فهرست
منچسترِ مورینیو در فصل جدید موفق می‌شود؟
منچسترِ مورینیو در فصل جدید موفق می‌شود؟

منچسترِ مورینیو در فصل جدید موفق می‌شود؟

آی‌اسپورت- مورینیو آن زمان مطمئن بود که یک دفاع وسط دیگر به تیمش اضافه خواهد شد. اما این اتفاق نیفتاد. با وجود هیجانی که این اواخر در باره‌ی خبر انتقال دیه‌گو گودین اروگوئه‌ای به یونایتد بوجود آمد، این خبر خیلی زود تکذیب شد. 

 اما چرا یونایتدی‌ها بازیکن دیگری به خدمت نگرفتند ؟ پاسخ کوتاه این سوال این است که یونایتد نمی‌توانست بازیکن مناسب را پیدا کرده و با او به توافقی مناسب دست یابد. اطمینان مورینیو به اینکه باشگاهش یک بازیکن دیگر استخدام خواهد کرد به این خاطر بود که یونایتد در آن زمان چند هدف را دنبال می‌کرد. از رافائل واران رئال مادریدی گرفته تا یری مینا، بازیکن بارسلونا ( که در نهایت به اورتون پیوست) و همچنین جروم بواتنگ و همین اواخر گودین. اما مساله‌ی دومی که ژوزه مورینیو و یونایتد را آزار می‌دهد ماجرای آنتونی مارسیال است. می‌توان گفت تنها چیزی که باعث شده در این باشگاه بر سر استراتژی کوتاه‌مدت اختلاف نظر بوجود بیاید، مساله‌ی آنتونی مارسیال بوده. بیست روز پیش در جریان تور آمریکا مشخص شد که مورینیو می‌خواهد به مارسیال اجازه دهد یونایتد را ترک کند. 

درحالی که پنجره‌ی نقل و انتقالات انگلیس به هفته‌ی آخر وارد شد شایعاتی سر زبانها افتاد که مارسیال ممکن است برای جبران هزینه‌ی انتقال ایوان پریشیچ از اینتر به یونایتد، فروخته شود. مورینیو از مدتها پیش گفته بود از دوست‌داران و تحسین‌کنندگان پریشیچ است. اما منابع درون منچستریونایتد با اصرار این شایعات را تکذیب کرده و می‌گفتند مارسیال فروخته نخواهد شد. و البته در نهایت ثابت شد حق با آنها بوده است. 

اگر تحلیل مورینیو را بپذیریم که او امسال فصل دشواری در پیش دارد، باید قبول کرد که این سرمربی پرتغالی به خصوص در چند ماه اول، روزهای بسیار دشواری را در پیش خواهد داشت. شکی نیست که او بازیکنانی که می‌خواسته را در اختیار ندارد. مورینیو در یونایتد به جوانها هم فرصت داده ولی او در عین حال معتقد است اگر تیمی بخواهد حاکمیت منچسترسیتی بر لیگ برتر را به چالش بکشد باید شالوده‌ی تیمش بر هسته‌ای از بازیکنان باتجربه و باکیفیت استوار باشد. بازیکنانی که بیست و هشت تا بیست و نه سال سن دارند و قیمت‌‌شان نجومی نیست. 

اما کسانی که در منچستریونایتد حرف آخر را می‌زنند و چک‌ها را امضا می‌کنند نظر دیگری دارند. برای مثال پل پوگبا با مبلغ هنگفت 89میلیون پوند به یونایتد پیوست. او تنها در توییتر 5.62 میلیون دنبال‌کننده دارد. بله، در فوتبال مدرن، این مسائل مهم هستند. 

 اما آیا بازیکنانی که مورینیو امسال در اختیار دارد برای پر کردن فاصله‌ی 19 امتیازی فصل قبل با  منچسترسیتی و مقابله با تهدید لیورپول که به نظر می‌رسد امسال تیمی احیاشده خواهد بود، کافی است؟ مورینیو گفته بود در پایان ماه نوامبر مشخص خواهد شد که کدام تیم‌ها مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر انگلیس هستند. 

اگر منچستریونایتد تا آن زمان یکی از آن تیمها نباشد، می‌توان انتظار داشت که در راهروهای بالاترین طبقات ساختمان باشگاه، تلاش برای آماده‌سازی برنامه‌ای برای جانشینی آقای خاص آغاز شود. 

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-08-10 14:21:00
نظر دهید

۱ نظر
محمد
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۲
ژوزه نابغه ست...قدرش رو نمیدونن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر