فهرست
بحران مالی در استقلال؛ شماره حساب اعلام شد!
بحران مالی در استقلال؛ شماره حساب اعلام شد!

بحران مالی در استقلال؛ شماره حساب اعلام شد!

آی اسپورت - باشگاه استقلال روز گذشته (شنبه) اعلام کرد: «با توجه به نیاز مبرم باشگاه به منابع مالی بیشتر در این برهه از زمان جهت تقویت تیم و جلوگیری از لغو مجوز حرفه‌ای‌گری توسط AFC و پیشنهاد مکرر کمک از سوی هواداران عزیز، شماره حساب به نام خزانه‌داری کل کشور را اعلام می‌شود.»

استقلال در حالی از هوادارانش درخواست کمک مالی کرده که باشگاه پرسپولیس چند سال پیش دست به چنین اقدامی زده بود، اما با این تفاوت که این باشگاه مجوزهای لازم را نگرفته و تنها به دادن شماره کارت بسنده کرده بود. باشگاه استقلال و رضا افتخاری مدیرعامل آن از طریق سازمان بازرسی و هماهنگی خزانه‌داری شماره حساب باشگاه را اعلام کرد تا بعدها اشکالی متوجه این باشگاه نباشد.

اینکه چرا استقلال در این برهه دست به چنین اقدامی زده، به حجم بدهی‌های این باشگاه برمی‌گردد. استقلال پرونده‌های زیادی در کمیته تعیین وضعیت دارد و مربیان و بازیکنان پیشین به‌دلیل عدم‌دریافت مطالبات‌شان شکایت کرده و پرونده‌ها در جریان رسیدگی قرار دارند. حکم‌  برخی از پرونده‌ها نیز با رفتن به کمیته استیناف، قطعی شده و باشگاه استقلال باید مطالبات فرد خاطی را بپردازد. کمیته تعیین وضعیت به باشگاه استقلال هشدار داده که در صورت عدم‌پرداخت مطالبات یا کسب رضایت از شاکی، امکان ثبت قرارداد بازیکنان جدید را نداشته و حتی ممکن است از پنجره نقل و انتقالات محروم شود، ضمن اینکه، بازیکنان یا مربیان پیشین در صورت عدم رسیدگی باشگاه استقلال، پس از گرفتن حکم از کمیته تعیین وضعیت یا انضباطی، پرونده خود را از طریق ای‌میل به AFC، اطلاع داده‌اند تا باشگاه استقلال را وارد چالش بزرگی کند، چالشی به‌نام حذف از لیگ قهرمانان آسیا، اتفاقی که می‌تواند تبعات زیادی برای تیم پرطرفدار استقلال باشد.

دومین موضوع، بحث تمدید قرارداد تیام، سرور جپاروف، وریا غفوری، امید ابراهیمی و فرشید باقری است. بازیکنان کلیدی استقلال که شفر در قراردادش قید کرده باید قراردادشان تمدید شود، در غیر این صورت اقدام به فسخ قراردادش می‌کند. تمرینات استقلال از فردا (دوشنبه) آغاز می‌شود و قطعاً با این شرایط بازیکنانی که قراردادشان تمدید نشده، در تمرینات شرکت نخواهند کرد. اسپانسرهای باشگاه استقلال مقدار مبلغ مشخصی را باید بپردازند و باشگاه نمی‌تواند پول اسپانسر را هم برای پرداخت بدهی‌های قدیمی خرج کند و هم تمدید قرارداد بازیکنان فصل گذشته و جدید، بنابراین، مدیران استقلال تحت فشار زیادی قرار دارند و نمی‌دانند در این مقطع چه‌کار کنند. بازیکنانی که قراردادشان تمدید نشده، خواستار تسویه حساب کامل شده‌اند تا پس از آن قرارداد خود را تمدید کنند. کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال هم به باشگاه استقلال گفته باید به‌جای پرداخت پول بازیکنان جدید یا فصل گذشته، مطالبات پرونده‌های شکایتی را پرداخت کنند تا مجوز حضور در فصل آینده را بگیرند.

این مسائل باشگاه استقلال را وارد بحران جدی کرده است، به همین دلیل، افتخاری مدیرعامل استقلال تصمیم گرفت دست به دامن هواداران شود، هرچند که اعلام شده برخی از هواداران خودشان از قبل برای کمک اعلام آمادگی کرده بودند، اما اینکه باشگاهی دست به دامن هوادارانش شود، صورت خوشی ندارد و فراموش نکردیم که برای باشگاه پرسپولیس چه‌حواشی‌ای ایجاد شد، ضمن اینکه، باشگاه استقلال پیش از این از طریق سامانه پیامکی درخواست کمک کرده بود، اما پول جمع‌آوری‌شده آن‌قدر کم بود که مدیران باشگاه نتوانستند کاری انجام دهند. نکته مهم اما این است که هیچ‌گاه مسائل مربوط به اسپانسر استقلال همانند پرسپولیس روشن و مشخص نشد که اسپانسر قدیمی و فعلی باشگاه چه‌میزان درآمد داشتند و چه‌مقدار به باشگاه استقلال کمک کرده‌اند. این موضوع جزو ابهامات اساسی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است و حالا استقلالی‌ها در اوضاع بد اقتصادی دست به دامن مردمی شده‌اند که خیلی از آنها برای گذران زندگی عادی خود هم دچار مشکل هستند و باشگاه استقلال دلخوش است تا با دادن حساب رسمی باشگاه، بتواند به هواداران‌شان اطمینان بدهد پول‌شان به حساب مطمئنی واریز شده و هر اقدامی برای حل مشکلات باشگاه رسانه‌ای خواهد شد.

باشگاه پرسپولیس هم شرایط بهتری به‌نسبت استقلال ندارد و چندی پیش بود که روزبه وثوق‌احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره کرده بود که با پرونده‌های شکایتی زیادی روبه‌رو هستند.

 

تسنیم

۱ ۱۵  
آی اسپورت
2018-06-24 12:04:00
نظر دهید

۱۵ نظر
رضا
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
خبر کمک هوادارا به استقلال نردبون میشه؟ روزی یه بار این خبر کار میشه؟ یادمه برای پرسپولیس هیچکس خبرشو کار نکرد آخرش هم بعد تموم شدن فقط خبرش رو کار کردن کلی هم انتقاد شد و اسمش رو گدایی گذاشتن. سر داستان 21 میلیاردی هم که اسپانسر آخرش بالا کشید از پرسپولیس به جای اینکه طرف پرسپولیس که هوادارا به امید اینکه پول برسه به پرسپولیس پول ریختن طی یک چرخش قهرمانانه سردبیر همین سایت طرف اسپانسر رو گرفت.
جواد
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
شوی جدید کیسه برای خالی کردن جیب مردم در این وضعیت اقتصادی!
آیا تیمی که قرارداد ۱۲ میلیاردی با بازیکن خود (تیام) می بندد و نیمی از مبلغ را پیش از آغاز فصل پرداخت می‌کند، مشکل مالی دارد؟!
***
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۴
وقتی پول اسپانسر و سامانه هواداری و اسحاق جهانگیری کافی نیست !!!!!
مکتب لنگیسم
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۵
اخ که چقدر این تیام لنگیای بدبختو سوزونده خخخ ینی مثل س گ‌ ازش میترسن خخخ بترسین که بهترین کارو میکنین خخخ بدبختا بازیکنه که سیصد هزار دلار گرفته رو ۱۶میلیاردی میگن خخخخ ولی مربیی که فقط واسه برد دربی ۳۰هزار دلار میگیره چند میلیاردی میشه؟؟؟ ۲۰میلیاردی؟۳۰ میلیاردی؟؟؟ خخخ چند ساله این مربی سرمربی لنگه؟؟ خخخ چند تا بازیکنو‌ با دلالی اورده بدون بازی برگردونده؟چقد سود گرفته از دلالیش؟ خخخ لنگه دیگه مربی ۳۰میلیاردی میگیره ولی کسی صداش در‌نمیاد خخخ
جواد
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
دقت کردی تو یک جمله چهار خطی چند بار وسطاش خندیدی (خخخخخ) ... این یک مشکل و تیک عصبی هست. حتما برو دکتر درمان کن! نگرانتم!
۲
####
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۸
مدتهاست افتخاری داره از طریق رابطه فامیلی که با جهانگیری داره، نهایت استفاده رو میبره گواه این موضوع هم بستن چندساله گرون ترین تیمه. کدوم ادم عاقلی باور میکنه اینا نمایش نیست وقتی خیلی راحت پیشنهاد تاریخی و فراتر از فوتبال ایران به یه مهاجم میدن؟ وقتی راحت به جباروفی که دیگه راضی نیست با قیمت قبل تمدید کنه میگن بیا ایران تا قرارداد جدید ببنیدیم؟ وقتی بدون دردسر به گفته رضاییان مدیرعامل پارس جنوبی به بازیکن 300 میلیونی،2 میلیارد میدن؟ اگه این مورد درباره پرسپولیس بود الان فریاد واسفاه! دلواپسان به اسمان نرسیده بود؟
الن
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۰
بحران مالی داشتن مهاجم 16 میلیاردی نمیخریدن. اسپانسر مبلغ کمتری نسبت به پرسپولیس بهشون میده، درامدشون از سامانه هواداری طبق امار خیلی بالا نیست فکر میکنید تا حالا از کجا درامد داشتن؟
!!!
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۱
اخرین بار بعد دوماه فقط 40 میلیون جمع شد
Vahid
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۲
‍ تیم ما مثل رقیب نیست که رئیس جمهور مملکت مشکلات مردم را بیخیال شده و برود به همتای ترک خود التماس کند تا از تخلف تیم محبوبش بگذرند تیم ما مثل رقیب نیست که انواع و اقسام بدهکاران بانکی و اختلاس‌گران در آن باشند تا با پول های بادآورده به دنبال برطرف کردن عقده های ۵۰ ساله باشند

تیم ما مثل رقیب نیست که فدراسیون فوتبال با دریافت پول، چشمانش را جلوی جعل آنها ببندد!تیم ما تیمی است که چهل سال قبل همه دارایی هایش را تصاحب کردند و اکنون نه واگذارش می‌کنند به بخش خصوصی و نه بودجه می‌دهند. تیم ما تیمی است که بآ گذشت چهل سال هنوز که هنوزه حتی از به تصویر کشیدنِ لوگویش هم واهمه دارند تیم ما تیمی است که فقط و فقط هوادارانش را دارد.

تیمی که تاکنون بارها تنه‌اش را زده‌اند و اگر هوادارانش نباشند ریشه‌اش را هم خواهند زد ....
۱
مارال
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۴
با بازیکن های میلیاردی که میگیرن خیلی غیر عادی نیست!
۱
666
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۹
چندساله باشگاه استقلال داره سندسازی میکنه و به دروغ به afc میگه پول طلبکاراش رو داده سال پیش هم گندش دراومد فدراسیون فوتبال، وزرات ورزش و وزارت امورخارجه بدهی ها رو پرداخت کردن و مانع حذف استقلال شدن باز همین شو رو دوباره داره اجرا میکنن. جالبه که مدعیان بیت المال کاملا در سکوت به سر میبرن. تیمی که راحت میتونه با مهاجم چند میلیون دلاری قرارداد ببنده مشکل مالی نداره
۶ ۱
شهرام
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۳۱
یکی اینو به فردوسی پور بگه که برای 200 هزار دلاری که به اوکراینیها دادن هر هفته تو برنامش میگفت اما درباره بویان و مگویان لال شده بود و حتی یکبار هم به این دو بازیکن اشاره نکرده. این مساله هم که الان استقلال باهاش روبرو شده اصلا مهم نیست و وزیر ورزش و مقامات بالاتر از سهم پرسپولیس پرداخت میکنن
با دلار روحانی در جام جهانی؛ چطوری ایرانی؟
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۹
کشور به فنا است...
مارال
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۵
با بازیکنای میلیاردی عجیب نیست!
۱
Vahid
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۵۴
‍ تیم ما مثل رقیب نیست که رئیس جمهور مملکت مشکلات مردم را بیخیال شده و برود به همتای ترک خود التماس کند تا از تخلف تیم محبوبش بگذرند. تیم ما مثل رقیب نیست که انواع و اقسام بدهکاران بانکی و اختلاس‌گران در آن باشند تا با پول های بادآورده به دنبال برطرف کردن عقده های ۵۰ ساله باشند.

تیم ما مثل رقیب نیست که فدراسیون فوتبال با دریافت پول، چشمانش را جلوی جعل آنها ببندد!تیم ما تیمی است که چهل سال قبل همه دارایی هایش را تصاحب کردند و اکنون نه واگذارش می‌کنند به بخش خصوصی و نه بودجه می‌دهند. تیم ما تیمی است که بآ گذشت چهل سال هنوز که هنوزه حتی از به تصویر کشیدنِ لوگویش هم واهمه دارند. تیم ما تیمی است که فقط و فقط هوادارانش را دارد.

تیمی که تاکنون بارها تنه‌اش را زده‌اند و اگر هوادارانش نباشند ریشه‌اش را هم خواهند زد ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر