فهرست
رونالدو را بی‌خیال؛ یکی لوکاکو را بگیرد!
رونالدو را بی‌خیال؛ یکی لوکاکو را بگیرد!

رونالدو را بی‌خیال؛ یکی لوکاکو را بگیرد!

آی اسپورت - بازی های فیفادی در جریان هستند و مهم ترین موضوع، نزدیکی کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی به عنوان بهترین گلزن ملی جهان است. رونالدو شب گذشته نیز گلزنی کرد تا فاصله او تا علی دایی به 15 گل برسد اما این دو یک رقیب جدی و البته جدید را برای این عنوان مهم در کنار خود خواهند داشت؛ روملو لوکاکو.

لوکاکو مهاحم 26 ساله بلژیکی است که با تیم هایی چون چلسی و اورتون به فوتبال اروپا معرفی شد و سپس به منچستریونایتد پیوست. او حالا پیراهن تیم اینتر را می‌پوشد اما در تیم های باشگاهی اش برخلاف تیم ملی نتوانسته عملکرد رضایت بخشی را داشته باشد. این مهاجم تنومند، در آخرین بازی تیم ملی بلژیک توانست دو گل دیگر هم بزند تا در هشتاد و سومین بازی ملی، از مرز 50 گل عبور کند؛ اتفاقی که او را نسبت به برترین گلزنان ملی جهان متمایز می‌کند.

علی دایی 19 سال پیش از مرز پنجاه گل ملی عبور کرد. در شرایطی که 31 سال داشت و آخرین سال های فوتبالی خود را تجربه می‌کرد. او دروازه مکزیک را در یک بازی دوستانه گشود و سپس در قرن جدید آن قدر گل زد که یکه و تنها، مقام نخست برترین گلزن ملی جهان را در دست داشته باشد.

همین کریستیانو رونالدو که برای جا گذاشتن دایی تقلا می‌کند، در 29 سالگی به 50 گل ملی رسید. در جام جهانی 2014 او موفق شد در مقابل غنا گل پیروزی بخش تیمش را بزند و به این آمار دست یابد. او حالا با 94 گل ملی مهم ترین تعقیب کننده شهریار فوتبال ایران محسوب می‌شود و بعید است در سال جدید میلادی نتواند به این رکورد برسد.

نکته جالب درباره لوکاکو این است که او در بازی با سن مارینو دبل کرد و در واقع از دومین گلزن ملی ایران کریم باقری گذشت. باقری با 50 گل در جایگاه شصتم برترین گلزنان ملی جهان جای دارد.

لوکاکو اگر روند پنج سال اخیر خود را ادامه دهد و هر سال، 10 گل ملی بزند، در 31 سالگی علی دایی را جا می‌گذارد. البته باتوجه به روند فعلی کریستیانو رونالدو، هیچ بعید نیست که او با خلق یک رکوردی جدید، کار را برای لوکاکو سخت و سخت تر کند.

به هر حال این رقابتی است که هر روز یک مدعی جدید پیدا می‌کند. دایی که 13 سال است فوتبال را کنار گذاشته، حالا باید بنشیند و گلزنی کریستیانو رونالدو و روملو لوکاکو را ببیند و البته امیدوار باشد تا چند سال بعد، سردار آزمون دوباره این عنوان را به نام فوتبال ایران ثبت کند.

 

ورزش سه

۲    
آی اسپورت
2019-10-12 13:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر