فهرست
کی‌روش شبیه یوآخیم لوو
کی‌روش شبیه یوآخیم لوو

کی‌روش شبیه یوآخیم لوو

آی اسپورت - آزمون و خطا در مورد کارلوس کی‌روش علی‌رغم بارها شکست خوردن منتقدان بار دیگر از سوی کسانی که فقط نقد دارند کلید خورده است؛ کسانی که منتظر کوچک‌ترین خم ابروی این مربی هستند تا از او چهره یک مربی همیشه طغیانگر را بسازند. درست است که کی‌روش مربی جاه طلب و قدرت طلبی است و خصوصیات خاصی دارد که نظیر آن را می‌توان در هر فرد خارجی موفقی به عینه لمس کرد اما هیچ گاه نمی‌توان این واقعیت بزرگ را انکار کرد که مرد بزرگ پرتغالی در پس انتقادهای خود از شرایط گاه نابسامان آماده سازی تیم ملی بیشتر به فکر منافع ملی ایران بوده است و منظوری جز این نداشته است.

وی تیم ملی ایران را تبدیل به تیم شماره یک قاره کهن کرده است و در کنار چنین موفقیت‌هایی موارد خاصی نظیر مبارزه با بازیکن سالاری، از بین بردن نیمکت‌نشینی نمایشی، بروز تلاش و رقابت در بین بازیکنان لیگ، افزایش اعتبار تیم ملی و مهم‌تر از همه اینها جوانگرایی پیدا و پنهان را در تیم ملی نهادینه نموده است؛ مواردی که نشان می‌دهد کی‌روش پیش از آنکه در فکر منافع خود باشد به آینده فوتبال ایران اندیشیده است.

توجه داشته باشیم که برای انجام هر یک از اقدام‌های بزرگ که اشاره شد، هیچ‌یک از مربیان قبلی تیم ملی موفق به برداشتن قدم محکمی نشده بودند و کار در تیم ملی تا آنجا بیخ پیدا کرده بود که خیلی از بازیکنان فوتبال برای تیم ملی به اصطلاح کلاس می‌گذاشتند و تعیین تکلیف می‌کردند اما به عقیده شما رفتاری که کی روش در تیم ملی پیاده کرده اجازه بروز و تکرار چنین کارهایی را می‌دهد؟ هرگز.

کی‌روش به تیم ملی اعتبار و وزن قابل توجهی بخشیده و روندی را در دعوت از بازیکنان تیم ملی به مورد اجرا گذاشت که می‌توان آن را نظیر عملکرد یوآخیم لوو در تیم ملی آلمان دانست. استفاده از بازیکنان متعدد و گاهاً ناشناس یا جدیدالورود به تیم ملی که مایه تعجب علاقه‌مندان را فراهم می‌آورد. کی‌روش برای هر برنامه و کاری یک پلان (برنامه) از پیش طراحی شده دارد که بی‌شک اگر دامنه صبر و تحمل‌مان را گسترده کنیم و این فرصت را به او بدهیم می‌تواند از تیم ملی ایران، تیمی فراتر از دایره انتظارات ما پدید آورد. در واقع باید بیش از اینها به کی روش اعتماد کرد و دست او را باز گذاشت تا با خیال و افکاری آسوده برای بازی‌های فوق حساس مقابل اسپانیا، پرتغال و حتی مراکش برنامه ریزی کند. در این میان باید تاکید کنیم که انتخاب سرمربی تیم ملی، گزینش یک مربی باشگاهی نیست و با وجودی که هر دو یک کار واحد در رشته فوتبال انجام می‌دهند اما ماهیت مربی باشگاهی با مربی تیم ملی تفاوت بسیاری دارد و باید به سرمربی تیم ملی این فرصت را داد تا براساس زمانبندی‌های خودش در اردوهای تیم ملی حاضر شده و یا کار زیر نظر گرفتن بازیکنان لیگ و لیگ‌های اروپایی را انجام دهد.

بی‌تردید اگر می‌خواهیم کی‌روش در فوتبال ایران تداوم داشته باشد که تکلیف مشخص است و باید او را برای حضور در جام جهانی و جام ملت‌های آینده کاملا آزاد گذاشت اما اگر داستان بر این منوال است که کی روش دیگر در راس تیم ملی ایران حضور نداشته باشد، در آن صورت باید به نامی دیگر برای تیم ملی فکر کرد و گزینه‌ای را کاندیدا نمود که از درجه و اعتبار بالاتری نسبت به کی روش برخوردار باشد و بر این مبنا بازگشت به گزینه‌های پایین‌تر یا آنهایی که قبلاً در تیم ملی بوده‌اند شاید نتیجه و شرایط لازم را در پی نداشته باشد.

معتقدیم که برای اهداف بلندمدت تیم ملی بخصوص حضور قدرتمند در جام ملت‌های آسیا باید روی این مربی بزرگ و خوشفکر سرمایه‌گذاری بیشتری کرد و البته نظیر داستان ممانعت از انتقال بازیکن شاخص به تیم رقیب به این موضوع نیز توجه داشت که اگر کی روش را نخواهیم بی شک در همین آسیا حداقل کشورهای دست به نقد زیادی آماده استخدام او هستند.  پیش‌تر صحبت‌هایی در خصوص مذاکرات استرالیا، ازبکستان و چین برای قبول هدایت تیم‌های ملی‌شان توسط کی‌روش شنیده شده است و متصل به این موضوع و شرایط این روزهای او و فوتبال ایران، شما تصور کنید که در جام ملت‌های پیش رو به جای اینکه مرد پرتغالی را در کنار تیم ملی داشته باشیم او را بر روی نیمکت یکی از رقبایمان ببینیم؛ آیا در آن شرایط اگر کی‌روش موفقیتی با این تیم‌ها به دست آورد افسوس حسرت فوتبال ایران را فرا نخواهد گرفت؟

 

ایران ورزشی

۱۷ ۱۶  
آی اسپورت
2018-05-20 13:36:00
نظر دهید

۱۶ نظر
احمد
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۵۳
یعنی یو اخیم لو هم با تیم امید بقیه کشورها مسابقه میده یا با تیم محلاتشون که حتما ببره و پاداش بگیره ؟؟؟

یا با گرفتن صد هزار دلار حرفش عوض میشه و یه شبه لباس بد میشه خوب

یا کل بچه محلاشون رو میبره سر کار همراه خودش

حرف حساب
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۲۵
خدایی از کیروش میخواهید حمایت کنید بکنید ولی یواخیم لو رو به گند نکشیدا! میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است!
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۲۰
خخخ
مسعود
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۲۹
به آینده تیم ملی اندیشیده عجب من نمیدونم وقتی نمیتونید تجزیه تحلیل درستی داشته باشید چرا باید بیاید مطلب یا مقاله ای بنویسید خدایش این چه مقایسه مسخره ایه. با لوو مقایسه میکنید این آقا به عنوان سرمربی تیم مادرید و پرتغال چه کارنامه ای داشته سرتون رو مثل کبک کردید تو زمین بابا باشه کیروش از فرگوسن و هاینکس هم بهتره
فرهاد
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۳۵
پاچه خواری تا این حد . طوری تمجید میکنن ، گویی ایشان فرشته نجات فوتبال ایران شده . تیم دوم ازبک هم از ما بهتر برنامه داشت .باید معایبش رو بهش گفت و حد خودش رو هم بدونه . نتایج نهایی هم که ایشان گرفته جای امیدواری نداره .. بیخود بت سازی نکنیم . از تجربه و دانش ایشان ممنون هستیم ولی جو سازی و حرمت شکستنش رو هم تحمل نمیشه کرد . بازیکن سالاری ممنوع . مربی سالاری هم ممنوع .
mahdi
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۴۸
همین ایران ورزشی 4 سال پدر کیروش رو در آوردن انقدر که حاشیه درست کردن براش و همیشه هم طرف"همنهایی که قبلا هم در تیم ملی بوده اند" رو گرفت
حالا هم دارن فرار رو به جلو میکنن
الان "دست کیروش را باز بذارید" ینی چی؟
دست کیروش رو باید ده روز قبل باز میذاشتید که که با چهار نفر تمرین نکنه
۳
بی طرف
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۵۵
تیم رسانه ای کی روش خیلی فعال شده تا با این جو سازی ها 4 سال دیگه همین مربی درجه 3 رو حفظ کنن.
آنتی شومن
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۲۷
فدراسیون قراردادش رو تمدید کرده بابا اینا سیاه بازی برای توجیه میلون ها دلار ارز مملکته که برای یک ماه در سال مربیگری میدن به این دلال مفت خور!
مهدی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۰۰
حقارت روزنامه ایران ورزشی مشخصه، دستمال کشی های عجیب و غریب برای کیروش.
کیروش ایران رو شماره یک آسیا کرده؟! تیمی که نمیتونه قهرمان این قاره بشه و از پس عراق جنگ زده بربیاد شده شماره یک آسیا؟! تیمی که 7 ساله که هیچکدوم از 3 قدرت دیگه آسیا یعنی استرالیا و ژاپن و عربستان رو نبرده شماره یک آسیاست؟!
7 ساله که برای کیروش مشتری جور میکنید ولی دریغ از یکی، از منچستر و لیدز و مکزیک و ژاپن و استرالیا و...میخوانش؟! ولی دو دستی چسبیده به ایرانی که هر روز میناله که آی کیفیت لیگتون داغونه، امکاناتتون افتضاحه، فدراسیونتون مزخرفه! چه اصراری داره بازم اینجا بمونه و قرارداد ببنده؟!
چیزی که مشخصه کیروش انقدر ضعیف هست که حتی تیمهای عربی هم اون رو نمیخوان، کیروش یه مربی درجه 3 دنیا حساب میشه که از فوتبال سطح اول و دوم دنیا دیپورت شده و بهترین جا براش همینجاست...
محسن
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۰۶
با نظر نویسنده محترم موافقم منطقا باید قرارداد این مربی بزرگ را تمدید کرد و با رفتن ایشان مثل همه امور این مملکت به عقب و عقب تر برنگشت و با ادامه حضورش دست همه زیاده خواهان و خائنین و بد خواهان فوتبال ایران را از سر این مملکت کوتاه کرد
۴
آرمان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۶
منم به کیرو ایمان دارم. مسخرو درآوردن یک سری آدم غر غرووو که چرا این هست این نیست . گذشته قبل کیرو رو ببینید این قدر غر نزنید و صد البته که یک ذره انصاف داته باشید.
۲
آرمان
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۲۵
ش رو خودت اضافه کن ادمین جان . اشتپ از کیبورد بود ببخشید
۱
حمید
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۲
بزرگتر از وی در جهان فوتیال وجود ندارد ، بهترین گزینه برای تیم ملی ، خود واست و هرکس دریگری باید طول میکشه که تیم رو بشناسه و جام ملت ها رئ هم ازدست میدیم . با کارلوس کبیر در امارات به همه چیز می رسیم .
۴
ناشناس
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۵۱
برانکو با چهار پنج نفر از تیم ملی در آسیا بیش تر از کی‌روش با کل این بازیکنان و لژیونر ها بالا رفت !!!! و تازه به عراق نباخت( بگذریم که تیم سطح عراق اصلا در آسیا تیم ندارد و سطح خیلی پایینه) در ضمن مطمعن باشید تیم هفت سال پیش از لحاظ بازیکنی که حتی یک لژیونر هم نداشت بدن کی‌روش همون جام جهانی هم میشه جز محالات
mehran1848
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۲۲
مثل اینکه یک جای دیگه زندگی میکنی؟ ما تحریم هستیم- و نزد حامعه جهانی نا محبوب . تیمهای خوب با ما بازی نمیکنند مگر مجبور باشند در تورنومنتی همچون جام جهانی -
واقعا کارهای فنی کیروش رو شما نادیده میگیرید؟ چرا وقتی یک نفر- علی الخصوص یک خارجی - یک کار را درست انجام میدهد کسی نمیفهمد تا اینکه گذر زمان ثابت دمیکند که این مخالفت ها اغلب بر پایه عدم درک بنا شده اند.
۳
00
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۲۲
ول کن باو این یارو چیز یواخیم لو هم نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر