فهرست
شب درخشان ممفیس؛ تاثیر روی هر چهار گل
شب درخشان ممفیس؛ تاثیر روی هر چهار گل

شب درخشان ممفیس؛ تاثیر روی هر چهار گل

آی اسپورت - در یکی از مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۰ و در گروه سوم، شب گذشته هلند در روتردام میزبان بلاروس بود و در پایان با ۴گل حریف نگون بخت خود را مغلوب کرد. ستاره درخشان این مسابقه ممفیس دپای بود.

دپای ۲۵ ساله بعد از تنها ۵۰ ثانیه گل نخست هلند را به ثمر رساند و در دقیقه ۲۱، گل دوم تیمش را برای جورجینیو واینالدوم ساخت. ممفبس در دقیقه ۵۵ گل سوم لاله های نارنجی را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه آندری قربانف کرد و پاس گل چهارم تیمش را در دقیقه ۸۶ به ویرجیل فن‌دایک داد تا در این پیروزی ۴-۰، روی تمامی گل های تیمش تاثیر مستقیم گذاشته باشد. دپای نخستین بازیکن هلند در ۵سال گذشته است که در یک مسابقه بر روی ۳گل (یا بیشتر) تاثیر مستقیم می‌گذارد. این اتفاق آخرین بار در نوامبر ۲۰۱۴ و در جریان پیروزی ۶-۰ هلند مقابل لاتویا در مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۱۶ برای آرین روبن و رابین فن‌پرسی رخ داده بود.

در آن مسابقه رابین فن‌پرسی با گلزنی در دقیقه ۶ چراغ اول را برای شاگردان گاس هیدینک روشن کرد و در ادامه دو پاس گل دیگر به آرین روبن و جفری بروما داد. آرین روبن نیز خود گل فن‌پرسی را ساخت و در دقایق ۳۵ و ۸۲ خود گلزنی کرد تا این دو ستاره تاریخ فوتبال ملی هلند، یک تنه عامل پیروزی درخشان تیمشان باشند.

گل ثانیه ۵۰ ممفیس، سریع ترین گل فوتبال ملی هلند در ۱۴ سال گذشته محسوب می‌شود. در حقیقت بعد از گل ثانیه ۳۸ فیلیپ کوکو در جریان پیروزی ۲ـ۰ هلند مقابل رومانی در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ در مارچ ۲۰۰۵، هلند نتوانسته بود به این سرعت به گل دست یابد.

ممفیس دپای ستاره احیا شده تیم لیون نقش اول تیم تحت هدایت رونالد کومان بوده است. از مجموع ۲۰ گلی که هلند تحت هدایت رونالد کومان در مسابقات مختلف به ثمر رسانده، ممفیس روی ۱۱ گل تاثیر مستقیم گذاشته؛ ۷ گل، ۴ پاس گل! هلند در مسابقه بعدی خود در جریان رقابت های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، بامداد دوشنبه در آمستردام میزبان آلمان خواهد بود.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-03-22 18:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر