فهرست
طلب کی روش استخوان لای زخم نشود!
طلب کی روش استخوان لای زخم نشود!

طلب کی روش استخوان لای زخم نشود!

آی اسپورت - از روزی که پای مربیان و بازیکنان خارجی به فوتبال کشورمان باز شد، پرونده‌های زیادی علیه فوتبال کشورمان در کمیته‌ی انضباطی فیفا گشوده شد. اگر نگوییم در همه‌ی پرونده‌ها ولی در بیشتر پرونده‌ها رای صادر شده به ضرر فوتبال ما بوده است چون هم در تنظیم قراردادها و هم در پرداخت دستمزدها کارهای غیرحرفه‌ای و اشتباهات فروانی از سوی مدیران و مسئولان مربوطه صورت گرفته است. جدیدترین شاکی از فوتبال ما کسی نیست جز کارلوس کی‌روش سر مربی سابق تیم ملی فوتبال که به دلیل عدم پرداخت دستمزد و باقی مانده‌ی قراردادش از فدراسیون فوتبال ما شکایت کرده، خبری که باعث غافلگیری اهالی فوتبال شد و عکس‌العمل‌های متفاوتی از خود بروز دادند. کی‌روش خیلی زود تصمیم گرفت با فدراسیون فوتبال کشوری که هشت سال با آن سابقه‌ی همکاری داشت وارد جنگ و جدال شود و منتظر نماند که قراردادش را به صورت مسالمت‌آمیز از فدراسیون دریافت کند. البته او دلیل این شکایت را جواب‌های مبهم و سربالای تاج عنوان کرد. البته عده‌ای هم بدحسابی فوتبال ما را در قبال بازیکنان و مربیان خارجی در تصمیم کی‌روش برای شکایت از فدراسیون فوتبال تاثیرگذار دانستند و بسیاری این کار کی‌روش را عادی و از خصوصیات بارز این پرتغالی مغرور دانستند و گفتند وقتی پای پول وسط باشد کی‌روش با هیچکس تعارف ندارد.

فدراسیون فوتبال که به نظر می‌رسید از این کار کی‌روش شوکه شده ابتدا دست به تکذیب خبر زد و مثل همیشه این خبر را زائیده ذهن مخالفان کی‌روش و فدراسیون فوتبال قلمداد کرد. اما وقتی از واقعی بودن خبر مطمئن شد  در یک اظهارنظر عجیب که از سوی ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال اعلام شد که کی‌روش طلبی از فدراسیون فوتبال ایران ندارد و پول خود را به وسیله‌ی حواله‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت نموده ولی چون ساز و کار مناسبی در این زمینه وجود ندارد موفق به ثبت آن نشده است.

البته این حرف از تکذیب اولیه خبر به مراتب عجیب‌تر بود. چون این امور نمی‌تواند اینقدر ساده و پیش پا افتاده باشد. از اینکه کی‌روش مثل همیشه با زیرکی وارد شده تا بتواند راحت و سریع به پولش برسد شکی وجود ندارد.  کی‌روش می‌داند فدراسیون فوتبال در این مقطع دنبال استخدام مربی برای تیم ملی است، می‌خواهد از این موقعیت به عنوان اهرم فشار استفاده کند تا تاج و مسئولان فدراسیون خیلی زود پولش را پرداخت کنند. اما ظاهراً با این موضِع فدراسیون فوتبال مسئله به یک چالش بین کی‌روش و فدراسیون تبدیل شده است و یا خواهد شد. البته دلیل پدید آمدن این چالش مثل همیشه عدم شفافیت در تصمیم‌گیری‌های فدراسیون‌نشینان است. بارها گفته شده مدیریت در فدراسیون فوتبال ضابطه‌مند نیست و در برخورد با خیلی از برنامه‌ها رابطه‌ای و سلیقه‌ای عمل می‌شود. سلیقه‌هایی که به مدیریت فوتبال آشنایی چندانی ندارند و فرایند ورودشان به هیئت رئیسه فداراسیون در پی معامله‌های پشت پرده صورت گرفته است. اگر فدراسیون فوتبال بخواهد اسیر القائات و خط‌دهی مخالفان کی‌روش قرار گیرد و با کی‌روش در این پرونده وارد جنگ شود تا به دلیل کارها و حرف‌های سرمربی سابق تیم ملی فوتبال از او نسق‌کشی شود مطمئنا بازخورد مثبتی نصیب فوتبال ما نخواهد شد. انتظار همگان از فدراسیون صداقت و شفافیت در اظهارنظرها و تصمیم‌گیری‌ها می‌باشد. با روشن بودن ابعاد پرونده و پرداخت‌هایی که در این سالها صورت گرفته موضوع خیلی زود به سرانجام خواهد رسید در غیر این صورت حتی استخدام یک مربی خوب برای تیم ملی هم به این سادگی‌ها نخواهد بود.

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-03-22 15:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
آرش6
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۴۹
کیروشی پور ها گم و گور شدند چند روزه ؟//


الان شقی روانی میاد یه مقاله بلند بالا میزنه میگه تقصیر برانکو هستش ارباب جونم شکایت کرده

پول ارباب رو برداشته رفته هویج بستنی گرفته
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر