فهرست
دو گام برای سقوط؛ رامی پرحاشیه!
دو گام برای سقوط؛ رامی پرحاشیه!

دو گام برای سقوط؛ رامی پرحاشیه!

آی اسپورت - این روزها، عادل رامی به‌سرعت در حال سرخوردن از سراشیبی سقوط است. از روزی که جام‌جهانی در دستان این مدافع میانی فرانسوی-مراکشی قرار گرفت دقیقاً 13 ماه می‌گذرد؛ ولی با دو لغزش، او به یک بازنده بزرگ، هم در زندگی شخصی و هم در حرفه خود، تبدیل شد. این دو لغزش در یک چشم بر هم زدن چهره سرشناس فوتبال فرانسه را به‌زمین زدند و ورق زندگی وی را برگرداندند.

درست است که عادل رامی حتی یک دقیقه برای کشور قهرمان آن تورنمنت به‌میدان نرفت اما برای حضور در لیست نهایی خروس‌ها، گوی سبقت را از هم‌پستی‌های مطرحی نظیر کلمنت لنگله و کورت زوما ربود. وی به‌قدری دیدیه دشان را تحت تأثیر قرار داده‌بود که علی‌رغم خداحافظی رسمی‌اش، پس از قهرمانی فرانسه در بزرگ‌ترین آوردگاه ملی جهان، دشان باز هم وی را به اردوی تدارکاتی آبی‌ها فرا می‌خواند.

عادل که در سال منتهی به جام‌جهانی روسیه به مارسی پیوسته‌ بود، در همان فصل اول راهیابی به فینال لیگ اروپا را نیز تجربه ‌کرد ولی فصل دوم وی با مارسی چندان به کام وی و «المپین‌ها» نبود. آسمانی‌پوشان بندر مارسی در این سال از کورس کسب سهمیه اروپا عقب ‌ماندند؛ در مرحله نخست هر دو جام حذفی فرانسه از دور کنار رفتند؛ و در گروه خود در لیگ اروپا نیز تنها یک امتیاز برابر آپولون قبرس کسب‌ کردند. در تابستان جاری، مدافع سابق آث میلان و والنسیا به‌عنوان یکی از باتجربه‌ترین اعضای تیم خود را مهیای جبران نتایج کابوس‌وار فصل گذشته می‌کرد اما پخش مسابقه تلویزیونی «فورت بویارد» پیش از شروع فصل جدید فوتبال مدافع 33 ساله را به دردسر بزرگی انداخت.

در زمستان سال پیش، رامی با یک آسیب‌دیدگی عضلانی مواجه ‌شد و برای درمان کامل خود به استراحت مطلق نیاز داشت. او به همین بهانه، از حضور در تمرینات مارسی امتناع ‌ورزید اما در برنامه فورت بویارد، در یک چالش به‌نام «کشتی در گل» شرکت‌کرد. در این چالش، او باید در یک اتاق گلی با یک نگهبان درگیر می‌شد تا با عبور از او، کلید اتاق را به‌چنگ بیاورد. حضور «شرک» فوتبال فرانسه در رقابت کشتی گلی که در روزهای پایانی ماه ژوئن منتشر شد، می‌توانست موجب تشدید مصدومیت وی شود. همین گام اشتباه کافی بود تا کمیته انضباطی باشگاه مارسی او را با برچسب «رفتار غیر حرفه‌ای» به شدیدترین مجازات ممکن محکوم‌کند؛ به خلع پیراهن باشگاه.

رامی به تلخ‌ترین شکل ممکن از مارسی جدا شد؛ آن‌هم در شرایطی که تا بسته‌شدن پنجره تابستانی زمان زیادی باقی نمانده ‌است اما اکنون بدون‌تیم ماندن تنها مشکل وی نیست. اندکی پیش از وقوع این ماجرا، رامی به دو سال رابطه خود با نامزدش پایان داده ‌بود. این جدایی نیز به شکل خوبی برای این مدافع سرشناس رقم ‌نخورد. پاملا اندرسون، بازیگر مشهور کانادایی که در آستانه 52سالگی خود از عادل جداشد، وی را به خیانت متهم‌ساخت و هیولا خطاب‌کرد. با دروغ خواندن دو سال زندگی خود با رامی، اندرسون حتی اظهارکرد که از ترس همسر سابقش چند محافظ شخصی برای خود استخدام کرده ‌است.

عادل با انتشار یک پست در صفحه شخصی خود، به‌تندی نسبت به این اتهامات واکنش نشان‌داده و تمامی آنها را تکذیب‌کرد اما این لحظات به‌سختی از وی عبور می‌کنند. شخصی که همسر و باشگاه خود را از دست داده و تنها خاطرات و افتخارات را از گذشته حفظ کرده‌ است. بازیکنی که باید با سرنوشت بجنگد تا شکست‌های امروزش نمادی از یک نابودی ناگوار نباشد.

۳    
آی اسپورت
2019-08-17 00:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر