فهرست
انسجام دفاعی ایرانی‌ها در آسیا؛ پارادوکس سرخ
انسجام دفاعی ایرانی‌ها در آسیا؛ پارادوکس سرخ

انسجام دفاعی ایرانی‌ها در آسیا؛ پارادوکس سرخ

اآی‌اسپورت- پرسپولیس و تراکتورسازی در غالب پارامترهای دفاعی بهترین عملکرد را بین تیم‌های ایرانی داشته‌اند اما حالا پرسپولیس در آستانه صعود و تراکتورسازی حذف شده. در پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا می‌توان وضعیت دفاعی ۴ تیم ایرانی حاضر در این مرحله را بررسی کرد و انسجام‌شان را سنجید. نگاه جدی‌تر به خط دفاعی ۴ تیم ایرانی نشان می‌دهد تراکتورسازی که ضعیف‌ترین نتیجه را داشته پایاپای با پرسپولیس انسجام دفاعی قابل قبولی را نمایش داده و پارادوکس ایجاد شده در تیم تبریزی شاید عجیب‌ترین نکته در عملکرد ایرانی‌ها باشد. پرسپولیس صعود کرده و تراکتور با ثبت عملکردی مشابه، حذف شد.

خط دفاعی پرسپولیس در ۵ بازی فقط ۱۴ بار به مهاجمان حریف اجازه شوتزنی داده و بهترین عملکرد را در بین تیم‌های ایرانی داشته. بعد از سرخپوشان تهران، قرمزهای تبریز قرار دارند که ۱۸ شوت به سمت دروازه‌شان زده شده است. کمتر از ۴ شوت در هر بازی. بعد از این دو تیم استقلال و ذوب‌آهن قرار دارند که به ترتیب ۲۲ و ۲۷ شوت را متحمل شده‌اند.

در بخش نبردها هم برتری با سرخ‌های تبریز و تهران است. تراکتور، پرسپولیس و ذوب‌آهن با برتری حدودا ۶۰ درصدی در نبردهای هوایی اختلاف فاحشی با استقلال دارند که بازیکنان‌اش فقط ۴۹ درصد از نبردهای هوایی را با برد به پایان رسانده‌اند. در نبردهای تن به تن هم استقلال با ۴۸ درصد پیروزی ضعیف‌ترین عملکرد را داشته و سه تیم دیگر برتری‌شان حوالی ۵۵ درصد است. در تکل‌ها اما تراکتورسازی با ۷۷ درصد برد به تنهایی صدرنشین است. استقلال و پرسپولیس در رده‌های بعد قرار دارند و ذوب‌آهن ضعیف‌ترین عملکرد را داشته است.

در آستانه پایان مرحله گروهی سرخابی‌های پایتخت و ذوب‌آهن شانس صعود به مرحله حذفی را دارند اما تراکتورسازی با وجود ثبت آمارهایی که نشان از آمادگی تیمی دارد حذف زودهنگامی خواهد داشت.

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-04-04 18:11:00
نظر دهید

۱ نظر
نسیم سرخ آسیا
چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۰۳
رفته دو تا آمار مسخره بدرد نخور که هیچ خاصیتی نداره آورده و براساس اون دل سرخ ها رو حسابی خوش کرده.... چرا از تعداد پاس ها... تعداد شوت ها...تعداد گل ها و ... نگفتی .... خخخ
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر