فهرست
زنگ خطر برای لوپتگی؛ باختن بازی اول
زنگ خطر برای لوپتگی؛ باختن بازی اول

زنگ خطر برای لوپتگی؛ باختن بازی اول

آی‌اسپورت- اولین چالش لوپتگی در لالیگا، دیدار خانگی مقابل ختافه خواهد بود. بعد از شکست ۴-۲ مقابل اتلتیکو مادرید در سوپرکاپ اروپا، رئال در نخستین بازی فصل ۱۹-۲۰۱۸ لالیگا به مصاف ختافه خواهد رفت. لوپتگی در شرایطی اولین بازی خود در لالیگا را تجربه می‌کند که پیشینیان او در این بازی، آمار خوبی داشته اند. 

رقیبی که قلب به مادرید سفر کرده تا در هفته اول مقابل رئال قرار گیرد، ختافه است که تیمی بسیار سازمان یافته نشان داده، این تیم را خوزه بوردالیاس هدایت می‌کند و نباید آن ها را رقیب آسانی برای رئال تلقی کرد. لوپتگی در بازار منتظر تحرکات پرز است و اعلام کرده کنترلی بر بازیکنان جذب شده ندارد، اما بردها مستقیما به شخص او مربوط می‌شود. او در حالی ماموریت خود را در لالیگا آغاز می‌کند که رئال در یک دهه گذشته تنها ۳ بار فاتح آن شده است.

رئال از سال ۲۰۰۰ تاکنون ۱۴ مربی داشته و تنها یکی از آن ها در نخستین بازی لالیگایی خود شکست خورده است؛ این شکست به نام خوانده راموس ثبت شده که البته در رقم خوردن این رکورد دچار بدشانسی نیز شد؛ چرا که او در اولین دیدار خود در میانه های فصل ۰۹-۲۰۰۸ در نیوکمپ به مصاف بارسای پپ گواردیولا رفت و با دو گل مغلوب شد.

در سایر دیدارها، مربیان رئال با ۳ تساوی و ۹ برد کار خود را در لالیگا آغاز کرده اند. در ادامه به این نتایج می‌پردازیم:

تساوی‌ها: رافائل بنیتز (۰-۰ مقابل خیخون در فصل ۱۶-۲۰۱۵)، ژوزه مورینیو (۰-۰ مقابل مایورکا در فصل ۱۱-۲۰۱۰)، فابیو کاپلو (۰-۰ مقابل ویارئال در فصل ۰۷-۲۰۰۶)

پیروزی‌ها: زین‌الدین زیدان (۵-۰ مقابل دپورتیوو لاکرونیا در هفته ۱۹ فصل ۱۶-۲۰۱۵)، کارلو آنچلوتی (۲-۱ مقابل رئال بتیس در فصل ۱۴-۲۰۱۳)، مانوئل پیگرینی (۳-۲ مقابل دپورتیوو لاکرونیا در فصل ۱۰-۲۰۰۹)، برند شوستر (۲-۱ مقابل اتلتیکو مادرید در فصل ۰۸-۲۰۰۷)، خوان رومن لوپز کارو (۲-۰ مقابل مالاگا در هفته ۱۵ فصل ۰۶-۲۰۰۵)، واندرلی لوکزامبورگو (۲-۱ مقابل رئال سوسیه‌داد در هفته ۱۵ فصل ۰۵-۲۰۰۴)، ماریانو گارسیا رمون (۱-۰ مقابل اوساسونا در هفته ۴ فصل ۰۵-۲۰۰۴)، خوزه آنتونیو کاماچو (۱-۰ مقابل مایورکا در فصل ۰۵-۲۰۰۴)، کارلوس کی‌روش (۲-۱ مقابل بتیس در فصل ۰۴-۲۰۰۳)

 

نود

۱    
آی اسپورت
2018-08-19 21:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر