فهرست
«گرشاسبی- طارمی» و بازی «برد- برد»
«گرشاسبی- طارمی» و بازی «برد- برد»

«گرشاسبی- طارمی» و بازی «برد- برد»

آی اسپورت - مهدی طارمی رفت که رفت! به همین سادگی. پس از اتفاقاتی که به واسطه قرارداد جنجالی و بازگشت خبرساز آقای گل با باشگاه ریزه اسپور ترکیه افتاد، هواداران پرسپولیس یک انتظار حداقلی داشتند. اینکه او پس از پشت سر گذاشتن محرومیت 4 ماهه‌اش، با توان و انگیزه بیشتری به میادین بازگردد و اتفاقاتی که منجر به متضرر شدن باشگاه شده بود را جبران کند. البته در این میان نکته مهمی وجود داشت؛ اینکه 4 ماه دیگر قرارداد مهدی طارمی با پرسپولیس به اتمام می‌رسید و هواداران و پیشکسوتان این تیم انتظار داشتند بنا بر دلایل فوق‌‌الذکر و مضاف بر آن محرومیت باشگاه از دو پنجره نقل و انتقالاتی، قرارداد طارمی قد بکشد(!) و او بدون اضافه کردن شرط و شروطی خاص در این تیم بماند. با تمام این اوصاف، طارمی تصمیمش را گرفت و راهش را از جمع سرخپوشان جدا کرد.

شاید «خیریت»ی که طارمی پس از محرومیت شوکه‌کننده‌اش از آن صحبت کرد، همین بود. اینکه او در این 4 ماه حسابی شرایط را سنجیده و با در نظر گرفتن پارامترهایی چون آینده فوتبالی‌اش، وضعیت باشگاه و انتظارات هواداران، ترجیح داد در فاصله چند ماه مانده تا شروع جام جهانی لژیونر شود. طارمی قراردادی با الغرافه بسته که از لحاظ مالی کاملاً قابل اعتناست. حال اینکه آیا از لحاظ فوتبالی و آنچه که باعث شود کی‌روش همچنان برای استفاده از طارمی و بردن او به روسیه مجاب شود، موضوعی است که بستگی به عملکرد این مهاجم دارد. باید منتظر آینده ماند و دید چه اتفاقاتی رقم می‌خورد و اینکه طارمی تأکید کرد در چند ماه منتهی به جام جهانی می‌خواهد لژیونر شود (البته او صحبت از اروپا می‌کرد)، به سود او خواهد بود یا ضررش.

از تمام این موارد و اوضاع و احوال شخصی و فردی طارمی در این فعل و انفعالات که بگذریم، نکته مهم این است که در انتقال به الغرافه، آیا باشگاه پرسپولیس و هواداران میلیونی‌اش متضرر شده‌اند؟! تا پیش از این هواداران و بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان اعتقاد داشتند که اگر گرشاسبی بتواند طارمی را برای ماندن یک یا دو سال دیگر در این تیم ترغیب کند، به نوعی برگ برنده‌اش را رو کرده است. بنابراین انتقال طارمی به الغرافه را برابر با شکست باشگاه در این مقطع قلمداد می‌کردند. تمام این تحلیل‌ها می‌توانست تا پیش از افشا شدن رقم قرارداد و شرایط انتقال، درست باشد اما حالا می‌توان به این نتیجه رسید که گرشاسبی و طارمی، بازی «برد- برد» را به اتمام رسانده‌اند.

 روزنامه ایران

 

۹ ۲  
آی اسپورت
2018-01-10 12:46:00
نظر دهید

۲ نظر
آزاد
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۶
دزدی که کسی کاریش نداره
داریوش
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۸
بره گم شه
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر