فهرست
نیازمند نزدیک‌تر از رگ گردن به رکورد حسینی
نیازمند نزدیک‌تر از رگ گردن به رکورد حسینی

نیازمند نزدیک‌تر از رگ گردن به رکورد حسینی

آی اسپورت - در نیم فصل دوم لیگ هفدهم بود که حسین حسینی در روزهایی که استقلال همه حریفان را یکی پس از دیگر شکست می داد، توانست پس از شکستن رکورد بیرانوند که 788 دقیقه گل نخورده بود، رکورد چندین دروازه بان صاحب نام تاریخ فوتبال یعنی عابدزاده، ناصر حجازی و بهرام مودت را در یک دیدار یعنی دیدار برابر سایپا به یکباره جابجا کند و خودش با 872 دقیقه رکورددار شود. حسینی پس از شکستن رکورد، دقایقی بعد در همان دیدار برابر سایپا دروازه اش سرانجام باز شد ولی او رکورد را زده بود و تاریخ را به نام خودش کرده بود. این جمله کلیشه ای اما در واقعیت همیشه مصداق هایی داشته و آن اینکه «رکوردها برای شکسته شدن ساخته می شوند.»

کمتر از دو سال از رکوردی که در لیگ هفدهم توسط حسین حسینی گلر آبی های تهرانی شکسته شد، سپری شده ولی حالا و در لیگ نوزدهم دو رقیب سرسخت با دو تیم گردن کلفت و مقتدر، بازی به بازی در حال نزدیک شدن و چنگ انداختن به رکورد او هستند. البته همین حالا و در پایان بازی های هفته ششم لیگ نوزدهم، رکورد حسینی شکسته شده بود، فقط و فقط اگر رشید مظاهری در دیدار معوقه لیگ هجدهم مقابل ساپیا بازی نمی کرد؛ دیداری که سبزپوشان اصفهانی در آن با نتیجه 2 بر صفر بازنده شدند. مظاهری که این روزها در تراکتور آقایی می کند، در حالی که تیم سابقش در حسرت یک دروازه بان در سطح او می سوزد، موفق شده بود، سه دیدار پایانی لیگ هجدهم را با کلین شیت به پایان برساند، ولی حضور برابر سایپا در دیداری معوقه  و خوردن 2 گل مقابل این تیم که یکی از آنها در دقیقه 91 رقم خورد، سبب شده تا آن سه مسابقه به 6 دیدار لیگ نوزدهم اضافه نشود و رکورد رشید مظاهری حالا و در پایان هفته ششم، 540 دقیقه گل نخوردن و 6 کلین شیت است.

با این حال یک رقیب خیلی جدی تر، در آستانه رسیدن به رکورد تاریخی حسینی است و آن هم کسی نیست جز پیام نیازمند که در هفته ششم مقابل رقیب همشهری برای ششمین مرتبه طی لیگ نوزدهم و در مجموع برای هفتمین مسابقه پیاپی، دروازه اش بسته ماند. اما آمار دقایق نیازمند از این هم بیشتر است.

در واقع آخرین باری که پیام نیازمند توپ را از داخل دروازه اش بیرون کشید، به دقیقه 5 دیدار هفته بیست و نهم لیگ برتر مقابل شهرخودرو (پدیده سابق) بازمی گردد که او مغلوب ضربه پنالتی امین قاسمی نژاد شد. پس از این گل، نیازمند در آن مسابقه بارها و بارها با واکنش های مختلف، مانع از فروپاشی دروازه اش شد و در آخرین دیدار فصل نیز مقابل استقلال خوزستان 90 دقیقه دروازه اش را بسته نگه داشت.

سپاهان فصل گذشته را با نائب قهرمانی تمام کرد ولی در این فصل امیرقلعه نویی با بازیکنانی که به خدمت گرفته، قصد دارد نتیجه ای بهتر کسب کند و به نتیجه ای کمتر از قهرمانی رضایت نمی دهد و تا پایان هفته ششم هم این موضوع را نشان داده است.

طلایی پوشان برای کسب قهرمانی لیگ نوزدهم، شروع خوبی در رقابت ها داشته اند و با کسب 14 امتیاز از 6 مسابقه، با تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتور که این تیم هم با مصطفی دنیزلی شرایط خوبی دارد، در صدر جدول رده بندی قرار گرفته اند. سپاهان در این 6 مسابقه به ترتیب با شاهین شهرداری بوشهر، ماشین سازی، فولادخوزستان، نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس و ذوب آهن بازی کرده و مقابل تمامی این تیم ها پیام نیازمند که به نظر می رسد اینبار دیگر از لیست ویلموتس جا نخواهد ماند، در ترکیب اصلی تیمش حاضر بوده است.

نیازمند حالا در 7 مسابقه پیاپی گلی نخورده؛ اگر دقایق گل نخوردن نیازمند در دیدار برابر شهر خودرو که از زمان پیوستن به سپاهان بی نقص عمل کرده را به کلین شیت هایش اضافه کنیم، او حالا 715 دقیقه است که گلی نخورده و فقط دو بازی دیگر تا شکستن رکورد حسین حسینی فاصله دارد.

با این وصف نیازمند و بازیکنان سپاهان که 6 هفته بسیار خوب را سپری کرده اند، اگر بتوانند در دیدار هفته هفتم برابر گل گهر سیرجان که در استان کرمان برگزار می شود، دروازه اشان را بسته نگه دارند، زمینه را فراهم می کنند تا نیازمند در صورت بسته ماندن دروازه اش تا دقیقه 67 دیدار برابر سایپا، از رکورد دروازه بان فعلی این روزهای استقلال که هنوز نتوانسته در لیگ نوزدهم کلین شیتی داشته باشد، گذر کند.

پس حالا باید منتظر شروع مجدد رقابت های لیگ برتر باشیم که به دلیل بازی های ملی، تعطیلاتی دو هفته ای خواهد و پس از آن بار دیگر به رقابت های باشگاهی بازمی گردیم تا ببینیم چه اتفاقاتی در انتظار رکورد دقایق گل نخوردن در لیگ فوتبال ایران است؛ اینکه پیام نیازمند می تواند به رکورد حسینی چنگ بزند و او را پشت سر بگذارد یا مظاهری که البته 175 دقیقه از سنگربان مطمئن این روزهای سپاهان عقب تر است ...

 ورزش 3

۳    
آی اسپورت
2019-10-05 00:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر