فهرست
جنون لک‌لک‌ها؛ فان‌دایک ارزش چنین پولی را دارد؟
جنون لک‌لک‌ها؛ فان‌دایک ارزش چنین پولی را دارد؟

جنون لک‌لک‌ها؛ فان‌دایک ارزش چنین پولی را دارد؟

آی‌اسپورت- رکورد نقل‌وانتقالات فوتبال دنیا، شباهت عجیبی به قیمت ارز چهارراه استانبول پیدا کرده و هر لحظه باید منتظر شکستن آن از یک‌گوشه‌ی اروپا باشیم. در سه‌سال گذشته رکورد گران‌قیمت‌ترین مدافع دنیا بارها شکسته شد و همیشه هم پای منچسترسیتی در میان بوده است. سال 2014 انتقال مانگالا به منچسترسیتی رکورد گران‌ترین ترانسفر یک مدافع در دنیا را با رقم 8/53میلیون یورو شکست. دوسال بعد، جان استونز 20ساله با 6/55میلیون یورو رکورددار شد. منچسترسیتی، در همین تابستان، به فاصله‌ چندهفته رکوردهای خود را ارتقا داد؛ کایل واکر و بنجامین مندی حدود 120میلیون یوروی دیگر خرج روی دست سیتی‌زن‌ها گذاشتند تا آنها با 250میلیون یورو هزینه کردن برای 4رکوردی که ارتقا دادند، در این زمینه هم رکورددار باشند.

شب‌گذشته خبر انتقال ویرجیل فان‌دایک به لیورپول رسانه‌ای شد و در طول یکسال برای سومین‌بار رکورد گران‌قیمت‌ترین مدافع دنیا شکسته شد. مدافع 26ساله هلندی با تنها 67بار پوشیدن لباس ساوتهمپتون و کلی مصدومیت ریزودرشت در 3سالی که عضو قدیس‌ها بود، از فصل آینده لباس لیورپول را خواهد پوشید؛ مبلغ انتقال 85میلیون یورو. پرداخت این پول برای مدافعی که هنوز تجربه بازی در جام‌جهانی، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و هیچ تورنمنت معتبر دیگری در دنیا را ندارد، بیشتر به دیوانگی شبیه است. دیوانگی‌ای که از همین الان صدای کارلوس پویول، آلن شیرر و خیلی‌های دیگر هم درآورده است.  

۷ ۱  
آی اسپورت
2017-12-28 12:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ara
پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۵
هم لیگ اروپا بازی کرده هم لیگ قهرمانان یه سرچ کنید متوجه میشید. تقصیر فن دایک نیست که هلند تیمش داغونه جام جهانی نمیره! قد بلند، سرعت خوب تکل عالی دقیقا همون چیزی که لیورپول نیاز داره
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر