فهرست
شروع تحریم از تلویزیون؛ رسانه ملی علیه پسران کی‌روش
شروع تحریم از تلویزیون؛ رسانه ملی علیه پسران کی‌روش

شروع تحریم از تلویزیون؛ رسانه ملی علیه پسران کی‌روش

آی اسپورت- «مرحله پلیآف لیگ قهرمانان اروپا، با حذف سه بازیكن ایرانی از تورنمنت دنبال شد». گزارش لژیونرها در برنامه نود شانزدهم مرداد، با این جمله آغاز شد اما انتظار مخاطبان برنامه برای تماشای مسعود شجاعی و احسان حاح‌صفی بعد از پخش تصاویر مربوط به رامین رضاییان، بینتیجه ماند. بدون تردید نودیها تصاویر بازی این دو بازیكن در برابر مكابی را در اختیار داشتند اما خطوط قرمز تلویزیون، مانع از روی آنتن رفتن چهره این دو بازیكن شدند. موضوعی که نشان می‌دهد گمانه‌زنی‌ها درباره سرنوشت احسان و مسعود، فاصله زیادی با حقیقت ندارند. حساسیت بیش از حد روی یک مسابقه ساده در یورولیگ، نتیجه پنهان‌شدن یک حقیقت برای سال‌های متمادی است. نتیجه سقوط پرده‌ها و برملا شدن رازی که بعضی‌ها را ناخشنود و بعضی‌های دیگر را عصبانی کرده است. در همه این سال‌ها گفته می‌شد که ورزشکارهای ایرانی اجباری برای صرف‌نظر از بازی روبروی نماینده‌های اسرائیل ندارند و به انتخاب خودشان دست به این حرکت می‌زنند. اولین انتخاب‌های متفاوت اما با تندترین واکنش‌های ممکن روبرو شدند تا ثابت شود موضوع هیچوقت ارتباط چندانی به قدرت تصمیم‌گیری افراد نداشته.

نهادهای سیاسی، نظامی و امنیتی باید فوتبال  را به حال خودش رها کنند و سرگرم دلمشغولی‌های خاص خودشان باشند اما سرک‌کشیدن در احوالات این رشته ورزشی، عادت همیشگی‌شان شده و رسانه ملی نیز خودش را به جمع نهادهایی که اصرار بر ملتهب‌کردن فضای فوتبال دارند، اضافه کرده است. شجاعی و حاج‌صفی، كاری به جز پایبند ماندن به قرارداد حرفه‌ایشان انجام نداده‌اند. اگر 90 دقیقه بازی در برابر مكابی یك گناه نابخشودنی باشد، بهتر است سرزنش‌ها  برای آن دسته از بازیكنان تیم ملی كشور مظلوم و بیدفاع فلسطین خرج شوند كه این روزها در لیگ اسرائیل توپ میزنند. یا برای همه ورزشكاران فلسطینی كه در این سال‌ها چندین بار روبروی رقبایی از اسرائیل به زمین رفته‌اند و یا برای روسای گروه‌های سیاسی كه هیچ مشكلی برای مذاكره مستقیم با اسرائیل نداشته‌اند.

همزمان با حمله‌های گسترده به دو ستاره تیم ملی، دفاع مردم از آنان جانانه به نظر میرسد اما همه در انتظار واكنش كارلوس كیروش هستند. سرمربی پرتغالی در مقابل فشارها و هجمه‌ها كوتاه نخواهد آمد. روحیه خاص او یك بار موجب شد كه ممنوعیت خروج از كشور بازیكنان سرباز لغو شود در آستانه سفر به جام ملت‌های آسیا لغو شود. حالا نیز فقط اوست كه میتواند درباره گروهی كه از خرد كردن شخصیت ستاره‌ها لذت میبرند، عرض اندام كند.

۳۸ ۶  
آی اسپورت
2017-08-08 15:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
بهروز سرخ دل
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
ما علاقه داریم سر رو تن هیچ فلسطینی نباشه
تاج
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۰
گل بگیرن در این سیمای میلی رو
تاج
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۰
گل بگیرن در این سیمای میلی رو
No One
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۰۶
بعضی مواقع با خودم میگم خدایا چه گناهی کردیم که تو این منطقه جغرافیایی به دنیا اومدیم؟
خود بازیکنان تیم ملی فلسطین دارن تو لیگ اسرائیل بازی میکنن اونوقت اینجا یه عده دارن میزنن تو سر بچه های مملکت خودمون!
آخه چقدر بدبختی و حقارت؟
shahab.ir
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۰۹
آرمان هستم از محله بغلی ربطی به آرمان های امام و انقلاب هم ندارم
sia
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۲۹
عالی بود
سپاس
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر