فهرست
ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل مراکش؛ دیگر راز نیست
ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل مراکش؛ دیگر راز نیست

ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل مراکش؛ دیگر راز نیست

آی اسپورت - «همه چیز را درباره آنها می‌دانیم اما آنها چیز زیادی درباره ما نمی‌دانند». جمله کارلوس کی‌روش درمورد مراکش، بر علاقه همیشگی این مربی به غافلگیرکردن رقبا استوار است. او بر خلاف همه مربیان دیگر حاضر در تورنمنت، ترجیح داده تیمش آخرین دیدار دوستانه قبل از جام را پشت درهای بسته و با تغییرات بسیار زیاد در ترکیب برگزار کند. با این وجود به‌نظر می‌رسد ماجراهای دیدار با لیتوانی، تا حدودی از ترکیب ثابت مدنظر این مربی برای دیدار با مراکش پرده برداشته است. مصدومیت مهدی طارمی در این مسابقه، موجب شد او خیلی زود زمین بازی را ترک کند. مهاجم الغرافه قطر، در تمرین گروهی روز بعد از بازی مقابل لیتوانی حاضر نبود و گفته می‌شد ریکاوری‌‎اش را به‌صورت انفرادی با پزشکان تیم انجام می‌دهد. کارلوس به اندازه‌ای به بازی طارمی اعتقاد دارد که تا آخرین ساعت‌ها قبل از شروع اولین مسابقه، برای بازگشت او صبر می‌کند اما این احتمال وجود دارد که بازی کردن در مقابل مراکش، مصدومیت مهدی را تشدید کند. به همین خاطر به‌نظر می‌رسد این بازیکن در‌نهایت از فهرست 11مرد اصلی تیم‌ملی جدا شود. در کنار او، اشکان دژاگه نیز بر خلاف انتظارها هنوز به تمرین‌های گروهی اضافه نشده و همچنان باید برای فاصله گرفتن از مصدومیت تلاش کند. گمانه‌زنی‌های رسانه‌های روسی، نیمکت‌نشینی قطعی اشکان در مسابقه اول با مراکش است.

جلسه‌های تمرینی در کمپ مسکو، نشان می‌دهند که شانس علیرضا بیرانوند برای بازی درون دروازه تیم‌ملی در برابر مراکش بیشتر از رشید مظاهری و امیر عابدزاده است. میلاد محمدی در سمت چپ و مرتضی پورعلی‌گنجی در مرکز خط دفاعی بدون جایگزین هستند اما در دو جایگاه دیگر دفاعی، نفراتی بی‌رقیب وجود ندارند. اگر کی‌روش درست مثل نبرد با نیجریه در سال 2014 از بازی اول یک تساوی بخواند، پژمان منتظری در سمت راست خط دفاع به جای رامین رضاییان بازی خواهد کرد. ستایش مداوم این مربی از روزبه چشمی نیز، شانس روزبه را برای بازی کردن در نبرد اول افزایش می‌دهد. در غیاب سعید عزت‌اللهی محروم، میانه میدان تیم‌ملی در جریان مسابقه با مراکش به احتمال بسیار زیاد به احسان حاج‌صفی و امید ابراهیمی سپرده خواهد شد. غیبت طارمی، شانس انصاری‌فرد را برای فیکس‌شدن به اوج می‌رساند و نیمکت‌نشینی دژاگه، به مسعود شجاعی موقعیت قرار گرفتن در بین 11مهره نهایی تیم‌ملی را می‌دهد. چرا که کی‌روش به هیچ قیمتی تیمش را بدون یکی از این دو بازیکن باتجربه به یک میدان بزرگ و تعیین‌کننده نمی‌فرستد. حضور علیرضا جهانبخش در ترکیب اصلی نیز قطعی به‌نظر می‌رسد. آقای گل لیگ هلند 4سال قبل نیمکت‌نشین بود اما حالا به یکی از مهره‌های مورداعتماد کارلوس کی‌روش در ترکیب فیکس تیم‌ملی تبدیل شده است. جلوتر از مسعود، کریم و علیرضا، پیش‌بینی می‌شود سردار آزمون مهاجم نوک تیم‌ملی باشد. سردار بیشتر از هر بازیکن دیگری از تیم‌ملی، در کانون توجه رسانه‌های خارجی قرار دارد و اگر در جست‌وجوی یک باشگاه بزرگ‌تر است، به هیچ‌وجه نباید زمان را از دست بدهد.

سرمربی تیم‌ملی اگر چه در مواجهه با رسانه‌های داخلی، همواره به گلایه، ناراحتی و غرولند پناه می‌برد، اما در برخورد با خبرنگاران خارجی در اردوی تیم‌ملی، همواره مصمم، پرانگیزه و بشاش نشان می‌دهد. تیم‌ملی به انگیزه و اراده آقای سرمربی برای نتیجه‌گرفتن در جام‌جهانی نیاز خواهد داشت. به همان کی‌روشی که 4سال قبل حتی بعد از دریافت گل سوم از بوسنی، تیمش را از ناامیدشدن فراری می‌داد و با تشویق از کنار زمین، تلاش می‌کرد تا روحیه را به پسران‌اش برگرداند. او در همه این سال‌ها برای رسیدن چنین روزهایی جنگیده و حالا باید در سرنوشت‌سازترین دیدارها، شعبده‌اش را به نمایش بگذارد.

همشهری ورزشی

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2018-06-11 20:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
saman
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۱
به امید موفقیت تیم ملی ایران
علی
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۲۲
به امید ضایع شدن کی روش..
#کیسه_زباله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر