فهرست
آنالیز استقلال-نفت: تعویض عجیب منصوریان
آنالیز استقلال-نفت: تعویض عجیب منصوریان

آنالیز استقلال-نفت: تعویض عجیب منصوریان

آی اسپورت - استقلال در بازی با نفت دو نيمه كاملا متفاوت داشت و بازيكنان اين تيم فاقد دو عنصر حياتى رسیدن به موفقیت یعنی آمادگى ذهنى و انگيزه لازم بودند. آبی ها در نيمه اول سردرگم بازی می کردند و در هر دو فاز تهاجمى و تدافعى اشتباهات زیادی داشتند. عدم توانايى در شروع بازيسازى از يك سوم دفاعى و توسعه بازى در يك سوم ميانى از دیگر ضعفهای استقلال در این بازی نبود که در این زمینه نباید از کنار عملكرد بسيار خوب دو مهاجم و هافبكهاى نفت در فاز دفاعى و پرس خط دفاعى استقلال و خارج كردن اميد ابراهيمى از مسابقه به سادگی گذشت.
مهدی رحمتی هم می تواند نقطه قوت و برگ برنده باشد هم نقطه ضعف این تیم. در فوتبال بازيساز اول دروازبان ها هستند و تصميمات صحيح و سريع آنها مى تواند نقش تاثيرگذارى در جريان مسابقه داشته باشد اما در بازی دیروز رحمتى مثل اكثر ديدارهاى اين فصل استقلال به جاى بازيسازى بيش از نود درصد توپهاى دريافتى را با ارسالهاى بلند به ميانه ميدان فرستاد كه هافبكهاى نفت موفقيت بيشترى در تصاحب اين توپها داشتند تا استقلال به راحتی مالکیت توپ را از دست بدهد.
نيمه دوم استقلال شرايط بهترى داشت و با استفاده از عمق زمين و فضاى خالى بين مدافعين و هافبكهاى نفت و فرارهاى مورب بازيكنان در يك سوم پايانى زمين بخوبى از ضعف بزرگ تيم نفت يعنى سازمان دفاعى اين تيم استفاده کرد و موفق شد بازى را به تساوى بکشاند و مجددا با اشتباه بازيكنان نفت در جاگیری به گل دوم رسيد اما اين پايان كار نبود چون استقلال خيلى سريع عقب نشينى كرد و در نتيجه شكست خورد.
دو تعويض در تيم استقلال جاى سوال داشت .حضور فرشيد باقرى عملا استقلال را ده نفره كرد و برایم عجیب بود که چرا در شرايطى كه استقلال نياز به گل براى پيروز شدن داشت، منصوریان کاوه رضایی را از زمین بیرون کشید.

نفت شناخت و تحليل بسيار خوبى از ضعف تيمى استقلال داشت و راه رو در رو قرار دادن مهاجمان خود با مدافعين استقلال را بلد بود هر چند كه تیم دایی موفق به گلزنی از این شیوه نشد و در دو صحنه واكنشهاى عالى رحمتى شانس گل را از آنها گرفت .
خط هافبك و مهاجمين نفت در بيشتر دقايق بازى با ثبات بازى كردند و تعويض هاى خوب و به موقع دايى و حضور بازيكنان تكنيكى اين تيم باعث برترى تاكتيكى تيم نفت در وقتهاى اضافه شد. فشار زياد تيم نفت آنها را صاحب ضربات کرد كه مهارت خوب مبعلى و توانايى تيم نفت در استفاده از اين ضربات مثل مسابقات ليگ آنها را پيروز اين ديدار كرد.

 

۱۵ ۲  
آی اسپورت
2016-12-21 09:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
جاوید
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۵۰
باید قبول کنیم متصوریان علم سرمربی بودن رو نداره یا میشه گفت هنوز به اون حدی نرسیده که سرمربی تیم استقلال باشه ، زمانی که رو نیمکت نفت نشست تیم آماده ای رو از گلمحمدی تحویل گرفت و بازیکنای فوق العاده ای داشت ، تازه اونجام در حد معقول موفق نبود ، در کل هر کس باید لایق یه پستی باشه تا اون پست برازندش باشه ، در کل مملکتمون همه چیش همینه ، خیلیا لایق پستی که دارن نیستن
گودرز
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۰۷
نیمکت تیمهای پرطرفدار با سایر تیمها خیلی فرق میکنه، منصوریان هنوز در حال کسب تجربه ست و هر روز شرایط متفاوتی رو روی نیمکت میبینه. به نظرم باید بهش مهلت بیشتری داده بشه تا بفهمه روی نیمکت چه تیمی نشسته و چه شرایطی در انتظارشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر