فهرست
چهار رفتار عجیب کی‌روش؛ جنگ اعصاب
چهار رفتار عجیب کی‌روش؛ جنگ اعصاب

چهار رفتار عجیب کی‌روش؛ جنگ اعصاب

آی اسپورت - تیم ملی فوتبال کشورمان پس از 2هفته آماده‌سازی، در یک بازی دوستانه از سد بولیوی گذشت؛ البته نمایش تهاجمی و باطراوت بازیکنان ما در دقایق زیادی از این بازی جالب‌توجه بود و هواداران را به آینده امیدوار کرد. اما هرقدر داخل میدان می‌شد نشانه‌های دلگرم‌کننده پیدا کرد، کنار زمین اصلا از این خبرها نبود؛ جایی که کارلوس کی‌روش همچنان با ابروهای درهم‌کشیده جنگ اعصاب مجهول و عجیبش را پی می‌گرفت. او در این بازی دست‌کم 4رفتار عجیب و غیرقابل توجیه از خودش نشان داد تا روشن شود تنش و تفرقه همچنان مهمان فوتبال ملی ایران خواهد بود.

دم در بد است رامین جان!

رامین رضاییان به اردوی اخیر تیم ملی دعوت نشد اما جزو نخستین نفراتی بود که به کمپ رفت و در تمرینات شرکت کرد. درحالی‌که دهان مردم از این اتفاق باز مانده بود، دستیاران کی‌روش توضیح دادند که چون رامین در برنامه‌های بلندمدت تیم ملی جا دارد، تمرین‌کردن او در کنار سایرین بلامانع است. هنوز این ماست‌مالی عجیب و غریب هضم نشده بود که جناب رضاییان روز بازی هم روی نیمکت ذخیره‌های تیم ملی نشست. ظاهرا رامین در غروب بارانی تهران جایی برای گذران اوقات نداشته و تماشای مسابقه از روی سکو هم در کلاس او نبوده! واضح است که کی‌روش با این رفتارها، می‌کوشد تا پیغام خاصی را به منتقدانش منتقل کند؛ اینکه اینجا رئیس اوست و بقیه «سوءتفاهم» هستند. فقط یک لحظه تصور کنید اگر چنین اتفاقی در تیم یک مربی ایرانی رخ می‌داد، مردم و رسانه‌ها با او چه می‌کردند؟

مربی بی‌نشان

در طول تمرینات قبل از بازی با بولیوی، کارلوس کی‌روش اکثر اوقات با گرمکنی در زمین حاضر شد که برخلاف سایر اعضای کادر فنی نشان فدراسیون فوتبال روی آن به چشم نمی‌خورد. کی‌روش روز بازی با بولیوی هم با همین گرمکن و بدون لوگوی فدراسیون روی نیمکت نشست تا مرزهای جدیدی از لجبازی‌اش را به رخ بکشد. این رفتار مربی پرتغالی احتمالا ناشی از عدم‌انعقاد قرارداد رسمی و معتبر بین طرفین است؛ توافقی که البته هر دو می‌گویند انجام گرفته اما ما هیچ تصویری از آن ندیدیم. فقط در جریان باشید که در تیمور شرقی و بنین هم مربیان ملی با لوگوی فدراسیونی که به آنها «پول» می‌دهد در تمرینات حاضر می‌شوند!

دعوا، دعوا، دعوا

همیشه از پرخاشگری‌های بی ‌اندازه کی‌روش در کنار زمین صحبت می‌شود و عجیب اینکه او حالا این رفتار را به مسابقات دوستانه هم تسری داده است. قبل از جام‌جهانی در بازی دوستانه با ازبکستان شاهد جنگ و دعوای کی‌روش با داور بودیم و این بار هم بعد از سوت پایان مسابقه، او شروع به داد و فریاد کرد. قطعا همین روحیه کی‌روش است که به بازیکنان سرایت می‌کند و آنها را هم به سمت پرخاشگری می‌کشاند. روزنامه معتبر گاردین، اخیرا برای گزارش‌اش در مورد پرخاشگری در فوتبال، تصویری از حمله بازیکنان ایران به داور بازی با پرتغال را برگزیده بود؛ این همان مسابقه‌ای است که علیرضا فغانی می‌گوید تیم داوری ایران در جام‌جهانی به خاطرش سوژه شد و داوران سایر کشورهای دنیا مدام به فغانی و همکارانش می‌گفتند: «این چه رفتاری است که بازیکنان شما درون زمین دارند».

طعنه‌ای برای پایان فیفادی

کی‌روش که مدام خواهان اتحاد برای تیم ملی است، خودش معمولا به‌عنوان نخستین نفر این قاعده را نقض می‌کند. مربی پرتغالی حتی بعد از پیروزی برابر بولیوی هم فرصت را برای طعنه‌زدن به سطح کیفی لیگ ایران از دست نداد. او برای قدردانی از تیم‌هایی که 20روز بازیکنان‌شان را در اختیار تیم ملی قرار دادند، بعد از این مسابقه گفت: «ببخشید که فروتنی نمی‌کنم اما شما در ایران به ندرت شانس آن را دارید که چنین فوتبال مدرنی ببینید». چه بگوییم آقای کی‌روش، وقتی نان شما اصولا از این دعواها بیرون می‌آید؟

همشهری ورزشی

۲۶ ۵  
آی اسپورت
2018-10-18 20:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
کسری۲
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۹
نگو اینجوری الان بزهای کیروش ناراحت میشن,یه بار گفتم بازهم میگم کیروش یه پا افخشی هست برای خودش,این بزهای کیروش فقط بلدن هر کار کیروش رو تصدیق کنن.پرسپولیس واقعی,قارتال و جیم و بقیه ی دکل نوردان کیسه همانند بز افخش هستن که جناب افخش ریسمانی به گردن این بزها انداخته و فقط با اشاره ی کیروش سرشون رو به نشونه ی تایید تکون میدن.
۱ ۱
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
___________________________________________________
۱
محسن
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۰۰:۱۳
بدون شک کیروش کبیر معمار نوین فوتبال ایران در قلب طرفداران و هواداران تیم ملی (اعم از زن و مرد) در داخل و خارج از کشور بوده و خواهد بود و مبارزات ایشان در مواجه با فسادها و زیرآب زنیهای وزارت ورزش و فدراسیون و سایر لمپن ها و موتور گازی ها و. ....خائنین به ایران و ایرانی از ذهن فوتبال دوستان پاک نمیشود و با درایت و همت عالی بازیکنان وکادر فنی و با پشتیبانی کامل طرفداران انشاءالله جام قهرمانی آسیا بعد از سالها به ایران خواهد رس
۱
سعید
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۹
جناب محسن خان، کی روش تا حالا که هیچ عنوانی نیاورده و درخشش تیم ایشون در جام جهانی هم زاده یک سری ژورنالیست طرفدار اونه وگرنه ما هرچی دیدیم و شنیدیم البته از رسانه های غیر ایرانی، ناتوانی تیم ایران، پرخاشگری تیم ایران و این گزارش آخر فیفا هم که نشون داد جزو ضعیف ترین تیم ها بودیم، حالاااا اگه قهرمانی آسیا رو هم نیاورد چی؟؟؟؟؟ دوره قبلی که نتونست، شما که از طرف همه طرفدارها حرف زدی!!!!! ما مردم که خر نیستیم، عجباااااااا
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۲
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر