فهرست
شفر؛ پیرمرد جوانگرا
شفر؛ پیرمرد جوانگرا

شفر؛ پیرمرد جوانگرا

آی اسپورت – هرچند گفته می‌شود ترکیب اصلی استقلال در بازی دیشب با نظر نهایی وینفرد شفر انتخاب نشده و میک مک‌درموت هم به او پیشنهاداتی داده اما مسئولیت نهایی این ترکیب بر عهده مربی آلمانی است. نکته جالب در ترکیب استقلال در بازی با فولاد، بیرون ماندن چند بازیکن باتجربه این تیم بود.

خسرو حیدری، مهدی رحمتی، سرور جپاروف و لئاندرو پادوانی بازیکنانی بودند که همگی بالای 30 سال سن دارند و دیشب از ترکیب اصلی استقلال دور ماندند. همین باعث شد تا میانگین سنی استقلال به 25.4 برسد. این در حالی است که میانگین سنی این تیم در آخرین بازی با هدایت منصوریان 26.8 بود. به عبارت دیگر اولین استقلال شفر حدود یک سال و نیم از آخرین استقلال منصوریان جوان‎تر بود. این در حالی است که از صحبت‌های شفر در کنفرانس خبری بعد از بازی هم مشخص بود که او حتی قصد داشت تیم جوان‌تری را با حضور علی قربانی و امید نورافکن به زمین بفرستد اما این کار برایش مقدور نبود. ضمن اینکه شفر به بهنام برزای هم اعتقاد ویژه‌ای دارد و اگر او به استقلال برگردد، قطعا میانگین سنی استقلال در آینده پایین‌تر هم خواهد آمد.

 وینفرد شفر که فعلا پیرترین مربی لیگ برتر است و به همین دلیل در بدو ورودش به ایران انتقاداتی هم به او شد، اعتقاد خاصی به جوانان دارد و البته برخلاف بعضی از مربیان، ادعایی در این باره ندارد و آن را در بوق و کرنا نمی‌کند. علیرضا منصوریان بارها در مصاحبه‌هایش مدعی جوانگرایی در استقلال شد اما تا وقتی مجبور نشد رو به جوان‌ها نیاورد. امیر قلعه‌نویی هم در هر تیمی شعار جوانگرایی داده اما جوانگرایی او در همان مرحله شعار متوقف مانده و به اجرا نرسیده است و با این حال هنوز هم از جوانگرایی‌‎های انجام نداده‎‌اش حرف می‌زند! بر خلاف آنها شفر زیاد روی جوانگرایی مانور نداده و به نظر می‌رسد به جای شعار دادن، قصد دارد به آن عمل کند. اتفاقی که قطعا در آینده‌ای نزدیک رخ خواهد داد و هواداران این تیم شاهد تاثیرات مثبت یک جوانگرایی واقعی در تیم‌شان خواهند بود.  

۳۱    
آی اسپورت
2017-10-14 15:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر