فهرست
شباهت رکورد بیرانوند و حسینی؛ تیرِ اول و گل آخر!
شباهت رکورد بیرانوند و حسینی؛ تیرِ اول و گل آخر!

شباهت رکورد بیرانوند و حسینی؛ تیرِ اول و گل آخر!

آی اسپورت- در دی ماه دو مرتبه یک رکورد به طور مشابه جابجا شد. رکورد ۱۷ ساله آرمناک پطروسیان در دی ماه دو بار توسط دروازه‌بانان استقلال و پرسپولیس جابجا شد. ابتدا علیرضا بیرانوند بود که با مقاومت ۷۰۵ دقیقه‌ای این رکورد را به نام خودش ثبت کرد. ولی خیلی زود حسین حسینی این لقب را از بیرانوند به نام خودش تغییر داد و رکورددار طولانی‌ترین زمان گل نخوردن یک دروازه‌بان در لیگ ایران شد. اما این دو رکورد که به فاصله ۱۹ روز زده شد، شباهت‌های زیادی به هم داشت.

هر دو دروازه‌بان دقایقی قبل از ثبت رکورد، تیر دروازه به کمک‌شان آمد و با خوش شانسی گل نخوردند.

حسینی در بازی با سایپا یکی یکی رکوردها را جابه‌جا می‌کرد. با مقاومت تا دقیقه ۵۰ از سد عابدزاده و حجازی هم گذشت. فقط پنج دقیقه مانده بود که حسینی رکورد طولانی‌ترین زمان گل نخوردن را به نام خودش ثبت کند. ولی شوت مهدی ترابی می‌توانست این آرزو را به دل دروازه‌بان استقلال بگذارد. شوتی که با خوش‌شانسی حسینی به تیر دروازه برخورد و در برگشت هم به صورت‌اش برخورد کرد و به کرنر رفت. بیرانوند که باید در بازی با فولاد تا دقیقه ۷۲ دروازه‌اش را بسته نگه‌می‌داشت در همان دقیقه ۱۶ روی قیچی برگردان جان‌فزا همه آرزوهایش را بر باد رفته می‌دید. ولی با خوش شانسی، تیر دروازه به کمک‌اش آمد و توپ تبدیل به گل نشد. تا اینکه بیرانوند توانست ۵۶ دقیقه دیگر مسابقه پس از برخورد توپ به تیرک را هم پشت سر بگذارد و بالاخره رکورد بزند.

حسینی هم مثل بیرانوند در مسابقه‌ای که رکورد زد، گل خورد و رکوردش متوقف شد.

بیرانوند فقط ۱۷ دقیقه پس از رکوردش دوام آورد. او که در دقیقه ۷۲ رکورد آرمناک را زد و جشن یک نفره‌ای داشت، در دقیقه ۸۹ روی ضربه رحیم زهیوی دروازه‌اش باز شد. شمارش معکوس هواداران به پایان رسید و ورزشگاه آزادی غرق در جشن رکوردزنی حسینی شده بود. ولی در همان مسابقه و کمتر از نیم‌ساعت بعد، انگیزه حسینی هم به پایان رسید و بالاخره ضربه حریف تسلیم شد.

وبسایت نود

۲    
آی اسپورت
2018-01-16 20:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر