فهرست
چرا پرسپولیس نتیجه را حفظ نمی‌کند؟
چرا پرسپولیس نتیجه را حفظ نمی‌کند؟

چرا پرسپولیس نتیجه را حفظ نمی‌کند؟

آی اسپورت – پرسپولیس که در لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم های قدرتمند می‌توانست از پیروزی خود دفاع کند، حالا به سندروم عجیبی داشته که دست بردار تیم یحیی گل محمدی هم نیست. آن ها در بازی فینال آسیا یک دقیقه پس از گل مهدی عبدی، پنالتی دادند و بعد در ابتدای نیمه دوم نیز پنالتی بعدی را مرتکب شدند تا بازی برده را با شکست عوض کنند اما این پایان کار نبود.

پس از بازگشت به ایران، آن ها در مقابل ذوب آهن تا آخرین دقایق بازی با گل امید عالیشاه پیش بودند اما ناهماهنگی در خط دفاعی سبب شد تا میلاد جهانی در مقابل دروازه صاحب موقعیت شود و دروازه را باز کند. این اتفاق در دربی پایتخت نیز رخ داد و پرسپولیسی ها که کامبک فوق العاده ای زده بودند، با گل دقیقه 90+3 مهدی قایدی متوقف شدند.

پرسپولیس در بازی با فولاد هم گل اول را توسط مهدی عبدی زد اما دوباره در نیمه دوم دروازه اش را توسط لوسیانو پریرا باز شده دید و در اراک بعد از گل نخست، دو گل خورد تا بازنده زمین را ترک کند. روز گذشته این بار تیم انتهای جدولی ماشین سازی بود که از غفلت پرسپولیسی ها استفاده کرد و موفق به گلزنی شد.

در واقع اولسان هیوندای، ذوب آهن، استقلال، فولاد، آلومینیوم و ماشین سازی تیم هایی هستند که پرسپولیس نتوانسته پیروزی اش را مقابل آن ها حفظ کند. این در حالی است که در دوره برانکو، قرمزها با اتکا به خط دفاعی قدرتمند خود از پیروزی های کم رنگ دفاع می‌کردند یا با خط حمله قدرتمند خود اختلاف را به دو سه گل می‌رساندند تا حریف توان بازگشت نداشته باشد.

این که چنین موضوعی چندین و چند بار در تیم یحیی گل محمدی رخ داده، به وضوح نشان می‌دهد که اتفاقی نیست و او باید روی رفع موقعیت سوزی و کنترل بازی و دفاع تیمی کار کند تا این ضعف بزرگ برطرف شود چرا که ممکن است در بازی های بعدی حملات دقایق آخر به ثمر ننشینند.

۲    
آی اسپورت
2021-01-31 15:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر