فهرست
خشم شفر از فروش صیادمنش به ترک‌ها
خشم شفر از فروش صیادمنش به ترک‌ها

خشم شفر از فروش صیادمنش به ترک‌ها

آی اسپورت - سران باشگاه استقلال از ابتدا ترجیح دادند پیرامون اخبار و شایعات اطراف اللهیار سیاست سکوت را در پیش بگیرند، چون مسلماً قبول فروش زودتر از موعد این ستاره جوان می‌توانست ترکش‌هایی برای باشگاه و آن‌ها در پی داشته باشد. با اخراج وینفرد شفر و جدی‌تر شدن موضوع فروش اللهیار برای تأمین غرامت سنگین مربی آلمانی بار دیگر جنجال‌ها پیرامون این ترانسفر ستاره استقلال اوج گرفت. جالب اینکه با جو به راه افتاده تمامی شایعات پیرامون اقدامات پنهانی باشگاه و مربی آلمانی برای نقش داشتن در این ترانسفر عملاً به اثبات رسید و پرده از خیلی مسائل پنهانی برداشت.

شفر معرف اللهیار به آلمانی‌ها

اواخر سال ۹۷ درخشش اللهیار صیادمنش در ترکیب استقلال باعث شد تا وینفرد شفر از طریق برخی نزدیکان و واسطه‌های فعال در فوتبال باشگاهی آلمان این بازیکن را به چند تیم بوندس‌لیگایی معرفی کند. حتی در این راه گفته شد شفر خود شخصاً اقدام به معرفی اللهیار به بایرن‌مونیخ کرده تا زمینه انتقال یکی از مستعدترین بازیکنان ایران و آسیا به بوندس‌لیگا را فراهم کند. در این راه شفر مدام در مصاحبه‌های خود با تعریف و تمجید از صیادمنش، در اندیشه سر زبان انداختن نام این بازیکن در رسانه‌ها بود تا به هر شکلی شده در تابستان اللهیار را به بوندس‌لیگا ببرد. این موضوع، اما چندان به مذاق سران باشگاه خوش نیامد تا جایی که شفر و یکی از مسئولان استقلال در نشست‌های هفتگی باشگاه بار‌ها بر سر این موضوع کشمکش‌های زیادی پیدا کردند.

باشگاه ورود کرد

وقتی تماس‌های اولیه شفر با سران بایرن و یکی دیگر از باشگاه‌های بوندس‌لیگا برقرار شد کار به جایی رسید که توافقات اولیه برای عقد قرارداد بلندمدت صیادمنش با مونیخی‌ها و انتقال قرضی این بازیکن به تیمی مثل اینتراخت فرانکفورت فراهم شد. در این بین، اما پیشنهاد مالی که به باشگاه استقلال برای این ترانسفر شد چندان چشمگیر نبود درست برخلاف مبلغی که به عنوان حق ترانسفر نصیب عوامل اصلی این انتقال می‌شد. استقلالی‌ها که دوست نداشتند یکی از بازیکنان آینده‌دار خود را مجانی از دست بدهند بلافاصله به پرونده صیادمنش ورود کرده و مانع عملی شدن انتقال او به آلمان شدند، چون پیشنهاد وسوسه‌کننده‌تری از یکی دیگر از باشگاه‌های اروپایی داشتند.

ماجرای صیادمنش چرا بولد شد؟!

با برکناری سرمربی آلمانی سرانجام باشگاه استقلال به صورت سربسته موضوع اختلاف شدید با شفر بر سر انتقال اللهیار را قبول کرد تا جایی که فتحی مدیرعامل باشگاه با طعنه به شفر گفت: «درباره اللهیار و ترانسفرش به اروپا بحث تبلیغاتی شد. این موضوع را شفر راه انداخت. اللهیار قطعاً یک استعداد درخشان است و خیلی‌ها دوست داشتند از طریق فروش این استعداد به منافعی برسند. به همین خاطر هم مدام نام صیادمنش را بولد می‌کردند!». مدیرعامل استقلال با اشاره به اینکه یکی از راه‌های درآمدزایی ترانسفر بازیکن است، تصریح کرد: «مگر رونالدو ترانسفر شد بازیکن بدی بود یا خیانت کرد؟! اللهیار صیادمنش و چند بازیکن ما در معرض توجه باشگاه‌های خوب هستند. پیشنهاد‌های خوبی درباره بازیکنان‌مان داریم و با مصلحت و تدبیر باشگاه این اتفاق خواهد افتاد و هزینه‌های این ترانسفر‌ها خرج خرید بازیکنان خوبی مثل پاتوسی می‌شود. این موضوع متأسفانه بزرگ شد و آقای شفر این موضوع را بزرگ کرد، چون دنبال مقاصد دیگری بود».

انتقال به فنرباغچه با سود یک میلیون دلاری

به صورت رسمی نه، اما باید انتقال اللهیار به فنرباغچه را قطعی دانست آن هم با سودی یک میلیون دلاری که این پول همین الان هم باشگاه را از بحران‌های مالی نجات داده است. این انتقال در حالی پنهان از مرد آلمانی انجام شد که گفته می‌شود باشگاه بیش از دو و نیم برابر از پولی که آلمانی‌ها پیشنهاد داده بودند، به چنگ آورد. شفر هم ناراحت از این موضوع و خراب شدن اعتبارش نزد باشگاه‌های آلمانی بار‌ها خشم خود از انتقال زودهنگام صیادمنش را به زبان آورد تا اختلافات پیرامون ترانسفر صیادمنش علنی و جدی‌تر از همیشه شود، اختلافاتی که در نهایت تاوان سنگینی برای پیرمرد آلمانی در پی داشت.

خبر ورزشی

۷ ۴  
آی اسپورت
2019-05-04 15:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
احسان تاجی
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۰۸
فتحی لنگی مدیر دست نشانده وزیر از این بیشتر بلا قراره سر استقلال بیاره!!
در جواب شش تق لالی کم شعور
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۶
درجواب احسان تاجي كم شعور ونفهم
شش تق لال تمرینات پیش فصل رو دیر شروع کرد چونکه عالیجناب شفر در تلویزیون سویس فرانک به جیب می زد این چه ربطی به وزیر داره؟؟
فرشید اسماعیلی در دربی چیپ می زند این چ ربطی به وزیر داره؟؟
نیم فصل اول اینهمه امتیاز ششتقلال از دست داد مهاجمان ششتقلال حتی نتوانستند یک گل بزنند این چه ربطی به وزیر داره؟؟؟
در بازی با سایپا تبریزی دروازه خالی رو بیرون زد این چه ربطی به وزیر داره؟؟
اسپانسر اعلام کرده شششتقلال تمام پول های فصل اینده رو پیش خور کرده اند این چه ربطی به وزیر داره؟؟
اون بلایی که سر شششتقلال اومده فقط بخاطر شعور شماست چونکه در مقابل صعف های خودتون کور هستی
ششتقلال ببرد همه چیز ارومه وببازد وزیر میشه اون وری هههه هههه
تا شعورتون این حد است این شششتقلال امسال سهمیه اسیایی بگیرد شاهکار کرده
وپرسپولیس سومین سال متوالی قهرمان ایران شد
کاج
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۵۹
واسه این کیسه کش کم عقل داری توضیح میدی؟ سود اینا تو نفهمی و به خریت زدن خودشونه اون علامت تعجب های اخر جمله اش رو ببین یا به چیزهایی که مینویسه ایمان نداره و خودش رو نفهمی زده یا اونقدر نفهمه و بیسواد که نمیدونه علائم نگارشی رو کجا و چطور استفاده کنه که در هر دوصورت بلاهت و سفاهت ازش میباره. این موجودات نفهم رو به حال خودشون بذارید
۱
tt
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۲۵
نظر شما...nn
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر