فهرست
حضور کارنابلدان در فدراسیون؛ روزهای سخت 
حضور کارنابلدان در فدراسیون؛ روزهای سخت 

حضور کارنابلدان در فدراسیون؛ روزهای سخت 

آی‌اسپورت- فوتبال ایران در شرایط فعلی جدا از بحث‌های فنی آن که نیاز به یک موشکافی جدی از سوی اهل فن دارد از نظر ساختارهای مدیریتی هم در سطح قابل قبولی قرار ندارد. متاسفانه اوضاع نابسامان در فدراسیون از رأس هرم مدیریتی این فدراسیون تا کمیته‌های تخصصی به عینه قابل رویت است. کسانی که در فدراسیون فوتبال به عنوان مدیر و کارشناس حضور دارند هیچ وقت در نظر اهالی فوتبال افرادی موجه نبوده‌اند و همیشه به وجود این گونه اشخاص در فدراسیون فوتبال اعتراض و انتقادات تندی وجود داشته است. بارها از سوی کارشناسان و رسانه‌ها اعلام شده که فدراسیون نشین‌ها صلاحیت اداره‌ی فوتبال را ندارند چون با رویکردی که آن‌ها در پیش گرفته‌اند فوتبال ایران روی خوشی و رستگاری نمی‌بیند و این موضوع مسئله‌ای نیست که بشود از آن راحت عبور کرد. یکی از مشکلات بزرگ فدراسیون ‌های کفاشیان و مهدی تاج محدود کردن حضور فوتبالی های کاردان و دلسوز در امور اجرایی فوتبال بود دایره‌ای ورود به آن سخت است و تنها کسانی می‌توانند به آن وارد شوند که با مدیران فدراسیون رابطه‌ای قوی داشته باشند. همین نگاه بسته در فدراسیون موجب  شده تا فدراسیون فوتبال ایران در مناسبات فوتبال آسیا نقش چندانی نداشته باشد و کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیم گیری های خود چندان روی نظر و عقیده فدراسیون فوتبال کشورمان حساب باز نکند در همین موضوع محروم کردن تیم‌های ایرانی از حق میزبانی در لیگ قهرمانان منفعل بودن فدراسیون نشین‌های ما کاملاً روشن است، مطمئناً اگر مدیران فدراسیون فوتبال ایران در زمان مقتضی در مورد ساز و کار حضور نمایندگان قدرتمند در کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته‌های تخصصی آن اقدام می‌کردند این کنفدراسیون نمی‌توانست به آسانی رای به محرومیت تیم‌های ایرانی در استفاده از حق میزبانی بدهد. فارغ از شیطنت کشورهای عربی که در این زمینه مشخص است ضعف تعامل فدراسیون فوتبال کشورمان در ایجاد رابطه و ارتباط با ای اف سی و فیفا هم یک بعد از این ماجرا می‌باشد. بارها و بارها مسئولان ورزش و فدراسیون فوتبال سران فیفا را در مورد ورود بانوان به ورزشگاه‌ها سر کار گذاشتن و اجرای این موضوع را به تعویق انداختند حالا زمزمه‌هایی مبنی بر تعلیق فوتبال ایران بابت عدم ورود بانوان به ورزشگاه‌ها هم به گوش می‌رسد.

از روزی که محمد‌علی علی‌آبادی تصمیم گرفت به عنوان نامزد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال وارد مدیریت این رشته‌ی ورزشی پرمخاطب و جذاب شود نهال دخالت علنی دولت در فوتبال هم غرص شد. کنار رفتن علی‌آبادی منجر به انتخاب یک دونده برای ریاست فدراسیون فوتبال شد کفاشیان هم به دلیل عدم اشراف کامل بر مناسبات فوتبال راه ورود افراد غیر فوتبالی را به فدراسیون باز گذاشت.

این رویه غلط در زمان تاج با شدت بیشتری ادامه یافت تا فوتبال ایران در محاصره‌ی مشکلات عدیده ای قرار گیرد. ربط دادن تصمیمات کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا در مورد فوتبال ایران به شیطنت و دشمنی کشورهای دیگر یک فرافکنی آشکار و غیر قابل قبول است. مسئولیت پذیری و پاسخگویی به مطالبات هواداران و اهالی فوتبال بهترین راه مدیریت در فوتبال می‌باشد و گام بعدی برای رستگاری فوتبال ایران استفاده از افراد کاردان و دلسوز در مدیریت این ورزش جذاب است چون از قدیم گفته‌اند کار را باید به کاردان سپرد. 

۲ ۲  
آی اسپورت
2020-01-19 10:50:00
نظر دهید

۲ نظر
حمید
يكشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۰۳
بنده خدا علی کریمی چقد میگفت تاج داره فوتبال نابود میکنه کسی توجه نمیکرد بیشتر جراید و ورزشی ها حق رو به تاج میدادن و میگفتن چون علی کریمی سرکش، سواد اکادمیک نداره ،ناسازگاره و....حالا عواقبشو میبینین
۹
آرش
يكشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۴:۴۱
چرا انقدر نیمه خالی لیوان رو می بینید؟ با محرومیت میزبانی تیمها، مشکل حضور بانوان در ورزشگاه حل شد!!!! از حالا به بعد بازی برگزار نمی شود که بانوان عزیز بتوانند در ورزشگاه حضور یابند و مشکل بوجود بیاد!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر