فهرست
خسته نباشیدی برای عادل؛ دربی ۸۹ بدون ۹۰
خسته نباشیدی برای عادل؛ دربی ۸۹ بدون ۹۰

خسته نباشیدی برای عادل؛ دربی ۸۹ بدون ۹۰

آی اسپورت - پس از سال‌ها شاید این برای نخستین بار است که عادل فردوسی‌پور یک دربی را بدون دردسر تماشا کرد. او نه نگران جمع کردن گروهش بود، نه نکته‌های آماری را گوشزد می‌کرد، نه به گزارشگرانش توصیه کرد حواسشان را به حاشیه‌های بازی جمع کنند، نه از آنها گزارش‌های میدانی خواست و نه حتی خودش دربی را گزارش کرد. فردوسی‌پور در حالی هیچ‌کاره رسانه‌ای دربی پایتخت بود که شاید برای او هم بد نبود یک روز را این گونه استراحت کند!

تماشای دربی با خیال راحت، بی‌دغدغه، بدون فکر کار... یکی از ویژگی‌های ما ایرانی‌ها این است که بیشتر بلدیم ادای کار کردن را در بیاوریم؛ در غیر این صورت همه می‌دانیم خیلی ها نه کار می کنند نه اصلا مال کار کردن هستند اما عادل فردوسی‌پور در بخش رسانه، فعالیتش بسیار زیاد بود.

۲۰ سال بی‌وقفه در صدا و سیما برای اعتلای برنامه ۹۰ دوید و جنگید. در کنارش شرایط تدریس او در دانشگاه صنعتی شریف و کار کردن با دانشجویان پیشرو و نکته‌سنج این دانشگاه و همچنین دوباره درس خواندن و ادامه دادن تا مقطع دکترا...

فردوسی‌پور تا جایی که من یکی می‌دانم حتی یک روز زندگی‌اش را در این سال‌ها به بطالت نگذراند. خیلی زیاد فوتبال تماشا کرد؛ چه بسیار خواند و از مطالعه غافل نشد و برای تلویزیون برنامه‌سازی کرد؛ حالا چه تفاوتی دارد که او یک دربی را اساسا نباشد؟ میان مجریانی که از میهمان خود سوال می‌کنند «دربی‌بازترین دربی‌باز دربی کیه!!!» چرا باید عادل فردوسی‌پور برنامه بسازد؟

برنامه نساختن و حذف فردوسی‌پور، خود می‌تواند یک صدای بلند باشد برای همه آنهایی که در عین نادانی، ندانم‌کاری و سهل‌انگاری برای همه ما ادای کار کردن و زحمت کشیدن را در می‌آورند. یک روز خیلی دوست داریم به آنها بگوییم شما را به خدا این قدر کار نکنید؛ خسته می‌شوید! اجازه بدهید بعد از این همه سال کار واقعی و طاقت‌فرسا، یک خسته نباشید ساده بگوییم به همه آنهایی که صادقانه کار و تلاش کردند؛ از هیچ رانتی استفاده نکردند و بر اساس استعدادهای ذاتی و اکتسابی خود در این مملکت رشد کردند. خسته نباشید آقای فردوسی‌پور؛ دربی تهران در غیاب شما قطعا بسیاری از جذابیت‌هایش در قالب تصویر و نریشن، پنهان می‌ماند.

خبر ورزشی

۲۴ ۲  
آی اسپورت
2019-03-31 15:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
ساشا باتیستوتا
يكشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۵۴
خدا رو شکر تازه داره جو فوتبال آروم ومنطقی میشه من برای اولین بار دیدم تیم استقلال بعد شکست. گفتند تقصیر خودمون بود باختیم. آخرالزمان شده
۱
حرف حساب
يكشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۴۲
طرف میگه عادل یک روزش هم تلف نکرده! ولی روان پریشی که به گفته خودش هر روز از چهار تا مانیتور مختلف فوتبال میبینه کل عمرش رو هدر داده! با وجود این همه محقق و نخبه و کارافرین تو کشور فردوسی پور شده الگوی جوانان! اون هم به خاطر کل کل با یه بسیجی کله پوک تو صدا و سیما!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر