فهرست
اولین جام چطور از دست کلوپ و لیورپول پرید؟
اولین جام چطور از دست کلوپ و لیورپول پرید؟

اولین جام چطور از دست کلوپ و لیورپول پرید؟

آی اسپورت - اولین جام از دست یورگن كلوپ پرید. لیورپولی‌ها كه در جام اتحادیه به لسترسیتی برخورد كرده بودند، در ورزشگاه كینگ‌پاور با دو گل شینجی اوكازاكی و اسلام سلیمانی مغلوب شدند تا خیلی زود از گردونه رقابت‌ها كنار بروند. پرونده لیورپول در جام اتحادیه برای قرمزهای مرسی ساید بسته شد و آنها از حالا باید به فكر فتح یكی از جام‌های لیگ قهرمانان اروپا، لیگ برتر و یا جام‌حذفی باشند.

با حضور كوتینیو

از جمله اتفاقات جالب این مسابقه حضور فیلیپه كوتینیو درون زمین بود. بازیكن برزیلی لیورپول كه كل تابستان به خاطر پوشیدن پیراهن بارسلونا در رأس اخبار بود، در نهایت با مخالفت باشگاهش روبه‌رو و برای یك فصل دیگر در مرسی ساید ماندنی شد. او بنا به تصمیم یورگن كلوپ برای این مسابقه از ابتدا به میدان رفت و 46 دقیقه بازی كرد. فیلیپه نمایش خوبی داشت و اگرچه نتوانست برای تیمش گل بزند اما چندین بار بن همر دروازه‌بان لستر را اذیت كرد. هماهنگی او با روبرتسون باعث بالا رفتن سرعت بازی قرمزها شد بود.

اوكازاكی تغییردهنده بازی

در روزی كه جیمی واردی به دلیل مصدومیت نتوانست برای لسترسیتی به میدان برود این شینجی اوكازاكی بود كه در نقش ستاره تیمش ظاهر شد و به هنرنمایی پرداخت. با آمدن شینجی ژاپنی به جای لئوناردو آرژانتینی در دقیقه 53، روند لستر ناگهان عوض شد. اوكازاكی همراه با اسلام سلیمانی توانستند خط دفاع لیورپول را به هم بریزند و هر كدام یك گل به ثمر برسانند.

ابهام چمبرلین

یكی از دلایلی كه باعث شد الكس اكسلید چمبرلین از آرسنال جدا شود، بازی در پست‌های غیرتخصصی‌‌اش بود. او به این امید لیورپول را انتخاب كرد كه بتواند زیر نظر یورگن كلوپ در پستی كه دوست دارد ایفای نقش كند اما غافل از اینكه سرمربی آلمانی تیم برایش برنامه‌های دیگری داشت. كلوپ قبل از بازی در صحبت‌هایش اشاره كرده بود كه برایش فرقی نمی‌كند بازیكنش دوست دارد در چه پستی بازی كند، او هرجا بخواهد از الكس بازی می‌گیرد. كاری كه در قبال الكس در بازی با لستر انجام داد. چمبرلین بازی را به عنوان یكی از اعضای خط حمله سه نفره تیم شروع كرد و با شوت‌های ضعیف و تصمیمات كند خود عملكرد ضعیفی داشت. به نظر می‌رسد او باید به تغییر شرایط در لیورپول هم فكر كند.

روبرتسون بهتر از مورنو

یورگن كلوپ امسال با خرید اندرو روبرتسون برای آلبرتو مورنو در پست دفاع چپ یك رقیب جدی رو كرد تا از این طریق بتواند سمت چپ خط دفاع تیمش را بهبود بخشد. تاكتیكی كه جواب داد و روبرتسون درون زمین توانست شایستگی‌هایش را به رخ كلوپ بكشد. او چندین بار از سمت چپ نفوذ كرد و برای هم‌تیمی‌هایش موقعیت‌سازی كرد كه آنها در گل كردن توپ ناكام بودند. او اگرچه در بخش دفاعی زیاد محك نخورد اما با چیزی كه در سه سال اخیر از مونرو مشاهده شده، مشخصاً عملكرد روبرتسون بدتر از همتای اسپانیایی‌‌اش نخواهد بود.

 

خبر ورزشی

۴    
آی اسپورت
2017-09-21 10:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر