقی ماندند. اگر بخواهند همین روند را ادامه دهند، احتمالا هر سه تیم در پایان فصل اشک خواهند ریخت.

۴    
آی اسپورت
2017-01-16 20:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر